SIJA ZVEZDIN OREOL NEPOBEDIVOSTI Nedović utišao "Arenu" i srušio Partizan u istorijskom "večitom derbiju"
Alo!/Marko Metlaš

Bio je ovo istorijski večiti derbi, pošto su se Partizan i Zvezda prvi put sastali u elitnom takmičenju, a u lepšem sećanju ostaće košarkašima u crveno-belim dresovima.

Bila je ovo osma uzastopna pobeda Zvezde koja ne zna za poraz otkako je na klupu seo Duško Ivanović.

Heroj utakmice je Nemanja Nedović koji je pogodio trojku za pobedu 2.2 sekunde pre kraja!

Gledali smo pravi praznik košarke. U Štark areni je bilo više od 18.000 navijača koji su napravili sjajnu atmosferu. Međutim, ni to nije pomoglo izabranicima Željka Obradovića da prekinu seriju "večitog" rivala.

Prva četvrtina pripala je košarkašima Partizana koji su nošeni podrškom sa tribina bolje ušli u meč. Zvezda se mučila pre svega u fazi napada, a crno-beli su bili nadmoćni i u skoku, pa su tako imali 10 skokova više posle prve deonice.

Druga četvrtina protekla je u znaku košarkaša Zvezde koji su taj deo igre rešili u svoju korist 29:13. Pucali su crveno-beli iz svih oružja, dok na drugoj strani igrači Partizana nisu mogli gotovo ništa da pogode, pa se na odmor otišlo sa vođstvom šampiona ABA lige 40:33.

Fantastična košarka viđena je u nastavku.

Treći period obeležili su Madar sa jedne i Nemanja Nedović sa druge strane. Partizanov Izraelac je sam kreirao seriju 7:0 za izjednačenje rezultata 44:44, ali Zvezda je imala Nedovića. Reprezentativac Srbije je upisao šest poena u trećoj deonici i bio je najzaslužniji što je njegova ekipa u odlučujućih deset minuta ušla sa plus dva – 54:52.

Danilo Anđušić, koji je bio neprimetan tokom većeg dela susreta, razigrao se na početku poslednjeg kvartala i vezao pet poena, te atmsoferu u dvorani doveo do usijanja.

Ekipa iz Humske je imala i plus 6 na tri minuta pre kraja, međutim, ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu jer se razigrao Luka Vildosa. Argentinac je ubacio dve trojke i na manje od minut i po pre kraja bilo je 73:73.

U junaka utakmice izrastao je Nedović, koji je posle serije promašaja na obe strane pogodio trojku iz kornera na dve sekunde pre kraja – 76:73.

Zanimljivo da je to Nedoviću bila prva trojka ove večeri, pošto je promašio prethodnih šest šuteva.

Nedović je upravo bio najefikasniji igrač utakmice sa 20 poena, Vildoza je ubacio 14, a Filip Petrušev 10.

U redovima Partizana istakao se Kevin Panter sa 15, 14 je ubacio Madar.

Partizan - Crvena zvezda 73:76 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22)

Dvorana: Štark arena (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija (Španija), Robert Lotermozer (Nemačka), Gutis Vilius (Litvanija)

Partizan: Vukčević 2, Ledej 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 13, Egzum 5, Brodzijanski, Naneli, Lesor 11, Trifunović 2, Anđušić 5, Madar 14

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Martin 8, Dobrić 9, Nedović 20, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 6

Četvrta četvrtina:

Kraj! Pobeda Zvezde u istorijskom večitom derbiju 76:73!

40. minut - Nedović pogađa za tri na dve sekunde pre kraja. Madar nije uspeo da Partizanu donese produžetak!

39. minut - Papapetru pogađa iz teške pozicije, Vildoza upisuje novu trojku i nerešeno je - 73:73!

38. minut - Vildoza izblokiran u šutu za tri, a onda Panter pogađa dvojku i Partizan ima šest poena prednosti. Martin beleži novi ofanzivan skok i dolazi do osmog poena. Vildoza pogađa trojki i posle serije 5:0, Zvezda je prišla na -1.

37. minut - Egzum dolazi do ofanzivnog skoka, a potom i do važnog koša.

36. minut - Serija izgubljenih lopti na obe strane. Lazić polovičan sa linije penala, 67:65 za Partizan.

35. minut - Probudio se Vildoza, lepo je prošao i došao do osmog poena. Vukčević je precizan za dva, crno-beli imaju tri poena prednost na pet minuta pre kraja!

34. minut - Papapetru pogađa za tri i Partizan opet vodi 65:62!

33. minut - Razigrao se Anđušić u ovim momentima. Na drugoj strani poentira Dobrić, nerešeno je - 60:60!

32. minut - Brutalno zakucavanje Petruševa! Anđušić pogaša za tri, a onda lupa blokadu Nedoviću!

31. minut - Nedović ne pogađa za tri na startu poslednjeg kvartala. Na drugoj strani Egzum postiže svoju prvu trojku i Partizan vodi 55:54!

Treća četvrtina:

30. minut - Još jednom se Martin lepo snalazi i Zvezda na kraju treće četvrtine vodi 54:52!

29. minut - Fenomenalni Nedović upisuje svoj 15. poena i Zvezda ponovo vodi - 52:50.

28. minut - Dobra saradnja Lesora i Papapetrua - 48:48. Odlična košarka u Areni.

26. minut - Lesor je pogodio oba bacanja i Partizan vodi 46:44.

25. minut - Blista Madar na obe strane parketa i donosi izjednačenje Partizanu - 44:44!

24. minut - Madar se razigrao, pogodio je dva bacanja i sa 12 poena je najefikasniji u redovima Partizana.

23. minut - Madar pogađa trojku i evo Partizana na -2! Arena je ponovo eksplodirala!

22. minut - Veliki promašaj Vildose za tri, ali onda Bentil beži Ledeju na ofanzivnom skoku za lako polaganje.

21. minut - Loš i neorganizovan napad domaćina koji je Madar pokušao da reši iznuđenim šutom.

Druga četvrtina:

20. minut - Martin dolazi do svog četvrtog poena, a Zvezda stiže do najveće prednosti. Poluvrme Zvezda vodi 40:33!

19. minut - Smailagić promašuje otvorenu trojku. Nastavljaju se crno-bele muke u napadu.

18. minut - Pogoci na obe strane, Vildoza, pa Panter. Potom sjajni Vildoza asistira za Petruševa koji zakucava uz faul 31:36

17. minut - Madar pogađa uz faul 27:29. potom sjajna asistencija Martina za Lazića 27:31

16. minut - Pogađa Dobrić trojku iz velike daljine u poslednjoj sekundi napada.

15. minut - Trojka Petruševa, pa zakucavanje Martina u kontri i Zvezda vodi 24:22. Madar napokon prekida seriju Zvezde, nerešeno je - 24:24.

14. minut - Martin je izblokirao Lesora, ali se onda Francuz iskupio i ukrao loptu. Ledej promašuje otvorenu trojku, ništa ne polazi za rukom košarkašima Partizana.

13. minut - Luka Mitrović se lepo snašao i ponetirao, Zvezda hvata priključak - 22:17. Razigrao se Nedović, sjajno je prošao i pogodio. Serija Zvezde 8:2, Obradović mora da zove tajm-aut.

12. minut - Nesportska svirana Brodzianskom, Nedović je ponovo pogodio dva penala, ali onda crveno-beli gube loptu i biće napad za Partizan.

11. minut - Zvezda dolazi do prvih poena u drugoj deonici. I Trifunović se upisao strelce.

Prva četvrtina:

10. minut - Nedović pogađa oba bacanja. Lesor nastavlja da terorišu crveno-bele. Kraj prve deonice, Partizan vodi 20:11.

9. minut - Nedović se baš muči, promašio je sva četiri šuta. Nadmoć Partizana u skoku (18:8).

8. minut - Monstruozno zakucavanje Lesora, Partizan ima opet dvocifrenu prednost.

7. minut - Nedović je pogodio samo jedno bacanje, ali onda Vildoza krade loptu Madaru i dolazi do lakih poena - 16:7.

6. minut - Madar kažnjava još jedan loš napad crveno-belih. Nedović nije iskoristio šut za tri, pa je Parni valjak otišao na +9!

5. minut - Ledej dolazi do svog prvog poena, košarkaši Zvezde ponovo gube loptu i Ivanović primoran da zove tajm-aut. U Areni je i srpski napadač Aleksandar Mitrović koji je ispraćen ovacijama.

4. minut - Dosta su stegnuti i jedni i drugi na startu, pa gledamo veliki broj promašaja. Dobrić pogađa za dva.

3. minut - Brzo je u problem sa faulovima ušao Kuzmić koji očigledno ne može da čuva Lesora. Menja ga znatno pokretniji Martin. Ušao je i Marković umesto Vildose koji nije otvorio meč u najboljem ritmu i Ivanović je nešto ljut na njega. Nakon što je Lesor pogodio sa linije penala crno-beli su poveli 7:2.

2. minut - Dva ofanzivna skoka crno-belih i prekršaj Kuzmića na Lesoru. Prethodno su dva šuta za tri promašili Madar, pa Panter. Na skoku je prvo bio Papapetru, pa Lesor. Partizan ni iz treće prilike ne uspeva da stigne do koša, napad za goste.

1. minut - Panter odmah krade loptu i poentira u kontri. Na drugoj strani Bentil pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje.

20.30 - Minut ćutanja posvećen nekadašnjem fudbaleru i treneru Partizana Miodragu Ješiću koji je preminuo u 64. godini života.

20.25 - Startne petorke:

Partizan Mozzart Bet: Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Lesor.

Crvena zvezda: Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil, Kuzmić.

20.20 - Sve je spremno za spektakl!

19.05 - Navijači Crvene zvezde već se nalaze u Areni gde čekaju početak meča.

18.30 - Meč koji će obeležiti 12. kolo Evrolige.

18.22Korteo navijača Zvezde pred večiti derbi.

17.55 - Zagrevanje pred derbi: Navijači Partizana "zapalili" Blok 70.

17.52 - Očekuje se paklena atmosfera, a trebalo bi da bude do 1.000 navijača Crvene zvezde koji će biti smešteni u odvojenom sektoru.

SIJA ZVEZDIN OREOL NEPOBEDIVOSTI Nedović utišao

Alo

17.50 - Zvezda je 12. u Evroligi sa skorom 5-6, dok je Partizan 13. sa četiri pobede i sedam poraza.

17.48 - Crveno-beli su doživeli preporod dolaskom Duška Ivanovića i u seriji su od sedam uzastopnih pobeda.

17.47 - Nedavno su se dva tima sastala u Admiral Bet ABA ligi kada je Zvezda slavila 90:74.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 12. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Štark arene.