Crvena zvezda
Cibona/Ivan Santro - ABA liga

Crvena zvezda, Foto: Cibona/Ivan Santro - ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde slavili su protiv Cibone rezultatom 72:86 u okviru 5. kola ABA lige! Najefikasniji u redovima pobednika bio je Stratos Perperoglu sa 15 poena i 5 skokova, a sjajno ga je pratio Filip Čović sa 14 poena, 3 skoka i 4 asistencije! Zvezdin plej je sjajno šutirao za tri poena 4/6, i pomogao je svom timu da se u trećoj četvrtini značajno odlepi od rivala! Mogla je Cibona da se vrati sa -17, jer je u poslednjoj deonici bilo svega -3, ali loša odbrana domaćina koji su izazvali Brauna Lorenca tako što su ga ostavili samog na liniji za tri poena, a ovaj ih je surovo kaznio!

Crvena zvezda je ovom pobedom došla na sedmo mesto ABA lige sa tri pobede i dva poraza, dok je Partizan sa istim skorom na petom mestu!

Zvezdu očekuje meč sa Real Madridom sedmog novembra u 19 časova!

17 izgubljenih lopti gostiju!

7' Braun gubi loptu od Rebeca, rezultat je - 3 (serija 16:2)! TROJKA BRAUNA! Pustili su ga igrači Cibone da šutira, on kažnjava! 72:80

6' Kovač ima tri slobodna bacanja posle faula Dženkinsa!  70:75

5' Perperoglu prekida seriju! Bundović preko Čovića postiže nove poene! 67:75

4' Serija Cibone, smanjili rezultat na jednocifren nivo! Prkačin i Rebec za seriju 9:0! 65:73

3' Rebec iz mismeča postiže nove poene preko Kuzmića!

2' Faje za najveću prednost! Treći faul u napadu za Gista!

1' Polovičan je bio Čović, Gist postiže nove poene iz igre! 56:71

ČETVRTA ČETVRTINA!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

10' Gist postiže oba bacanja! Opet Gist, ovog puta iz igre!Tehnička greška treneru Cibone, poslednju četvrtinu Zvezda ulazi sa slobodnim bacanjima! 56:68!

9' Uzvraća trojku Kovač! 56:64

8' TROJKA PERPEROGLU! 50:64 Ovo je bila 12. trojka Zvezde!

5' Filip Čović je posebno dobro raspoložen. Šutira trojke 4/5

4' Sjajno igra Zvezda, Kuzmić, Braun i Čović donose Zvezdi prednost od 43:57

3' Kontra Cibone, kažnjavaju Zvezdine izgubljene lopte! TROJKA BERON! 39:51

2' FAJE TROJKA! 9/12 šutiraju za tri igrači Zvezde, Cibona je za jedan minuzt igre napravila tri faula! 37:48

1' Bundović otvara treći deo igre slobodnim bacanjima! Sjajan pas Braunaka Fajeu koji zakucava! 37:45

TREĆA ČETVRTINA!

KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

10' Polovičan sa slobodnih je bio Čović! Trojka Novačića! Uzvraća Čović trećom trojkom iz tri pokušaja, kraj četvrtine 35:43

9' TROJAK ČOVIĆ! Raspoloženi su Zvezdini bekovi za šut za tri poena! Novačić smanjuje na 32:39

8' OPET TROJKA DŽENKINSA, PA ONDA I ČOVIĆA! Ljubičić postiže nove poene za domaćina 30:36

7' Rebec polovičan sa penala, pa potom koristi grešku dvojice igrača Crvene zvezde i postiže nove poene iz kontre! 28:30

6' TROJKA DŽENKINS! Raspoložen je američki košarkaš sa srpskim pasožom za igru! 25:30

5' Majstorski je rešio tešku situaciju Perperoglu! Raspoložen je Kovač kod domaćina! 25:27

4' Faje postiže oba slovodna bacanja! Kovač uzvraća trojkom na drugoj strani 23:25

3' TROJKA DŽENKINS! 20:23

1' Stratos izjednačava rezultat posle slobodnih bacanja domaćina! 20:20

DRUGA ČETVRTINA!

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

10' Pereproglu donosi prednost Zvezdi, a poslednje poene u prvoj četvrtini postiže Bundović za izjednačenje! 18:18

9' Uzvraća Cibona sa četri vezana poena, pokušao je Perperoglu trojkom da odbije nalet domaćina, ali Faje pravi faul u napadu posle promašaja Grka, dva slobodna bacanja za Cibonu! 16:16

8' Sjajno igra Kuzmić postiže nove poene, prvi poeni Gista! Kakva kombinacija Čovića i Gista za +6 10:16

7' Kuzmić precizan oba puta sa bacanja! Prkačin izjednačava rezultat 10:10

5' TROJKA BILI BERON! Rebec je bio polovičan sa bacanja! 8:8

4' Serija domaćina 7:0!

2' Cibona je preko Ramljaka i Rebeca upisala četiri laka poena 4:5

1'  Meč je počeo, prvi napad za Zvezdu i prve poene postiže Ognjen Kuzmić! TROJKA BRAUN! 5:0

KK CIBONA - KK CRVENA ZVEZDA

Vreme odigravanja: 03.11.2019 18:00 CET

Hala: Košarkaški centar Dražen Petrović

Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Denis Hadžić

Cibona: Paponja, Rašić, Jaleel Rhett, Bilinovac, Rebec, Sabeckis, Katić, Bundović, Vucić, Kovač, Novačić, Prkačin, Rozić, Ljubičić, Gibson, Ramljak;

Trener: Ivan Velić

Crvena zvezda: Kuzmić, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo;

Trener: Andrija Gavrilović

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 5. kola ABA lige gostuju Ciboni u Zagrebu, gde će pokušati da nastave pobedničju seriju započetu protiv Himkija u četvrtak!

Crvena zvezda dolazi u Hrvatsku sa skorom od 2 pobede i 2 poraza, dok Cibona ima 1 trijumf i 3 poraza!

Beograđani vode u međusobnom duelu 25:11, dok je Cibona pobeđivala Zvezdu na domaćem terenu devet puta, ali su gubili od njih čak osam puta!

Ukoliko Zvezda bude pobedila izjednačiće se sa Partizanom koji u dosadašnjem delu takmičenja ima 3 pobede i 2 poraza!

Uoči meča, trener Cibone Ivan Velić i igrač Marko Ramljak izjavili su:

Ivan Velić, trener Cibone:

„Na Zvezdu ne treba puno trošiti riječi. Znamo da je izuzetno jak tim i slagan za velike stvari u ovoj sezoni, ne samo u ABA ligi već i u Euroligi. Mi ćemo u ovoj utakmici gledati prvenstveno sebe i pokušat ćemo biti bolji nego što smo bili u zadnjoj utakmici. Prepuštam ulogu favorita njima, ali ako se ukaže šansa za iznenađenje sigurno ćemo je iskoristiti.“

Marko Ramljak, igrač Cibone:

„Dolazi nam vjerojatno najteži protivnik u cijelog ligi ali mislim da nitko nije nepobjediv. Imaju širok roster. Krka je pokazala da i oni imaju ranjivih točaka. Ako uđemo čvrsto, pametno i koncentrirano u utakmicu možemo parirati i takvom protivniku i pokušati iznenaditi kao što je to napravila Krka. Sigurno da neće biti lako, dosad najteži ispit. Nemamo što izgubiti jer su favoriti, ali i mi smo u dobrom ritmu, dižemo se. Pokazujemo sve bolje igre i nećemo se predati. Pokušat ćemo obradovati naše navijače. Nadam se da će doći u što većem broju da zajedno uspijemo u tome.“

Andrija Gavrilović

aba-liga.com

Andrija Gavrilović, Foto: aba-liga.com

Trener Zvezde, Andrija Gavrilović i najbolji akter meča sa Himkijem, Boriša Simanić su ostavili tu utakmicu protiv Rusa iza sebe:

Andrija Gavrilović, trener Crvene zvezde mts:

„Utakmica sa Cibonom je ozbiljan ispit i ništa lakši zadatak od evroligaške utakmice. Utakmica koje igramo sa timovima koji se bore za statust u ABA ligi nikada nisu bile niti će biti lak zadatak, i ovoj utakmici prilazimo upravo tako. Da bi došli do pobede koja nam je neophodna potrebna nam je maksimalna koncentacija i angažovanje celog tima. Na ovoj utakmici neću moći da računam na Derika Brauna, Dejana Davidovca i Nemanju Nenadića.“

Boriša Simanić, igrač Crvene zvezde mts:

„Utakmicu sa Himkijem smo ostavili iza nas odmah po njenom završetku, ali treba da se vraćamo na nju kao pokazatelj sa kakvom energijom i željom moramo da uđemo i utakmicu sa Cibonom. Poznajemo ekipu Cibone, moramo maksimalno angažovano da uđemo u tu utakmicu, sa identičnom energijom kao u meču sa Himkijem, i verujem da rezultat onda neće izostati.“