PARTIZAN (NI)JE MOGAO DA ČUJE BOLJE VESTI Triler u Kaunasu pripao Žalgirisu, drama se nastavlja
FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr

To znači da Partizan večeras neće obezbediti plasman u Top 8, osim ako Asvel ne napravi senzaciju i savlada Baskoniju.

Ali, sa druge strane, crno-belima se sada otvara put ka petom, odnosno šestom mestu pod uslovom da sutra savlada Monako, a onda u poslednjem kolu Panatinaikos.

Posle mirnije prve četvrtine, gde se igralo koš za koš i gde su se obe ekipe smenjivale u prednosti, gledali smo pravo raspucavanje u drugom kvartalu sjajne utakmice u Kaunasu.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Makabija 45:42.

A u trećoj četvrtini, kao da se obruč smanjio i posle raspucavanja videli smo jednu četvrtinu sa malim brojem poena, 14:7 u korist domaćina.

Velika borba nastavila se i u četvrtoj četvrtini, gde je Koen vratio Makabi u igru i videli smo veliku dramu. Na tri minuta do kraja Makabi se vraća iz minusa od četiri poena i dolazi do izjednačenja. Igralo se koš za koš za koš do kraja, a na 20 sekundi do isteka, Martin je faulirao Ajzeu Tejlora, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

Vejd Boldvin je šutirao za pobedu, ali je promašio i Žalgiris je pobedio.