Nikola Jokić
AP/David Zalubowski

Nikola Jokić, Foto: AP/David Zalubowski

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju od Indijane Pejsers rezultatom 124:88. Ekipa Nikole Jokića pretrpela je najteži poraz u sezoni!

Centar Denvera je odigrao još jednu odličnu utakmicu gde je za trideset minuta ostvario učinak od 19 poena, 11 skokova, osam asistencija i četiri blokade, uz 8/16 iz igre. Podbacili su Džamal Mari koji je imao samo četiri poena (2/12),i Pol Milsap – šest poena, pet skokova, 2/8.

Jednu od najboljih partija u NBA karijeri je odigrao hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koje je za samo tri četvrtine zabeležio 35 poena (13/16 iz igre), šest skokova i tri asistencije.

Pejseri su rešili utakmicu krajem druge i početkom treće četvrtine kada su se "odlepili" 20 poena! Indijana se nalazi na četvrtom mestu na Istoku sa skorom 45/29, dok je Denver na drugom na Zapadu sa 49/23.

PREPORUČUJEMO VAM I:

Badi Hild i Bogdanović

AP Photo/Rich Pedroncell

Badi Hild i Bogdanović, Foto: AP Photo/Rich Pedroncell

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su na gostovanju od Los Anđeles Lejkersa sa 111:106. Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica  su imali zapažene role koje ipak nisu bile dovoljne da zaustave "kralja". Bogdanović je za trideset minuta imao učinak od 17 poena, dva skoka, četiri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu, uz 6/12 iz igre, trojke 3/4, dok je Nemanja Bjelica za dvadeset minuta postigao osam poena, uhvatio šest lopti, podelio dve asistencije i pogodio četiri od šest šuteva.

Lebron je ostvario tripl-dabl, a meč je završio sa 29 poena, 11 skokova i 11 asistencija. Pratio ga je Kajl Kuzma sa 29, Mekgi je postigao 17, dok je Kaldvel-Poup ubacio 16. Lejkersi imaju skor od 32 pobede i 41 poraza, dok su Kingsi na 36/37.