Filadelfija - Bruklin, NBA liga
EPA-EFE, Jason Szenes

Filadelfija - Bruklin, NBA liga, Foto: EPA-EFE, Jason Szenes

Košarkaši Filadelfija 76ersa pobedili su Bruklin Netsae 112:108 posle preokreta u Njujorku i poveli 3-1 u seriji u prvoj rundi plej-ofa NBA lige.

Netsi su tokom celog meča kontrolisali rezultat, održavali prednost uglavnom u rasponu 6-10 razlike, a kada su stigli na 101:94 pet minuta pre kraja, svi su već videli pobedu.

Međutim, tada se raspucao Embid koji sa četiri uzastopna koša preokreće rezultat na 102:101, a onda usledilo epskih završnih 60 sekundi.

Rasel trojkom donosi Netsima 106:104, nakon čega Siksersi sa četiri ofanzivna skoka omogućuju Rediku otvorenu poziciju za trojku koju on koristi i pogađa 50 sekundi pre kraja za 107:106.

Na 25 sekundi pre kraja Rasel sjajno asistira Džou Herisu za polaganje (108:107), gosti traže tajm-aut posle koga Majls Skot ubacuje novu trojku i Fila stiže do 110:108.

Podbacio je Boban Marjanović koji je dobio svega 11 minuta van ključnih trenutaka, a on je postigao 4 poena (1/3) uz 5 skokova.

Netsi kreću u poslednji napad, lopta stiže do Alena koji se borio za poziciju u reketu, Heris ga je sjajno "uštopao" dok mu sa leđa prilazi Simons i bukvalno izvlači loptu iz ruku.

Džo Heris brzo faulira prezimenjaka Tobajasa koji pogađa oba penala i "overava" pobedu Filadelfije za 3-1 u seriji.