MOĆNA ZVEZDA SLAVILA U DERBIJU Haos, prekid, pa lekcija crveno-belih Partizanu
Vladimir Marković

Zvezda je slavila u prvom ovosezonskom derbiju i sada više nema neporaženih ekipa na Jadranu.

Tako su crveno-beli nastavili sa sjajnim partijama otkako ih je preuzeo Duško Ivanović.

Prvi derbi u sezoni obeležio je i prekid krajem prve četvrtine, koja je zbog toga trajala čitav sat. Posle masovnog ubacivanja predmeta na parket sudije predvođene Damirom Javorom su napustile teren, a ubrzo je obezbeđenje ispraznilo deo hale sa najvatrenijim pristalicama Zvezde.

Međutim, pauza je prijala i jednima i drugima, pošto je druga deonica bila fenomenalna.

Igrači su bili izuzetno šuterski raspoloženi, pa je viđen pravi "revolveraški" obračun.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom Zvezde - 49:48.

A, onda u nastavku crveno-bela lekcija "parnom valjku".

Treća četvrtina je veoma loše počela po Partizan. Puna četiri minuta bez koša i tri izgubljene lopte, a na drugoj strani Ben Bentil, Džon Holand, Luka Vildosa i Branko Lazić pronalaze put do koša i stiče se prva dvocifrena prednost, 58:48.

Uspešno je tim Duška Ivanovića držao dvocifrenu prednost, ali je pred kraj deonice Partizan uspeo da se vrati u meč zahvaljujući odličnim minutima Janisa Papapetrua, ali sve je to bilo kratkog daha.

Prilazili su crno-beli nekoliko puta na manje od dva poseda, ali je Ivanović znao da pronađe "rupu" u odbrani Partizana i Vildosa uz Nedovića to sjajno rešavao.

Utakmica je trajala preko dva sata, ali smo zaista gledali veoma dobru utakmicu u kojoj Zvezda dolazi do šestog trijumfa (6-1), a Partizan upisuje prvi poraz (7-1) u sezoni ABA Lige.

Najefikasniji je bio Luka Vildosa sa 19 poena, a na drugoj strani je 15 ubacio Papapetru.

Crvena zvezda - Partizan 90:74 (20:18, 29:30, 21:17, 20:9)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Damir Javor, Josip Radojković, Marko Mustapić

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 19, Mitrović 7, Lazić 4, Martin 5, Dobrić 11, Ivanović 2, Nedović 17, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 8, Bentil 9

Partizan: Vukčević, Ledej 5, Panter 12, Smailagić 2, Papapetru 15, Egzum 14, Brodzianski 8, Naneli 7, Lesor, Trifunović, Anđušić 2, Madar 9

40. minut - Kraaj! Pobeda Zvezde 90:74!

38. minut - Trojka Ognjena Dobrića za ogromnih +13 (85:72)

37. minut - Čuva prednost Zvezda i blizu je pobede!

36. minut - Peti faul Pantera, za njega je ovaj meč završen. Novi problem za Partizan. Trojka Vildoze - 80:71 na četiri minuta do kraja!

34. minut - Obradović primoran da traži tajm-aut, Zvezda vodi 77:67!

33. minut - Posle poena Holnda, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost.

32. minut - Vildoza pogađa oba penala, Zvezda opet ima +8.

31. minut - Mitrović siguran tek drugi put. Sada poklon napad. Isti je propao jer Mitrović ne uspeva da položi na obruč levom rukom.

30. minut - Kraj trećeg kvartala, Zvezda vodi 70:65!

29. minut - Fantastična akcija Zvezde i zakucavanje Mitrovića - 65:61.

27. minut - Partizan se vraća u igru - 63:60. Papapetru pogađa za dva, Partizan je na -1.

26. minut - Egzum siguran sa linije penala. Trojka Bentila!

25. minut - Bentil ne pogađa otvorenu trojku, Zvezda vodi 60:53!

24. minut - Bentil je skrivio faul na Papapetruom na šutu, Grk pogađa oba penala i prekida seriju domaćina.

23. minut - Poeni Bentila, serija Zvezde 7:0! Posle koša Vilodoze, crveno-beli dolaze do dvocifrene prednosti - 58:48!

22. minut - Sjajno Zvezda otvara drugo poluvreme, trojka Holanda i crveno-beli vode 54:48! Obradović traži tajm-aut!

20. minut - Sjajno akcijom Zvezde završeno je prvo poluvreme, crveno-beli vode 49:48!

19. minut - Nedović još jednom za tri 45:48.

18. minut - Vildoza pogađa za tri 42:45. Panter fauliran pri šutu za tri, bez greške 42:48.

17. minut - Fantastični Madar nova trojka 37:41, a potom i Papapetru nakon kontre 37:43. Tajm-aut Ivanović.

16. minut - Pogađa Dobrić nakon ofanzivnog skoka 34:36. Tajm-aut Obradović.

15. minut - Majstorija Luke Vildoze - 32:36.

14. minut - Sjajna košarka u Pioniru. Prekid je čak pozitivno uticao na igrače oba tima, Partizan vodi 33:30.

13. minut - Revolveraški obračun u Pioniru, pljušte trojke

12. minut - Nedović svojom prvom trojkom prekida seriju Partizana!

11. minut - Anđušić nije pogodio, ali popravlja to Brodzianski koji već ima šest poena. Madar pogađa za tri, Partizan je na +5.

10. minut - Konačno se završila prva četvrtina, Zvezda vodi 20:18!

Meč je konačno nastavljen!

Vratile su se sudije na teren, očekuje se da meč uskoro bude nastavljen!

Kako javlja naš reporter koji se nalazi na licu mesta, prazni se sektor B.

Alo

Prekinut meč!

Večiti derbi je prekinut! Prvi sudija Damir Javor uzeo je jaknu i pozvao kolege da ga prate u tunel. Oni su napustili teren i zaputili se u svlačionicu. Razlog je, kako se može čuti, to što su navijači Crvene zvezde uprkos opomenama nastavili da ubacuju tvrde predmete na teren.

9. minut - Lepa akcija i poeni Petruševa, Zvezda je na -1.

8. minut - Dobrić polovičan sa linije penala.

7. minut - Lazić pogađa iz kornera za dva, Partizan vodi 14:12. Opet Lazić u centru pažnje, sada zbog nesportskog faula koji je napravio na Egzumu kod polaganja australijskog reprezentativca! Udarac po ruci, nepotreban kontakt... Ali, gleda se sada snimak, da se potvrdi prvobitna odluka. Ista je definitivno ostala na snazi. Na parketu je i Anđušić kod crno-belih.

6. minut - Novo monstruozno zakucavanje Egzuma, koji pogađa i dodatno bacanje.

5. minut - Vildoza ne pogađa za tri, ali Martin posle ofanzivnog skoka dolazi do koša.

4. minut - Naneli je pogodio oba bacanja i Partizan vodi 8:4, Dobrić dolazi do svog prvog koša. Trojka Nanelija, crno-beli na +5.

3. minut - Brodzijanski raspoložen na startu, postigao je sva četiri poena za crno-bele. Zakucava Egzum u kontri. Ivanović odmah zove tajm-aut.

2. minut - Panter promašuje otvorenu trojku.

1. minut - Martin postiže prve poene na meču, uzvraća Brodzianski. Bentil poentira i Zvezda vodi 4:2.

19.30 - Alen Smailagić nalazi se u timu Partizan Mozzart Beta za večerašnji derbi! Nalazi se u protokolu za večerašnji duel, iako mu je pre samo nekoliko dana zvanično bila predviđena pauza od mesec i po dana.

19.20 - Zvezda se od dolaska trenera Duška Ivanovića čini kako potpuno preporođeni tim, pa je u Evroligi vezala tri pobede.

S druge strane, izabranici Željka Obradovića izgubili obe utakmice na gostovanju u Španiji prošle nedelje, ali se ne može reći da su izgledali loše u tim porazima, pogotovo u Madridu gde su ubacili 40 poena u prvoj deonici.

19.14 - Sa druge strane, Zvezda je odigrala utakmicu manje i pet pobeda uz jedan poraz.

19.12 - Partizan je neporažen u regionalnom takmičenju i ima skor 7-0.

19.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmog kola Admiral Bet ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz hale Aleksandar Nikolić.