Srbija - Italija

Nakon pobede nad Grčkom, "orlovi" su učešće na Akropolis kupu završili sa skorom 1:1.

Tako su "azuri" ponovo bili kobni po "orlove", pošto su nas prethodno savladali u osmini finala Evropskog prvenstva i u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Izabranici Svetislava Pešića su sjajno otvorili meč, imali i 17 poena prednosti, ali je došlo do velikog pada u igri, što Italijani koriste i dolaze do trijumfa nakon velikog preokreta.

U prvoj četvrtini gledali smo šutersku rapsodiju naših košarkaša. Pljuštale su trojke iz svih pozicija i za tili čas je bila dvocifrena prednost.

Ipak, već do poluvremena Italija uspeva da se vrati u igru, pa se na odmor otišlo sa samo tri poena prednosti u korist Srbije (47:44).

Nastavili su "azuri" tamo gde su stali u drugom kvartalu i preokrenuli rezultat. Bilo je mnogo propusta u odbrani naše selekcije, Bogdanovića i Gudurića nije slušao šut, pa smo dobili dramu.

U toku četvrte četvrtine Italija i dalje ne posustaje sa šutem, dok je Srbija tu prilično nervozna. Imao je Marko Gudurić bitnu trojku za 82:83, ali su Italijani zatim imali tri uzastopna poseda iz kog su dali dvojku, a onda Spisu pogađa trojku za 82:88 i rešava pitanje pobednika.

Imala je Srbija priliku da trijumfuje u samom finišu kada su Italijani vezali nekoliko grešaka. Bogdanović je pogodio trojku za "-1", a potom je Avramović iznudio faul u napadu i moglo je da dođe i do drugačijeg ishoda. Međutim, to se nije dogodilo nakon Bogdanovog šuta za pobedu.

Nikola Jović je predvodio "orlove" sa 18 poena, Bogdan Bogdanović je imao 14, a Vanja Marinković 12. Pešić je koristio 10 igrača, dok minute nisu upisali Filip Petrušev, Stefan Jović, Dejan Davidovac i Aleksa Radanov.

Srbija - Italija 88:89 (32:19, 15:25, 23:26, 18:19)

Hala: OAKA Arena (Atina)

Srbija: Petrušev nije igrao, Jović 18p, 7sk, 3as, Bogdanović 14, Marinković 12, Radanov nije igrao, Dobrić 8, Ristić 6, Gudurić 11p, 6as, 4as, Jović nije igrao, Nedović, Davidovac nije igrao, Simanić 1p, 4sk, Avramović 8p, 4as, 2sk, Milutinov 10p, 6sk, 4as

Italija: Spisu 6, Tonut 5, Meli 6, Fontekio 13, Rići 9, Spanjolo 12, Karuzo, Polonara 11, Diuf 5, Severini 9, Proćida 7, Voldetanse, Pajola 2, Datome 4

40. minut - Avramović je iznudio faul u napadu 2.7 sekundi pre kraja, ali je Bogdanović promašio šut za pobedu.

40. minut - Naš tim je prokockao napad i šut za izjednačenje. Italija nije iskoristila napad, ali im je lopta pala u ruke posle promašaja, pa je Fontekio fauliran 14.2 sekunde pre kraja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 85:89. Bogdanović je pogodio trojku 7.7 sekundi pre kraja - 88:89.

39. minut - Trojka Spisua, Italija na +6!

38. minut - Meli je promašio oba bacanja, velika drama u Atini!

37. minut - Evo prve trojke Gudurića, Srbija na -1!

36. minut - Sada kapiten pogađa za dva, ali na drugoj strani precizan za tri je Polonara.

35. minut - Bogdanović promašuje otvorenu trojku i ne koristi priliku da Srbiji donese izjednačenje.

34. minut - Ponovo naši gube loptu i Italijani idu na +5! Važan koš Gudurića.

33. minut - Sjajan prodor i zakucavanje Bogdana Bogdanovića koji ima devet poena.

32. minut - Lepa akcija Srbije i poeni Ristića.

31. minut - Zbog nečega Poceko nije zadovoljan i uzima loptu u ruke, sklanja je sa terena i dobija tehničku zbog jakog prigovora.

30. minut - Kraj treće deonice, Italija se potpuno vratila u igru, nerešeno je 70:70!

28. minut - Nova trojka za Italijane - precizan je Rići, odgovara mu Jović. Vrlo brzo do novih poena dolazi Fontekio - 61:62.

27. minut - Fontekio dolazi do prve trojke, ukupno sedmog poena. Italija vodi za kratko, a onda Vanja Marinković trojkom vraća plus jedan - 58:57.

26. minut  - Na obe strane nisu koristili šanse, ali je prazne minute prekinuo Nikola Jović. Ubrzo je i Vanja Marinković ubacio za dva, pa je Srbija vratila vođstvo - 55:44.

24. minut - Pogađa Meli ispod koša za 54:51, a Dobrić promašuje, pa krade loptu. Ipak ne poentiramo, a fauliramo Polonaru. Dugo je Srbija bez poena..

22. minut - Meli pogađa pod faulom - 49:49. Ponovo Bogdanović precizan, njegov sedmi poen - 51:49. Polonara postiže trojku, Italija prvi put vodi u meču - 51:52. Meli podiže vođstvo svog tima - 51:54.

21. minut - Spisu trojkom otvara drugo poluvreme - 47:47. Bogdanović sa penala donosi vođstvo Srbiji - 49:47.

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 47:44.

19. minut - Bogdanović je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja.

17. minut - Milutinov nakon ofanzivnog skoka dolazi do osmog poena.

16. minut - Jović ima deset poena. Sjajno izdanje mladog igrača Srbija!

14. minut - Nekoliko ozbiljnih propusta u odbrani Srbije i Italija je na -6!

13. minut - Italijani nešto bolje otvaraju drugu četvrtinu, ali Srbija i dalje ima dvocifrenu prednost.

12. minut - Gudurić postiže svoj četvrti poen - 34:24. Ristić posle ofanzivnog skoka poentira - 36:24.

11. minut - Datome upisuje prve poene - 32:21. Severini pogađa trojku, sjajan start Italije u drugoj četvrtini - 32:24.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Vanja Marinković pogađa trojku u poslednjoj sekundi prve deonice, Srbija vodi 32:19.

8. minut - Riči ubacuje trojku za Italijane, sada je 28:14. Na drugoj strani promašuje Nedović...

6. minut - Nova trojka Dobrića, ali uzvraća Tonut - 22:9.

5. minut - Sada je i Dobrić pogodio za tri! Au, kakav početak meča naših košarkaša! Sjajna akcija Bogdanovića i Milutinova.

4. minut - Trojka Nikole Jovića, Srbija na +10!

3. minut - Nova trojka Avramovića, Srbija odlično otvara duel i vodi 11:4!

2. minut - Tonut daje prvi koš za Italiju. Avramović pogađa trojku.

1. minut - Prvi poen na meču postiže Bogdan Bogdanović. Hrabro je napao Jović i pogodio uz faul.

18.40 - Sve je spremno za veliki derbi.

17.45 - Za razliku od meča sa Grčkom, Svetislav Pešić će ovoga puta moći da računa na Stefana Jovića.

17.30 - Ukoliko sve bude prema planu, ove dve reprezentacije sastaće se u drugoj fazi na Mundobasketu.

17.25 - Italija je velika dužnik Srbije, pošto nas je pobedila u osmini finala za Evropsko prvenstvo i u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

17.22 - Srbija je protiv Grčke pokazala dva lica. Stekli su "orlovi" 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali su onda dopustili rivalu da se vrati u igru. Ipak, trojkom Marka Gudurića na dva minuta pre kraja uspevaju da prelome meč i dođu do trijumfa.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Srbije i Italije na Akropolis kupu. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Atine.