Srbija - Grčka

Bila je ovo prva zvanična provera "orlova" pred Mundobasket, a već u sredu čeka ih duel sa Italijom.

Već sada se videlo da su lideri ovog sastava kapiten Bogdan Bogdanović, ali i Marko Gudurić i Nikola Milutinov.

Upravo je Gudurić trojkom na dva minuta pre kraja i rešio pitanje pobednika.

Videli smo dva lica Srbije u ovom duelu. Imali su izabranici Svetislava Pešića 15 poena prednosti tokom trećeg kvartala, ali je onda došlo do praznih minuta, pa su se domaći vratili u igru.

Srbija zbog izostanka Stefana Jovića igra bez pravog plejmejkera, pa je Pešić imao priliku da ispobava razne varijatne na „jedinici“.

Kapiten Bogdanović je bio taj koji je prenosio loptu na startu, a Grci su bolje otvorili, Mitoglu je ubacio dve trojke iz tri pokušaja, sa druge strane mu je parirao Bogdanović, pa je posle pet minuta bio 11:7 za domaći tim.

Milutinov je vratio Srbiju na 11:11,  da bi trojkom Avramovića naš tim otišao na 11:14, za seriju od 0:7.

Poenima Ristića, Dobrića i Milutinova  na početku druge četvrtine, Srbija je povela 15:24. Razigrao se Milutinov, ali je naš tim u prvoj polovini druge deonice propustio priliku da ode na mnogo veću razliku. Grci su se poenima Papapetrua i Tanasisa Adetokumba vratili na -5.

Srbija je furiozno otvorila treću četvrtinu. Heleni su se mučili pre svega u napadu, pa "orlovi" dolaze do vođstva 52:37.

Ipak, već do kraja deonice, Grčka hvata priključak i prilazi na -8.

Grčka je bolje ušla u četvrtu četvrtinu, Rogavopulos i Papapetru su prednjačili, pa je rezultat na osam minuta pre kraja bio 56:59. Raspucani Rogavopulos je trojkom izjednačio na 59:59. Srbija je u tim momentima bila bezidejna, u napadu je imala prazne minute, a u defanzivi ništa nije mogla da odbrani.

Odgovor je našao kapiten Bogdanović, ubacio je trojku preko ruke i vratio Srbiju na +3. Srbi su od tog momenta ponovo vratili onu granitnu odbranu iz prvih 30 minuta, pokušavao je i dalje odlični Rogavolupos i zadavao probleme, ali je Gudurić pogotkom iza linije 6,75 odveo naše na 62:69 i stavio tačku na 2,05 minuta do kraja.

Bogdanović je ubacio 15 poena, Gudurić 14, a Milutinov je upisao dabl-dabl - 14 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani istakao se Rogavopulos sa 18 poena.

Srbija - Grčka 71:64 (16:13, 23:22, 18:14, 14:15)

Hala: OAKA Arena (Atina)

Srbija: Petrušev 5, Jović, Bogdanović 15, Marinković, Radanov, Dobrić 6, Ristić 11, Gudurić 14, Nedović, Davidovac, Simanić, Avramović 6, Milutinov 14

Grčka: Vokap 1, Rogavopulos 18, Luncis 5, Larencakis, Moraitis 2, Agravanis 1, Kalaicakis, Bohoridis 2, Papajanis 6, Papapetru 11, Tolipulos, T. Adetokumbo 7, Mitoglu 9, Hacidakis 2

40. minut - Kraj! Pobeda Srbije protiv Grčke!

38. minut - Gudurić ne pogađa trojku, ali Petrušev dolazi do pogotka nakon ofanzivnog skoka. Trojkaaa Gudurića, Srbija na +7 dva minuta pre kraja!

37. minut - Dosta grešaka sada na obe strane parketa, ali Srbija održava prednost - 64:59 na malo više od tri minuta pre kraja.

35. minut - Sada Milutinov dolazi do lakih poena i Srbija pravi seriju 5:0!

34. minut - Sjajni Bogdanović pogađa za tri, to je njegov 15. poen.

33. minut - Stao je šut naše košarkaše u ovim momentima, Grci pogađaju trojku i sada je nerešeno - 59:59!

32. minut - Grčka je u naletu, čeka nas drama.

31. minut - Krizni period u igri našeg tima, Grci posle novih lakih poena u tranziciji prilaze na -4.

30. minut - Kraj treće deonice, Srbija ima devet prednosti - 57:49!

29. minut - Jović je promašio, ali je Avramović bio spreman za ispravku.

28. minut - Vogalopulos na liniji za slobodna bacanja smanjuje na devet razlike

27. minut - Trojka Papajanisa.

25. minut - Fantastična igra Srbije koja ima 15 poena prednosti, Grci ne mogu ništa da pogode.

24. minut - Sada Bogdanović poentira u kontri posle asistencije Gudurića, "orlovi" idu na +10!

23. minut - Trojka Bogdana Bogdanovića, raste prednost Srbije.

22. minut - Ali, ovoga puta Gudurić pogađa za dva.

21. minut - Gudurić izblokiran u šutu za tri na startu drugog poluvremena.

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 39:35, sjajnu akciju za kraj druge deonice poenima je krunisao Petrušev.

19. minut - Izvukao je faul u reketu za dva slobodna bacanja i pogodio oba, 29:34 i Srbija opet ima prednost od dva poseda.

17. minut - Odlična akcija, Bogdanović za Milutinova koji zakucava - 30:25. Bogdanović rešava kontru 4na1 - 32:25. Njegov sedmi poen.

15. minut - Moraitis u kontru smanjuje na 28:25, a Pešić traži tajm-aut.

14. minut - Adetokumbo smanjuje na 26:20. Sjajna akcija i zakucavanje Milutinova - 28:20. Papapetru pogađa trojku - 28:23.

13. minut - Dobrić krade loptu u odbrani, trči kontru u kojoj je zaustavljen faulom. Tajm-aut je zatražio selektor Grčke Itudis.

12. minut - Dušan Ristić je sa linije slobodnih bacanja pogodio dva puta za vođstvo 18:15.

11. minut - Tanasis Adetokumbo poentira, 16:15 je za Srbiju.

10. minut - Posle prve četvrtine Srbija vodi 16:13.

8. minut - Sjajna akcija Srbije, Avramović pogađa trojku - 14:11.

6. minut - Milutinov se upisao u listu strelaca - 9:11. Milutinov je napravio sjajnu blokadu za Gudurića koji je postigao svoje prve poene - 11:11.

Idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Bogdanović pogađa trojku u tranziciji.

4. minut - Bolji početak Grčke koja vodi 9:4.

3. minut - Mitoglu pogađa trojku iz teške pozicije.

2. minut - Tri slobodna bacanja je pogodio Rogavopulos, rezultat je 3:2 za Grčku.

1. minut - Gube loptu naši košarkaši u prvom posedu. Bogdanović postiže prve poene na meču.

18.53 - Zbog tehničkih problema kasni početak meča.

18.50 - Utakmica počinje minutom ćutanja zbog ubistva grčkog navijača od strane hrvatskih huligana. Pre intoniranja himne Srbije ima tehničkih problema u OAKA Areni.

18.45 - Sve je spremno za početak meča.

18.25 - Pokuševski zbog povrede neće moći da pomogne saigračima na predstojećem Svetskom kupu, ali je iskoristio priliku da večeras dođe i bodri ih na meču protiv Grčke.

18.15 - Promena u poslednjem trenutku, Stefan Jović preskače duel sa Grčkom.

17.55 - Poslednje pripreme naših igrača pred meč.

17.33 - Prvog dana turnira, 8. avgusta igraće Srbija i Grčka, a dan kasnije Srbija i Italija. Italija i Grčka će meč odigrati 10. avgusta. Akropolis kup će poslužiti reprezentacijama Srbije, Grčke i Italije kao priprema za Mundobasket 2023, koji će od 25. avgusta do 10. septembra biti održan u Japanu, Indoneziji i Filipinima.

17.31 - Srbija je odigrala dva meča iza zatvorenih vrata, protiv Bosne i Hercegovine i Poljske i upisala oba trijumfa.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Srbije i Grčke. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa Akropolis kupa.