Crvena zvezda - Budućnost
aba-liga.com

Crvena zvezda - Budućnost, Foto: aba-liga.com

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - Budućnost na portalu Alo!

10' KRAJ UTAKMICE! Fenomenalno izdanje Gista nije bilo dovoljno ove večeri da se zabeleži pobeda, tako da je Budućnost uspela da se revanšira crveno - belima za poraz u finalu ABA lige prošle sezone i trijumfuje večeras u Beogradu 89:81.

9' Kobs je u seriji u samoj završnici 87:81

8' Davidovac pogađa, ali Kobs prodire i poentira, Zvezda traži tajm - aut 83:76 vodi Budućnost

6' Kobs pogađa dva slobodna bacanja, Budućnost povećava prednost 79:72

4' Umorio se i fantastični Gist, pravi gerku u koracima 74:69 vodi Budućnost

2' TROJKAAAAAA - Filip Čović smanjuje na 71:69

1' Razigrani Ivanović pogađa trojku na startu poslednje četvrtine 69:63 za goste iz Podgorice

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Budućnost devetom postignutom trojkom na meču ulazi sa prednosću u poslednju deonicu 66:63

9' Budućnost je u seriji 7:0 za prednost od 61:60

8' Martin lako zakucava i smanjuje rezultat, a Milan Tomić traži tajm - aut 60:57

7' Lazić je siguran sa penala 60:54 vodi Crvena zvezda

6' Gist je nezadrživ ove večeri, plus šest je za Crvenu zvezdu 58:52

4' TROJKAAAAAA - Lorenco Braun pogađa i izjednačuje rezultat na 52:52. Gist sa linije penala nastavlja svoju seriju i donosi novu prednost Crvenoj zvezdi 54:52

1' Gist nastavlja i u drugom poluvremenu, jubilarni 20-ti poen za novo izjednačenje 44:44

TREĆA ČETVRTINA:

10' Nikola Ivanović pogađa za tri poena, a fenomenalni Gist postiže svoj 18-ti poen. Loše su odigrali poslednji napad u prvom poluvremenu crveno - beli tako da se na veliki odmor odlazi sa prednošću ekipe Budućnosti 44:42

9' Ulazimo u izjednačenu završnicu prvog poluvremena nerešeno je 39:39

Nadal nahvalio Đokovića pa otkrio detalj od kog će zavisiti borba za prvo mesto

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 13.10.2019. 20:54 Stric Rafaela Nadala, Toni, veruje da Španac ima šanse da godinu završi kao najbolji teniser sveta. Foto: Printscreen Španski teniser će se na prvo mesto ATP liste vratiti 4.

7' Šehović trojkom vraća prednost gostima 36:35

6' Čović za Gista treći put uzastopno, Zvezda stiže do prednosti 33:31!

5' Nesportska greška za igrača Budućnosti, Dobrić pogađa dva penala, a Čović trojkom izjednačuje rezultat 31:31

3' Kakav koš, Ćović asistira Gistu koji fantastično zakucava 28:26

2' Dobrić sa linije penala postiže prve poene u drugoj četvrtini, na drugoj strani uzvraća Danilo Nikolić

DRUGA ČETVRTINA:

10' TROJKAAAAAA - Evo prvog koša za tri poena Crvene zvezde, postiže je Dženkins 21:17, pa još jedna u seldećem napadu za 23:20, ali onda u poslednjoj sekundi Banford postavlja konačan rezultat prve četvrtine 26:20 za Budućnost

9' Serija Crvene zvezde 4:0 lakim poenima za smanjenje prednosti na 19:14, tajm - aut traži trener Budućnosti

8' Tri vezane trojke Budućnosti za u ovom trenutku velikih 19:10

Kuzmic doživeo nesreću, ostao bez velike podrške u životu

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 13.10.2019. 19:21 - 13.10.2019. 19:39 Ognjen Kuzmić, samo nekoliko meseci posle teške saobraćajne nesreće, doživeo je novu tragediju - košarkašu Crvene zvezde u noći između subote i nedelje preminuo je otac.

7' Šehović postiže novu trojku 16:10 za BUdućnost

6' Derik Braun zakucava 13:10

5' Šehović postiže prvu trojku na meču, prvi put Budućnost ima pet poena prednosti 13:8

4' Kako je samo počeo ovaj meč Gist, sve poene je postigao za tim iz Beograda 6:6, sa druge strane Martin pogađa takođe svoj šesti poen za novu prednost gostiju 8:6

3' Gist postiže svoj četvrti poen za prednost crveno - belih

2' Martin je postigao prve poene za goste iz Podgorice

1' Počela je derbi utakmica drugog kola ABA lige. Greška Budućnosti u prvom napadu, a Zvezda stiže do prednosti košem Džejmsa Gista

PRVA ČETVRTINA:

Zbog kazne Zvezde, utakmica se igra pred ograničenim brojem gledalaca, a to znači da meču mogu da prisustvuju vlasnici sezonskih karata za VIP i svečanu ložu.

Međutim, Podgoričanima to nije bilo jasno, pa su tražili objašnjenje od delegata.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Budućnost sa željom da protiv prošlogodišnjeg rivala u finalu regionalne lige nastave niz pobeda. Tim Milana Tomića je u prethodnih nedelju dana pred svojom publikom savladao Primorsku (90:64) i Fenerbahče (68:56), a crnogorski klub dočekuje u Pioniru pred ograničenim brojem gledalaca zbog incidenata publike upravo na utakmici sa večerašnjim rivalom.

Bonus video: Nikola Kalinić i Fenerbahče dočekani zvižducima!