Košarka

Najefikasniji igrač bio je Bogdan Bogdanović sa 19 poena.

Ispratili su ga Filip Petrušev sa 13 poena, Vanja Marinković je postigao 11, dok su po osam postigli Ognjen Dobrić, Nikola Milutinov i Nikola Jović.

Naša reprezentacija je odlično krenula kada je napravila seriju 11:0. Prve poene za reprezentaciju Kine ubacio je Suan Hu sa linije za slobodna bacanja posle četiri minuta igre.

"Orlovi" su rutinski priveli četvrtinu kraju i na kraju prve deonice imali su prednost 23:12.

Naša reprezentacija je u drugoj četvrtini na krilima Bogdana Bogdanovića uspela da sačuva dvocifrenu prednost tokom čitave deonice, pa se na odmor otišlo sa prednošću naše reprezentacije od plus 15.

Kina je bolje počela treću četvrtinu, a uspeli su da spuste prednost naše reprezentacije na minus osam pre svega dobrom igrom u tranziciji.

Međutim, naša reprezentacija je uspela da održi dvocifrenu prednost i pred poslednju četvrtinu, Srbija je imala vođstvo 65:51.

"Orlovi" su rutinski "odradili" poslednju deonicu, a bitnu rolu imali su Bogdanović i Petrušev koji su odigrali dobro kako u odbrani tako i u napadu.

Na kraju, pobeda Srbije 87:64.

Naša reprezentacija će sutra igrati sa Brazilom. Meč počinje u 14 časova.

Srbija - Kina 87:64(23:12, 20:16, 22:23, 22:13)

Hala: Gimnazija Baoan Distrikt (Šenžen)

Srbija: Bogdanović, S. Jović, N. Jović, Gudurić, Milutinov, Ristić, Simanić, Radanov, Dobrić, Avramović, Marinković, Davidovac, Petrušev

Kina: Dživei, Ženlin, Minghui, Džao, Šuaipeng, Junlong, Đinkui, Peng, Minghuan, Rui, Runvang, Šuo, Želin, Jongđi, Ki, Anderson

TOK MEČA:

40. minut - Kraj. Srbija je pobedila 87:64.

39. minut - Nikola Jović pogađa novu trojku. Srbija rutinski privodi utakmicu kraju.

38. minut - Vanja Marinković pogađa trojku iz ćoška.

34. minut - Petrušev je pogodio dva slobodna bacanja. Džao pogađa na drugoj strani posle sjajnog prodora. - 72:57

33. minut - Nikola Jović postiže trojku. Đorđević je zatražio tajm aut. - 70:55

32. minut - Pogodak Vanga uz faul. Promašio je dodatno slobodno bacanje.

Bogdanović pogađa dvojku iz pika. Sedamnaesti poen našeg kapitena. - 67:55

31. minut - Vang postiže prve poene. - 65:53

Kraj treće četvrtine. Srbija vodi 65:51.

30. minut - Gudurić pogađa nakon asistencije Stefana Jovića.

29. minut - Džao je napravio faul nad Bogdanoviću pri šutu za tri poena. Naš kapiten je pogodio sva tri bacanja.

Na drugoj strani, Hu pogađa novu trojku.Uzveća Petrušev istom merom. - 63:48

28. minut - Milutinov je pogodio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani, Hu postiže koš u padu.

Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja posle faula Džaa. - 57:45

27. minut - Džang pogađa jedno bacanje. Na drugoj strani, Bogdanović pogađa jedno bacanje. - 53:40

24. minut - Dobrić postiže lake poene nakon asistencije Bogdanovića. Đorđević je zatražio tajm aut.

Na drugoj strani, Anderson pogađa dvojku. Stefan Jović uzvraća. - 52:39

23. minut - Trojku za Kinu postiže Džu. Pešić je zatražio tajm aut. Gudurić pogađa dva slobodna bacanja. - 48:37

22. minut - Gudurić je promašio trojku iz step beka. Na drugoj strani, Dobrić je napravio faul nad Andersonom za dva slobodna bacanja.Pogodio je oba. - 46:35

21.minut - Džang je bio sam u reketu i postiže lagane poene. Džao postiže novu trojku.Na drugoj strani, trojku vraća Aleksa Avramović - 46:33

Kraj poluvremena. Srbija vodi 43:28. Najefikasniji u našoj reprezentaciji je Bogdan Bogdanović sa devet poena.

20. minut - Džao pogađa trojku za kinesku reprezentaciju. - 43:28

19. minut -  Trojka! Bogdan Bogdanović. Na drugoj strani, Džao pogađa za dva poena. Marinković pogađa novu trojku iz ćoška. - 43:25

16. minut - Ču postiže treću trojku za reprezentaciju Kine. Na drugoj strani uzvraća Bogdanović. - 37:23

15. minut - Nove poene postiže Milutinov. - 34:21

14. minut - Bogdanović postiže koš uz faul. Pogodio je dodatno slobodno bacanje. Na drugoj strani pogodio je Džang. - 32:21

13. minut - Petrušev je sjajno proigrao Dobrića koji je položio. - 29:17

12. minut - Odlična odbrana Dobrića i rutinsko polaganje. Na drugoj strani, Simanić pravi faul nad Andersonom, a kineski igrač je tom prilikom pogodio koš. Imaće jedno slobodno bacanje koje je promašio. - 27:17

11. minut - Hu pogađa novu trojku za reprezentaciju Kine. Anderson je napravio faul nad Simanićem za dva slobodna bacanja. Pogodio je oba. - 25:15

Kraj prve četvrtine. Srbija vodi 23:13.

10. minut - Boriša Simanić postiže prvu trojku za selekciju Srbije. Petrušev postiže lake poene uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.

9. minut - Dobrić je fauliran u prodoru i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba.

Na drugoj strani, Džang pogađa uz faul. Džao postiže prvu trojku za Kinu.

8. minuta - Džang pogađa prve poene iz igre za kinesku reprezentaciju. Na drugoj strani poentira Petrušev. - 15:6

Novi pogodak za Kinu postiže Hu.

7. minut - Marinković lepo ostavlja za Nikolu Jovića koji postiže svoje prve poene.

6. minut - Minut bez poena - 11:2.

5. minut - Marinković je bio sam u ćošku, ali je promašio trojku.

4. minut - Avramović je bio brz na prvom koraku i postiže lake poene. Tajm-aut je zatražio Aleksandar Đorđević.

Posle faula, Kina će imati priliku za prve poene. Precizan sa linije bacanje Suan Hu. - 11:2

3. minut - Vanja Marinković postiže poene uz faul. Postigao je dodatno slobodno bacanje. Milutinov posle sjajne odbrane naše reprezentacije pogađa za nove poene. - 9:0

2. minut - Avramović je ukrao loptu i položio u kontri. Kina je promašila otvorenu trojku na drugoj strani.- 4:0

1. minut - Jović je promašio trojku. Prve poene na meču postiže Milutinov. - 2:0

13:15 - Srbija i Kina će već za sedam dana u okviru grupne faze Svetskog prvenstva odmeriti snage. U grupi su još i Portoriko i Južni Sudan.

13:10 - Srbija i Kina su se poslednji put sastali na Olimpijskim igrama 2016. godine, kada je naš tim ubedljivo dobio 94:60.

13:05 - Delić treninga naše reprezentacije.

13:00 - Kina je odigrala pet pripremnih mečeva za Svetsko prvenstvo. Pobedili su Zelenoradska Ostrva i Novi Zeland, dok su izgubili od Slovenije, Italije i Nemačke.

Protiv Nemačke i Novog Zelanda su igrali na DBB Superkupu.

12:35 - Utakmica je na programu od 13:30.

12:30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Kupa solidarnosti koji se igra u Kini između selekcije domaćina i Srbije. TOk meča pratite uz alo.rs.