AP Photo/Craig Mitchelldyer

Denver - Portland

AP/Craig Mitchelldyer

Denver - Portland, Foto: AP/Craig Mitchelldyer

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Portland Trejlblejzerse rezultatom 105:94 i bez Nikole Jokića.

Srpski as nije učestvovao u prvom pripremnom meču Nagetsa pred novu sezonu, ali se očekuje već na sledećem.

Denver je odlično kontrolisao ritam utakmice sve od treće četvrtine, koju je dobio rezultatom 26:18, te se osvetio Portlandu za eliminaciju iz polufinala Zapada u plej-ofu prošle sezone.

Portland je u jednom trenutku uspeo da rezultatski minus svede na pet poena sa 16, ali ne i da se potpuno vrati u meč.

Najefikasniji u Denveru je bio Milsap sa 14 poena, a pratili su ga Džeremi Grent sa 13, te Monte Moris i Malik Bizli sa 12.

Majkl Porter, igrač koji je draftovan na prošlogodišnjem draftu ali još nije nastupio na NBA utakmici, konačno je imao priliku da se pokaže na NBA parketu. On je postigao devet poena za 16 i po minuta.

Sa druge strane istakao se Mario Hezonja sa 12 poena i šest skokova. Po 10 su imali Simons, Labisije i Kolins.

Heroj Partizana otkrio šta se sve desilo na utakmici: "Nenormalno..."

AUTOR: Tanjug/S.M. DATUM I VREME: 09.10.2019. 08:34 Srećom, na kraju je bolja ekipa slavila. Rade Zagorac, Foto: ALO!/Marko Metlaš Košarkaš Partizana Rade Zagorac, posle pobede protiv Tofaša, rekao je da je meč u Štark areni bio živopisan i da publika u velikoj meri pomogla crno-belima.

Si Džej Mekolum i Demijan Lilard postigli su sedam, odnosno pet poena, za po 15 minuna na parketu.

Nagetsi naredni meč igraju 11. oktobra protiv Klipersa u 4.30 posle ponoći, dok Trejlblejzersi istog dana sastaju sa Makabijem iz Haife.

Andrea Trinkijeri o pobedi Partizana, Zagorcu, Tomasu ali i o drugim stvarima!