SRBIJA IDE NA SVETSKO PRVENSTVO "Orlovi" uhvatili poslednji voz i "stotkom" overili plasman na Mundobasket

Srbija je u meču odluke u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedila Veliku Britaniju - 101:83.

Izabranici Svetislava Pešića su u drugom poluvremenu slomili otpor autsajdera i overili plasman na Mundobasket.

Kako je Srbija otvorila meč, činilo se da će rutinski slaviti. Dominirao je Marko Gudurić sa dve vezane trojke na startu.

Posle prve četvrtine bilo je 28:20 za naš tim.

Na početku druge deonice, "orlovi" su došli do dvocifrene prednosti, ali je čak i u tim momentima bila primetna velika nervoza.

Usledila je serija gostiju 7:0 kojom su se vratili u igru, pa se na odmor otišlo sa pet poena prednosti za Srbiju uz opravdanu bojazan šta bi mogao da donese nastavak.

Ipak, treća četvrtina bio je period najbolje igre našeg tima. Razigrao se Aleksa Avramović, došli su laki poeni u kontri, pa je taj deo igre Srbija dobila 28:19.

Ispotavilo se to kao ključan period.

U poslednjih 10 minuta viđena je košarkaška raposdija. Kvalitet je došao do izražaja, pa su "orlovi" ipak ubedljivo trijumfovali i plasirali se na Mundobasket.

Najefikasniji je bio Aleksa Avramović sa 20 poena, 15 je ubacio Luka Mitrović, a poen manje Ognjen Dobrić.

Na drugoj strani blistao je Elis sa 22 poena.

Srbija - Velika Britanija 101:83 (28:20, 18:21, 28:19, 27:23)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Manuel Maconi, Fernando Kalatrava, Benjamino Manuel Artard

Srbija: Stefan Jović 6, Uroš Trifunović, Aleksa Avramović 20, Marko Gudurić 13, Aleksa Radanov, Ognjen Dobrić 14, Ognjen Jaramaz 4, Boriša Simanić, Dušan Ristić 9, Filip Petrušev 12, Marko Jagodić Kuridža 8 i Luka Mitrović 15

Velika Britanija: Džordan Vilijams 6, Kajl Džonson 3, Eron Menzijes 7, Bendžamin Mokford, Kalum Loson, Kvin Elis 22, Amin Adamu 14, Karl Vitl 16, Dželani Votson Gejl 7, Noa Horčler 2, Kimbal Makenzi 6.

40. minut - Kraaaaj! Srbije ide na Svetsko prvenstvo!

39. minut - I još jedna trojka za Srbiju, pogodio je Ognjen Dobrić!

37. minut - Mini serija gostiju, evo ih na -14.

36. minut - Sjajan alej-up pas Gudurića i polaganje Dobrića koji je maetralno utrčao iza odbrane rivala! Šoutajm košarkaša Srbije!

35. minut - Vitl dolazi do lakih poena posle ofanzivnog skoka.

34. minut - Kuridža pogađa trojku za ogromnih +21!

33. minut - Deluje da su naši igrači konačno slomili otpor autsajdera i da će upisati sigurnu pobedu!

32. minut - Dva bacanja Jaramaza, a onda nova trojka Ognjena Dobrića za velikih 20 razlike!

31. minut - Trojkom Dobrića počinje četvrta deonica.

30. minut - Odlična četvrtina Srbije koju su dobili 28:19. "Orlovi" imaju +14 pred ulazak u poslednju deonicu.

29. minut - Veoma su uporni Britanci. Čim naši malo popuste, oni zaprete - 68:60.

28. minut - Mitrović pogađa oba penala - 67:55.

27. minut - Adamu nekako održava svoj tim u životu 63:55

26. minut - Rastrčali su se sada naši košarkaši na parketu, Avramović zakucava u kontri za 63:51!

25. minut - Makenzi je napravio nesportski faul, a onda je selektor V. Britanije pozvao igrače na kraći predah. Avramović precizan sa linije penala. Zakucava Petrušev, evo Srbije na +10!

24. minut - Nova trojka Kvina Elisa. Trojka Avramovića, Srbija na +6!

22. minut - Trojka Britanaca, nerešeno je - 46:46! Avramović pogađa oba bacanja.

21. minut - Makenzi pogađa iz ne tako lake pozicije.

20. minut - Trojka Jovića, Srbija je na +5. Poluvreme je, Srbija vodi 46:41, ali primetna je velika nervoza kod naših igrača.

19. minut - Ponovo su Britanci pritisnilu Avramoviću dok je prenosio loptu, ali su ga ovoga puta faulirali, pa je bek Partizana dobio dva bacanja i oba pogodio.

18. minut - Odlični Britanci ponovo prilaze na -3. Muče se "orlovi".

17. minut - Sjajni Gudurić pogađa za dva, možda čak i uz faul.

16. minut - Petrušev je promašio tešku trojku iz ugla, a na drugoj strani je Adamu ubacio dvojku.

SRBIJA IDE NA SVETSKO PRVENSTVO

FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/bs

15. minut - Menzis je bio polovičan sa linije penala.

14. minut - Petrušev je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 31:27

13. minut - Serija upornih Britanaca, samo je +3 za Srbiju, Pešić primoran da zove tajm-aut.

11. minut - Ristić pogađa iz vrlo teške pozicije 30:20

10. minut - Kraj prve deonice, Srbija vodi 28:20! Gudurić je sa 8 poena najefikasniji.

9. minut - Trojka Ristića, a Jović beleži novu asistenciju.

8. minut - Mitrović polovičan sa linije penala, Srbija ima +8. Lepa akcija iz auta, Jović do Kuridže i "orlovi" imaju dvocifrenu prednost.

7. minut - Džordan Vilijams je precizan za dva poena.

6. minut - Koš Petruševa za prekid serije gostiju.

5. minut - Mini serija Britanaca i sada je 14:9 za Srbiju.

4. minut - Aleksa Avramović pogađa iz teške situacije 12:5. Gudurić je pogodio oba bacanja.

3. minut - I još jednom je pogodio za tri Gudurić. U sjajnoj je formi.

2. minut - Trojka Marka Gudurića.

1. minut - Vitl pogađa trojku u prvom napadu za prednost gostiju.

19.30 - Uskoro...

18.46 - Iz naše grupe plasman na Svetsko prvenstvo su obezbedili Letonija i Grčka, a treći putnik se traži između Srbije i Belgije. Belgijanci mogu da se domognu Mundobasketa samo ako naš nacionalni tim izgubi, a oni savladaju Tursku (20.30).

18.45 - Ono što je dobro je to da su "orlovi" pojačani igračima Crvene zvezde i Partizana, kao i košarkašem Fenerbahčea Markom Gudurićem.

18.43 - Srbija je veliki favorit i ogromna senzacija bi bila ukoliko ekipa Svetislava Pešića ne trijumfuje. Podsetimo, naša selekcija je slavila u prvom duelu u Njukaslu sa 74:68.

FIBA

18.41 - Nisu uspeli "orlovi" da iskoriste prvu meč loptu, izgubili su od Grčke, ali sada je prilika da se to ispravi i obezbedi učešće na Mundobasketu.

18.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".