Barselona - Crvena zvezda
KK Crvena zvezda

Barselona - Crvena zvezda, Foto: KK Crvena zvezda

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Barselona - Crvena zvezda na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE!!!! Crvena zvezda nije uspela da iznenadi Barselonu na teškom gostovanju, bila je u igri do samog kraja utakmice, ali je na kraju ipak doživela poraz 86:82

10' Ribas trojkom možda i rešava utakmicu 86:80

8' Veoma važnu trojku pogađa Mirotić 82:78

7' TROJKAAAAAA!!!! Štimac vraća potpunu neizvesnost 77:76 vodi Barselona

6' Zatrašujuće zakucavanje Lorenca Brauna 77:73

5' Nova trojka za Barselonu 77:70

3' Dilejni je pogodio težak šut za dva, 71:70

1' Kuzmić zakucava na početku poslednjeg perioda 68:62

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' TROJKAAAAAAAA!!! Panter je u seriji 64:60, Tomić pogađa dva bacanja i postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine 66:62 vodi Crvena zvezda

9' TROJKAAAA!!! Panter je pogodio, Crvena zvezda ponovo vodi 61:60. tajm-aut traži Svetislav Pešić

6' Gist zakucava uz faul 58:55 vodi Barselona

3' Šakota je dobio tehničku grešku, Barselona se odvojila na +5

2' Klaver postuiže trojku 47:45 za Barselonu, Beron vraća trojku 48:47 vodi Crvena zvezda

1' Kjurik i Dobrić su postigli prve koševe u srugom poluvremenu

Večerašnjoj utakmici u Barseloni prisustvuje 5427 gledalaca, a među njima je i fudbaler Barselone Antoan Grizman

Antoan Grizman

twitter.com/FCBbasket

Antoan Grizman , Foto: twitter.com/FCBbasket

TREĆA ČETVRTINA:

10' Zvezda je preokrenula rezultat, 23:12 dobila drugu četvrtinu za prednost posle prvog poluvremena 42:41

9' TROJKAAAA!!!! Štimac pogađa, Zvezda vodi 42:39

8' Poentira Dženkins 39:38, a Jovanović sa linije penala donosi izjednačenje 39:39

7' Gist vraća trojku 38:34

6' Ribas pogađa za tri 38:31 za Barselonu

2' Sjajna Zvezdina serija od 6:0 dovoljna za smanjenje prednosti, Svetislav Pešić traži tajm-aut

1' Higins postiže prve poene u drugoj četvrtini 31:19

DRUGA ČETVRTINA:

10' Viktor Klaver postiže poene i postavlja konačan rezultat prve četvrtine 29:19 za Barselonu

8' Mirotić je već postigao 14 poena, skoro kao ceo tim Crvene zvezde

7' Mirotić efektno zakucava, Barselona odlazi na +5

5' Brz početak utakmice, Barselona je izjednačila na 11:11

4' Mirotić je dobar pod košem smanjuje na 11:9

3' Skoro bez greške Zvezda za sada u odbrani 11:7

2' Sjajan početak Crvene zvezde koja je povela sa 7:2

1' Počela je utakmica u Barseloni, Ognjen Kuzmić je postigao prve poene na utakmici

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde nastavljalju takmičenje u Evroligi. Pred ekipom trenera Dragana Šakote je teško gostovanje u "Blaugrani" protiv Barselone u okviru 21. kola Evrolige.

Crvena zvezda nalazi se u seriji od dva poraza zaredom u elitnom košarkaškom takmičenju, pa tako meč protiv katalonskog giganta dolazi u teškom momentu. Ono što je takođe nepovoljna stvar po tim iz Beograda jeste da je ovo jedno od najtežih mogućih gostovanje pošto jr Barselona veliki favorit, ne samo u ovom meču, već i generalno za osvajanje šampiona Evrope.

"Uvek sam govorio da imam jedan izuzetan respekt za sve španske ekipe, a Barselona i Real su dve najkvalitetnije koje su pokrivene na svim pozicijama sa izuzetno visokim igračima i na spoljnim pozicijama. Od pleja Hange, koji je preko dva metra, do trojki koji su do visine centra, gde oni mogu jako često da preuzimaju i da pokrivaju skokove sa tim spoljnim pozicijama. To je jedan kvalitet kojem mi u ovom trenutku ne možemo da pariramo. Sa velikim entuzijazmom i rasterešćenošću možemo da odigramo kvalitetnu utakmicu, što je vrlo bitno. Nikad se ne zna. Tako treba razmišljati. Da u svakoj utakmici gledamo šansu koja nam se ukaže”, rekao je Šakota pred meč protiv Barselone.