MICIĆ NA PRAGU TRIPL DABLA Šampion Evrope srušio Olimpijakos, Barsa u trileru bolja od Albe
EPA-EFE/SEDAT SUNA

Voli Vasa Olimpijakos. Srušio ga je trojkom na Fajnal foru u Beogradu, a sada je odigrao protiv grčkog velikana jednu od boljih partija ove sezone u Evroligi. Falili su mu samo skok i asistencija za tripl dabl.

Kao i u tom meču u Beogradu, tako i sada Olimpijakos je imao dobre šanse za pobedu. Tokom prvog poluvremena držao je na odstojanju evropskog šampiona. U prvoj četvrtini dozvolio je samo 13 poena, a na poluvreme je otišao sa +8.

DUŠKO IVANOVIĆ PRED VIRTUS Da li će biti dupla pobeda? To pitajte Piksija

Ipak, u drugom delu druga priča. Anadolu Efes je stisao odbranu i u trećoj deonici sveo Pirejce na 12 poena. U poslednjem kvartali primili su 18, ali je zato napda, koji je vodio srpski plejmejker, bio svemirski. Čak 30 poena, za na kraju rutinsku pobedu – 82:71.

Pored Micića koji je zabeležio 18 poena i po devet skokova i asistencija, najistaknutiji u redovima šampiona Evrope bili su Vil Klajburn sa 23 i Rodrik Boboa sa 19 poena. Na drugoj strani Vezenkov je zabeležio 18, a Larencakis 13 poena.

Košarkaši Albe su u neizvesnoj završnici izgubili od Barselone rezultatom 86:88.