KK Partizan KK Crvena zvezda
KK Partizan NIS

KK Partizan KK Crvena zvezda, Foto: KK Partizan NIS

Borac je od samog starta krenuo žestoko. Forsirali su šutersku igru, što im se isplatilo od prvog minuta meča.

Tim iz Čaćka je u prvom poluvremenu ubacio čak sedam trojki.

S druge strane Partizan je celo vreme pokušavao da prati igru domaće ekipe, ali došlo je do očiglednog pada početkom druge četvrtine kada su izgubili nekoliko lopti, koje je Borac vešto iskoristio.

Ipak, Partizan je ponovo uhvatio zalet I pred poluvreme se rezultatski približio svom protivniku.

U trećoj četvrtini ponovo smo gledali raspucani Borac i Partizan koji se više puta približavao na korak do preokreta.

Međutim Borac, je uspeo da sačuva prednost I da u treću četvrtinu uđe sa 10 poena razlika u svoju korist.

Partizan je u poslednjoj četvrtini ušao u strašnu seriju od 10:0 čime su izjednačili rezultat na semaforu.
U poslednjoj fazi utakmice Partizan fantastičnom igrom dolazi do prve prednosti.

U poslednjoj četvrtini igrač Partizana Ognjen Jaramaz morao je da napusti igru zbog povrede.

Borac je bio spretniji na samom kraju utakmice, te je tako zasluženo odneo pobedu.

Kraj utakmice - Borac iz Čačka odneo je pobedu rezultatom (75:71)

39. minut  - Neverovatni poeni Kočovića (73:69)

38. minut -  Ubacuje Kočović uz faul, a zatim je bio precizan i slobodnog bacanja (70:66)

37. minut - Đoković pogađa 11. trojku za Borac (67:66)

36. minut - Miler- Mekentajer donosi prvu prednost Partizanu (62:64)

35. minut - Rašon Tomas sa dva poena izjendačuje rezultat (60:60)

34. minut - Rašon Tomas postiže dva poena, Partizan trenutno ima seriju od 8:0

33. minut - Jaramaz je zbog povrede mora da napusti igru

32. minut - Dangubić poentira ispod koša Borca (60:52)

Kraj treće četvrtine - Borac u poslednju fazu meča ulazi sa 10 poena prednosti (60:50)

29. minut - Jaramaz ubacuje sa polu distance (58:49)

28. minut - Treća trojka Todorovića (54:45)

27. minut - Dangubić ubacuje nove poene za Partizan (51:45)

25. minut  - Miler-Mekentajer bez poena sa slobodnih bacanja (48:43)

23. minut - Miletić ubacuje za dva poena (42:39)

21. minut - Miler-Mekentajer postiže trojku (40:36)

Kraj druge četvrtine - Borac odlazi na pauzu sa vođstvo 38:33

20. minut - Mika postiže tri poena (35:31)

19. minut -  Dangubić pogađa trojku (35:28)

18. minut -  Đoković ubacuje oba slobodna bacanja (35:25)

16. minut - Tomas precizan uz faul, a zatim ubacuje i slobodnog bacanja (30:23)

14. minut - Dangubić ubacuje uz faul, a zatim je bio precizan i slobodnog bacanja (29:20)

13. minut - Borac trenutno ima dvocifrenu prednost od 12 poena (29:17)

12. minut - Novaković postiže još jednu trojku za ekipu Borca (24:15)

12. minut - Miletić postiže devetu trojku za domaću ekipu (48:41)

11. minut -  Strašno kucanje iz kontre Entonija Smita (21:15)

Kraj prve četvrtine -  Borac ulazi u drugu četvrtinu sa vođstvom (19:15)

10. minut - Ivan Gavrilović pogađa svoju drugu trojku (19:14)

9. minut - Ivan Gavrilović precizan za tri poena (16:12)

9. minut - Ponovo polovičan učinak sa slobodnih bacanja Jaramaza (13:12)

8. minut -  Jaramaz polovično precizan sa slobodnih bacanja (13:11)

6. minut -  Miler ubacuje oba puta sa slobodnih bacanja (13:7)

5. minut - Đoković ponovo precizan za tri poena (13:5)

4. minut -Pejdž preciza za tri poena (10:5)

3. minut -  Đoković siguran za tri poena (10:2)

2. minut - Miletić postiže tri poena za Borac (5:2)

1. minut - Prve poene za Borac postiže Nerandžić (2:0)

Borac Čačak-Partizan (75:71) (Poslednja četvrtina u toku)

Hala: Dvorana Borac

Borac Čačak: Torton(0), Smit(2), Đoković(12), Miletić(9), Gavrilović(6), Kočović(17), Nerandžić(4), Karapandžić(0), Novaković(6), Džons(5), Todorović(14), Čarapić(0)

Partizan: Mika(7), Miler-Mikentajer(9), Zagorac(5), Pejdž(11), Dangubić(13), Jaramaz(6), Veličković(0), Janković(6), Tomas(10), Trifunović(0), Mozli(4)

Partizan se nalazi u pozitivnom nizu od tri pobede  sa kojima je prekinuo negativan niz od tri poraza.

Domaća ekipa iz Čačka u poslednjih pet mečeva upisala je tri poraza i dve pobede.

Partizan se trenutno nalazi  na petoj poziciji u ABA ligi, dok je Borac na 11. mestu.