Alba šokirala Zvezdu nakon produžetaka!
alo.rs
Zvezda - Alba
Zvezda - Alba, Foto: Twitter/KKCrvenazvezda

Crveno-beli su doživeli i peti vezani poraz, iako su na startu poslednje četvrtine imali +14.

Ispustili su veliku prednost i izgubili posle produžetka.

Crveno-beli su imali +14 u poslednjoj deonici, potom su dozvolili rivalu a se trojkama vrati u meč i povede u finišu, ali je Džordan Lojd vezao pet poena na ulasku u poslednji minut. Ipak, Alba je imala poslednji napad posle kog je Sikma otišao na liniju penala i na 1.3 sekunde odveo svoj tim u produžetak.

A tamo Zvezda jednostavno nije imala ni snage i ni koncentracije, dok je prednost gostiju rasla iz napada u napad i već na dva minuta do kraja produžetka bilo je jasno da će Alba stići do skora 6-7, dok je Zvezda sada na 4-10!

CRVENA ZVEZDA - ALBA 84:90

PRODUŽECI

45. minut Zvezda je totalno potonula u produžetku, nije se moglo bolje. Novi poraz u Evroligi.

44. minut Novi poeni Lojda, a novi poeni i Timana.

43. minut Lojd cepa mrežicu sa 8 metara. Trojku je promašio Grejndžer, ali posle ofanzivnog skoka Gifaja se popravio

41. minut Lo postiže prvi koš u produžetku. Dobrić maši, a onda faul Lojda. Uzvraća Lojd trećom trojkom.

IV ČETVRTINA

40. minut Ponovo poentira Lojd. Faul Davidovca sekund pre kraja, Sigma na liniji slobodnih bacanja. Oba postiže i sada je nerešeno na sekund do kraja. Volden je pogodio trojku, ali ne važi jer nije izbacio loptu na vreme!

39. minut Alba ponovo vodi i to prvi put nakon prve četvrtine. Sada tri slobodna bacanja za Lojda.

38. minut Davidovac pogađa na asistenciju O'Brajanta, pa igra dobru odbranu i to je novi napad za Zvezdu. Davidovac maši trojku. O'Brajant je faulirao Grejndžera, koji je išao na liniju za slobodna bacanja. Volden baca katastrofalan pas ka Lojdu i lopta je za Albu.

37. minut  Timan je pogodio i smanjio na 69:67. A onda O'Brajant hvata skok i gazi aut liniju. Sam je bio.

35. minut Treća trojka Ognjena Dobrića u ključnom trenutku. Uzvraća Siva.

34. minut Lo novom trojkom vraća Nemce u život.

33.minut Uzvraća Lo novom trojkom. Obradović traži novi tajm-aut.

32. minut Nova trojka Džordana Lojda. Druga vezana trojka pomenutog igrača. Uzvraća Siva kod Albe.

31. minut Dobrić siguran u skoku, propao je napad Albe. O Brajant pogađa samo drugo slobodno bacanje.

III ČETVRTINA

30. minut Prvi poeni i Džordana Lojda na ovoj utakmici. Kraj treće četvrtine.

28. minut Sjajna Zvezda u odbrani, Dobrić poentira. Simanić postiže još jednu trojku a Lo ne dozvoljava da se domaći odlepe još više.

27. minut Fauliran je Ognjen Kuzmić i samo drugi put siguran sa linije slobodnih bacanja.

26. minut Šta je sada uradio O Brajant. Uspeo je bukvalno sa parketa da poentira i da izbori dodatno slobodno bacanje.

25. minut Krade loptu Kori Volden ali pravi faul u napadu. Nova slobodna bacanja za Albu. Odličan prodor Uskokovića i njegov 8 poen.

24. minut O'Brajant iz teške pozicije postiže koš.

23. minut Odlična akcija i ponovo Rit ispod koša poentira.

21. minut O'Brajant maši trojku u prvom napadu, ali Lazić krade loptu pa Uskoković pogađa trojku

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena

20. minut Lojd je napravio nesportsku, pa Timan pogađa dva bacanja. U nastavku akcije maši Timan i Dobrić na drugoj strani gubi loptu. Dugu dvojku pogađa Maodo Lo pa O'Brajant pogađa za dva. Volden je imao dva bacanja i iskoristio je oba, Lo je ponovo pogodio za dva.

18. minut Sjajni Dobrić postiže nova dva poena, pa Lo pogađa za tri.

17. minut Nova trojka Ognjena Dobrića. Tu je i Rit, odličan ispod koša.

15. minut Prvi poeni Rita i fenomenalno zakucavanje.

13. minut Kori Volden pogađa novu trojku. Takođe i Ognjen Dobrić, Zvezda je sada u seriji. Košarkaši Albe su konačno postigli koš u nastavku tek u 3 minutu druge četvrtine.

11. minut  O'Brajant je sa linije penala otvorio drugu četvrtinu, dok je Alba izgubila loptu u napadu.

I ČETVRTINA

10. minut Pokušava Dobrić ali promašuje, ipak Zvezda u blagoj prednosti.

9. minut Aleksa Uskoković poentira za tri i dovodi prvi put Zvezdu u vođstvo na večerašnjoj utakmici. Blista mladi Uskoković i asistira Davidovcu.Uskoković pravi drugi faul pa Obradović ga vraća na klupu.

8. minut Jagodić-Kuridža zakucava za oduševljenje na klupi domaćih.

7. minut Razigrao se i Marko Jagodić-Kuridža. Prvi faul mladog Uskokovića.

6. minut Kori Volden siguran sa linije slobodnih bacanja. Uzvraća Luk Sigma, sjajno se snašao ispod koša crveno-belih.

5. minut I Timan se upisuje u strelce a Obradović je primoran da traži prvi tajm-aut.

4. minut Sjajna akcija crveno-belih. Lojd je oduzeo loptu i asistirao Voldenu.

3. minut Prva trojka i za goste, koš je dao Džejson Grejndžer.

2. minut Još jedan koš za Albu ali uzvraća Branko Lazić prvom trojkom na meču.

1. minut Prvi koš za goste. Sa druge strane promašio je Lojd ali u sledećem napadu maše i košarkaši Albe.

Utakmica je počela. Prvi napad za Albu.

Igrači se zagrevaju na parketu.

U ovoj nedelji crveno-beli dočekuju i Valensiju u petak na istom mestu i u istom terminu.

Crvena zvezda: O'Brajant, Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Simanić, Kuzmić, Teri

Alba: Lo, Siva, Gifi, Delou, Eriksen, Matišek, Šnajder, Breneke, Nikić, Olinde, Fontekio, Tieman, Grejndžer, Sikma, Lamer

Zvezda trenutno ima skor 4-9, dok je nemački tim ostvario 5 pobeda i ima 7 poraza, uz jednu odloženu utakmicu zbog koronavirusa.

Crveno-beli i Alba sastajali su se četiri puta u Evroligi, u sezonama 2015/16 i 2019/20.

Trener Saša Obradović je u karijeri igrao tri godine za Albu i bio šef stručnog štaba četiri godine.

Obradović dobro poznaje berlinski klub u kome je godinama igrao, kasnije i bio prvi trener te ekipe: