DŽIKIĆ UZEO TROFEJ MAKABIJU Srpski trener srušio evroligaša  i osvojio novi trofej

Hapoel Jerusalim, predvođen trenerom Aleksandrom Džikićem, nadigrao su Makabi iz Tel Aviva 79:71 u finalu izraelskog Liga Kupa.

Nakon osvojenog Kupa i finala FIBA Lige šampiona iz minule takmičarske godine, Hapoel je nastavio da beleži izvanredne rezultate i na startu nove sezone i sada napravio još jedno iznenađenje.

Najzaslužniji za trijumf bio je upravo spomenuti Spidi Smit, koji je briljirao sa 21 postignutim poenom. Pratio ga je Rendolf sa 17, dok je 13 poena delo Henkinsa.

Lorecno Braun je predvodio ekipu iz Tel Aviva sa 16 ubačenih poena, dok su Dibartolomeo i Kolson dali po 13.

Na putu do trofeja Džikićevi puleni su prethodno savladali Hapoel Ber Ševu i Hapoel Holon. Imenjaci nisu uspeli ni da se ozbiljnije suprotstave klubu iz Jerusalima, a kamoli da im ugroze plasman u narednu fazu takmičenja.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal

Za više informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.