nba

Pored Petruševa i Jovića, na parketu se našao i košarkaš Partizana Tristan Vukčević, koji je debitovao za Vašington Vizardse.

Nikola Jović bio je odličan u pobedi Majami Hita protiv Boston Seltiksa rezultatom 99:88.

Jović je u prvom poluvremenu ubacio 12 poena, dok je meč završio sa 14 poena, šest skokova, tri asistencije, dve ukradene i jednom blokadom za 28 minuta u igri.

Doživeo je mladi srpski košarkaš i povredu stopala, zbog koje nije igrao skoro celu četvrtu četvrtinu.

Izašao je iz igre na startu poslednje deonice i nije se vraćao.

- Samo sam nezgodno stao i iskrenuo stopalo. Nisam znao šta je u pitanju, ali malo je oteklo i to je sve. Verujem da ću moći da igram već u sledećoj utakmici. Nadam se da hoću, rekao je Jović.

PONOĆNA DETONACIJA Potvrđeno pisanje Alo! Simonović dve godine u Zvezdi

Što se tiče Filipa Petruševa, on je dobio 10 minuta u pobedi Filadelfija Seventisiksersa nad Njujork Niksima 110:101 i iskoristio je svaki minut.

Upisao je 10 poena (4/5 iz igre) i četiri skoka, za limitiranu minutažu koliku je imao.

Tristan Vukčević je dobio dosta više prostora i na debiju je upisao 22 minuta u igri, u porazu njegovog tima od Indijana Pejsersa 91:83.

Vukčević je za 22 minuta upisao devet poena, uz šut iz igre 2/7 (0/2 za tri) i 5/5 sa linije penala.

Dodao je šest skokova, tri ukradene lopte i jednu blokadu.