Košarkaši Srbije

Pre samo mesec dana razmišljali smo o krahu, o ranom ispadanju sa Mundobasketa, a sada, sada su naši košarkaši postali svetski vicešampioni.

Nisu "orlovi" uspeli da pobede Nemačku uprkos velikoj borbi, kriminalnom sudijskom kriterijumu i ogromnoj želji da se dođe do zlata.

Dobro su počeli naši reprezentativci, pogađali trojke iz teških pozicija, pre svih Bogdanović i Jović, ali je ovo bilo veče Denisa Srudera koga ni sjajni Avramović nije uspeo da zaustavi.

Gledali smo egal do treće četvrtine koju je Nemačka dobila sa 22:10, odlepila se i napravila put ka pobedi. Uspeli su "orlovi" da se vrate preko Avramovića koji je pogađao sve što je mogao i vratio razliku na samo tri poena. Ipak, nakon promašene Gudurićeve trojke za izjednačenje, nestala je svaka šansa za preokret.

Najefikasniji u selekciji Srbije u današnjem meču bio je Aleksa Avramović, koji je postigao 21 poen, dok je Bogdan Bogdanović dodao 17. Izabranici Svetislava Pešića su skoro 38 minuta igrali bez Ognjena Dobrića, koji se povredio početkom prve četvrtine. U reprezentaciji Nemačke najbolji je bio Denis Šruder sa 28 poena, dok je Franc Vagner dodao 19.

Glavu gore, momci, vi ste naši šampioni!

SRBIJA - NEMAČKA 77:83 (26:23, 21:24, 10:22, 20:14)

Hala: Mol of Azija, Sudije: Roberto Vaskez, Omar Bermudez, Gatis Šalins

SRBIJA: Avramović, Bogdanović, Davidovac, Dobrić, Gudurić, N.Jović, S.Jović, Marinković, Milutinov, Petrušev, Ristić, Simanić.

NEMAČKA: Bonga, Lo, Gifi, Vojtman, F.Vagner, Tajs, M.Vagner, Šruder, Holac, Timan, Obst, Kramer.

KRAJ! SRBIJA JE OSVOJILA SREBRO NA SVETSKOM PRVENSTVU!

40. minut - Gudurić pogađa oba penala i sada je dva razlike na 40 sekundi do kraja. Šruder poentira na drugoj strani u prodoru.

39. minut - Avramović fauliran na šutu za tri poena. Pogodio je sva tri penala i opet smo u igri.

38. minut - Trojka Avramovića za "minus šest".

36. minut - Avramović za tri, a onda Tajs uzvraća - 69:76.

33. minut - Trojka Avramovića, bilo je potrebno ovako nešto Srbiji sada. Nakon toga poeni Petruševa za "minus sedam".

32. minut - Moric Vagner vraća razliku na 12 poena.

31. minut - Poeni Avramovića na startu poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Sada i dvojka Vagnera. Ponovo 12 poena prednosti za Nemačku.

29. minut - Franc Vagner za tri - 55:67. Petrušev smanjuje dvojkom.

28. minut - Moric Vagner pogađa dvojku i sada Nemačka ima dvocifrenu prednost.

27. minut - Novi poeni Šrudera za "plus šest", Milutinov izblokiran, a onda poeni Honge sa penala. Raste prednost Nemačke. Tehnička i za Gudurića.

26. minut - Prvi poeni Nikole Milutinova sa penala.

25. minut - Vojtman siguran, Nemačka ima najveću prednost na meču, četiri poena.

24. minut - Šruder za dva i prednost Nemačke.

22. minut - Poeni Bogdanovića za 49:49.

21. minut - Šruder otvara poenima drugo poluvreme.

POLUVREME!

20. minut - Greška Nikole Jovića i lagani poeni Šrudera. Bogdanović siguran sa penala za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Avramović na jednoj, a onda Šruder na drugoj.

18. minut - Serija 5:0 i trojka Šrudera za vođstvo Nemačke - 42:43.

16. minut - Dobra rola Petruševa i novi poeni, a onda nova trojka Bogdanovića. Kapitenska partija našeg reprezentativca.

15. minut - Sjajno zakucavanje Petruševa, a onda trojka Šrudera. Bogdanović je spreman.

14. minut - Odlična kontra naših košarkaša i poeni Davidovca. Bonga za tri i opet je nerešeno.

13. minut - Faul Marinkovića nad Vagnerom koji pogađa sva tri slobodna bacanja. Bogdanović vraća trojkom.

12. minut - Poeni Bonge za "minus jedan". Malo poena u drugoj deonici za sada.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Marinković za dva. Odgovara Moric Vagner.

9. minut - Aleksa Avramović se upisuje odličnim prodorom.

8. minut - Kakva trojka Nikole Jovića, od tablu!

7. minut - Vanja Marinković za tri, a onda Vojtman uzvraća. Ponovo je nerešeno.

6. minut - Trojka Bogdanovića! Srbija ima "plus dva".

5. minut - Igra se koš za koš, Milutinov siguran, pa Tajs uzvraća.

4. minut - Trojka Vojtmana, pa poeni Bogdanovića - 9:7.

3. minut - Izvrnuo je zglob Ognjen Dobrić i hramljući uz pomoć saigrača otišao u svlačionicu.

2. minut - Franc Vagner, pa onda i Šruder za četiri brza poena Nemačke.

1. minut - Počelo je odlično, trojkom Stefana Jovića, a onda zakucavanje Nikole Jovića.

14.40 - Utakmica je počela!

14.25 - Igrači izlaze na teren, još malo je ostalo do početka utakmice.

14.15 - Navijači se okupljaju ispred Arene gde je omogućen prenos na video bimu.

13.11 - Podršku "orlovima" pružiće i naš basketaš Stefan Stojačić koji je nedavno doneo basket reprezentaciji zlato na Evropskom prvenstvu.

Stefan Stojačić

Alo

12.40 - Srbija će pokušati da postane prvi tim koji je pobedio u finalu FIBA Svetskog prvenstva uprkos porazu u prethodnom delu takmičenja još od 2002. godine i trijumfa Jugoslavije u Indijanapolisu. Naredna četri svetska šampiona bili su neporaženi tokom celog turnira.

12.05 - Novak Đoković se oglasio i poželeo sreću našim košarkašima. Više o tome čitajte OVDE.

11.45 -  Svako od poslednja četiri finala FIBA Svetskog prvenstva završilo je sa razlikom većom od 15 poena i u svakom  od prethodnih pet finala odigranih u 21. veku je tim koji je vodio na poluvremenu i pobedio u utakmici.

11.26 -  Nemačka i Srbija će se po drugi put sastati na utakmici FIBA Svetskog prvenstva: igrali su 2010. u prvom delu takmičenja, kada je Nemačka pobedila sa minimalnom razlikom (82-81).

11.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Svetskog prvenstva između košarkaša Srbije i Nemačke. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Filipina.