Vasilije Micić
EPA-EFE/JOHN ANDREOU

Vasilije Micić , Foto: EPA-EFE/JOHN ANDREOU

Košarkaši Makabija su rezultatom 104:78 pobedili Albu, dok je Efes kao gost bio bolji od Olimpijakosa rezultatom 83:67 u 7. kolu Evrolige.

Srpski plejmejker Vasilije Micić vodio je Efes do petog trijumfa u elitnom takmičenju sa 27 poena, 2 skoka, 5 asistencija i 2 ukradene lopte.

Uz njega je bio kao i obično Šejn Larkin. Larkin je meč okončao sa 24 poena, 6 skokova i 3 asistencije, dok su dvocifreni još bili Danston i Buboa sa po 10 poena.

Što se tiče Olimpijakosa, Brendon Pol je imao 15 poena, a Jorgos Printezis 14.

EPA Sedat Suna

Vasilije Micić, Foto: EPA Sedat Suna

Olimpijakos je dobro počeo meč, uspeli su da prisvoje prvu čevrtinu da bi se njihova igra u potpunosti "raspala" u narednoj deonici u kojoj su uspeli da postignu samo 11 poena, dok su primili čak 32.

Danston, Micić i Larkin su delovali nezaustavljivo u tim momentima, pa je Efes na poluvremenu vodio sa 53:35. U narednoj četvrtini, videli smo "poslednji trzaj" Olimpijakosa, čak su uspeli da razliku spuste na 9 poena, ali to je bio njihov maksimum na večerašnjem meču.

Četvrta četvrtina je prošla u sjajnoj kontroli tempa turske ekipe, koja je rezultatom 83:67 upisala novi trijumf.

Filip Stevanović: Za ovo sam radio od prvog treninga, želim još mnogo utakmica u dresu Partizana