CRVENO-BELI ODBRANILI TROFEJ KUPA Zvezda na krilima Dobrića savladala Megu i došla do devete "Žućkove levice"

Vratili su se iz minusa od 18 poena protiv Partizana, uspeli da prođu u finale i na kraju odbrane trofej Kupa Radivoja Koraća. Košarkaši Crvene zvezde ponovili su uspeh iz prošle, ali i pretprošle sezone, te su slavljem nad Megom vezali treći pehar nacionalnog kupa.

Sigurno da će ovaj duel biti velika škola za Megine mlade momke koji jednostavno nisu imali dovoljno snage da uzvrate naletima šampiona Jadrana. Pokazali su Đurišić, Kovačević, Branković... da su budućnost srpske košarke, ali Mega nije mogla do drugog Kupa u istoriji kluba.

Alo!/Vladimir Marković

Zvezda je "spavala" u prvih 10 minuta meča, izgubila prvu deonicu sa 22:23, ali je onda upalila motore, brzo stigla do dvocifrene razlike i nije je ispuštala do kraja.

Nemanja Nedović i Ognjen Dobrić su rešetali, Fakundo Kampaco je upisivao asistancije. Kada se na sve to uključe i Filip Petrušev, odnosno Luka Mitrović jasno je da nema pomoći za protivnika.

Crveno-beli su slavljem u "Čairu" došli do devete "Žućkove levice" i sada su usamljeni na vrhu jer su do sada delili prvo mesto sa Partizanom koji ima osam trofeja.

Najefikasniji igrač meča i MVP finala je Ognjen Dobrić sa 24 poena, dok je Nemanja Nedović ubacio 20. Kod Mege istakli su se Kazalon sa 15, odnosno Branković sa 14 poena.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)

Hala: Čair, Sudije: Vladimir Jevtović, Siniša Prpa i Stefan Ćalić

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 2, Kampaco 2, Mitrović 14, Lazić 3, Martin, Dobrić 24, Ilić 4, Nedović 20, Marković, Petrušev 15, Bentil 6

MEGA: Milenković, Branković 14, Đulović, Rudan 4, Uskoković 13, Kazalon 15, Đurišić 7, Kovačević 13, Cerovina 7, Rori 6, Mušikić, Stefanović

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Laki poeni za Lazarevića na dodavanje Kampaca. Rori odgovara.

38. minut - Serija slobodnih bacanja. Sigurni Nedović i Petrušev na jednoj, odnosno Rudan na drugoj strani.

36. minut - Na jednoj strani zakucavane Kazalona, a na drugoj uzvraća Petrušev na isti način.

35. minut - Nemanja Nedović vezuje pet poena. Prvo dvojka, a onda i trojka.

34. minut - Kazalon za dva - 84:70.

32. minut - Branković siguran za dva. Mega pokušava da uhvati poslednji priključak.

31. minut - Poslednju deonicu otvara Nemanja Nedović dvojkom.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Ponovo trojka Dobrića, sada za kraj treće deonice.

27. minut - Nastavlja da rešeta Dobrić, nova trojka.

26. minut - Mitrović najbrži u kontri za lake poena i 66:57. Onda Dobrić za Petruševa i Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost.

25. minut - Ponovo Dobrić, sada za tri. Odlična četvrtina i 18. poen za beka Zvezde.

24. minut - Kovačević na dodavanje Đurišića, a onda ponovo sjajan pas Kampaca za Dobrića i novi laki poeni za Zvezdu.

23. minut - Đurišić uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja. Onda Kampaco pronalazi Dobrića za nove poene beka crveno-belih.

22. minut - Rori pogađa trojku, a Dobrić uzvraća na drugoj strani - 57:50.

21. minut - Branković poentira uz faul i otvara drugo poluvreme, ali promašuje dodatno bacanje, a onda Dobrić lagano iz prodora.

20. minut - Odličan prodor Uskokovića i Mega se vraća na "minus pet". Luka Mitrović kruniše odličnu asistenciju Kampaca lakim poenima za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Odlična kontra Mege i poeni Kovačevića - 49:42. Veliki broj poena u prvom poluvremenu.

18. minut - Istom merom uzvraća Bentil i zakucava. Odmah stiže odgovor Uskokovića koji pogađa uz faul. Siguran i sa dodatnog penala. Dobrić odgovara dvojkom.

17. minut - Vildoza poentira posle sjajnog prodora. Onda lepa akcija Mege i zakucavanje Kovačevića.

15. minut - Ilić popravlja promašaj Petruševa sa penala za 40:29, a onda Branković zakucava na drugoj strani.

14. minut - Odličan roling Mitrovića, raste prednost Zvezde. Onda Kampaco krade loptu, upošljava Nedovića i sada je 35:26.

13. minut - Filip Petrušev pogađa uz faul, ali je promašio dodatno bacanje.

12. minut - Kampaco poentira nakon prodora, a onda Cerovina za tri.

11. minut - Druga deonica počinje trojkom Nedovića, trećom na meču. Onda odličan napad Zvezde i poeni Luke Mitrovića i brzo crveno-beli okreću situaciju u svoju korist - 27:23.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nastavlja se serija Mege, Kovačević odličan i sada je 22:21. Kampaco promašuje trojku, a onda ponovo Kovačević, sada sa penala zatvara prvu četvrtinu uz prednost svog tima.

9. minut - Serija 4:0 Mege i povratak na tri poena zaostatka.

8. minut - Samo što je kročio na teren Nemanja Nedović pogađa trojku, a onda u sledećem napadu još jednu. Odlična rola beka Zvezde.

7. minut - Uskoković pogađa uz faul Bentila i vraća svoj tim u rezultatski egal.

6. minut - Dobrić vraća Zvezdu u prednost laganim poenima, a onda sa penala isti igrač stiže do četiri poena i 16:12.

5. minut - Branković sada za dva, a onda Branko Lazić pogađa trojku i vraća prednost Zvezdi. Ipak, Đurišić odličan na drugoj strani.

4. minut - Bentil siguran sa penala za 8:8.

3. minut - Mega ponovo odgovara trojkom, sada Branković siguran, a potom Kazalon krade loptu i zakucava za prvo vođstvo Mege.

2. minut - Kazalon odgovara trojkom i smanjuje zaostatak, ali Bentil na drugoj strani pravi dobru poziciju i pogađa.

1. minut - Meč počinje poenima Luke Vildoze nakon ukradene lopte, a onda Luka Mitrović lagano za 4:0.

21.00 - Utakmica je počela!

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Mege. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Čair".