LOŠE PARTIJE EFESA Fenerbahče nastavio sjajan niz pobeda, ekipa Vasilija Micića upisala i treći poraz
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fener je ostao jedini neporaženi tim u elitnom klupskom takmičenju, dok je Efes upisao već treći poraz.

Domaći su bolje počeli utakmicu u „Sinan Erden“ dvorani i poveli su 12:6, ali tim Dimitrisa Itudisa je sredinom drugog perioda preuzeo kontrolu meča i sredinom treće deonice obezbedio maksimalnih plus 12 – 64:52.

Efes, predvođen raspoloženim Vasilijem Micićem, je na minut i 18 sekundi pre kraja došao do samo četiri poena zaostatka (81:77), ali su Nik Kalates i potom trojkom Skoti Vilbekin stavili tačku na gradski derbi.

BORAC PAO U TRILERU Ekipa sa Morave izgubila od Cibone u Zagrebu u neizvesnoj završnici

Gosti su postigli čak 14 trojki iz 26 pokušaja – najefikasniji je bio Vilbekin sa 25 poena (4/7 za tri), odličnu partiju pružio je Marko Gudurić sa 19 poena (1/6 za dva, 5/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 3 asistencije za 24 minuta, a Džonatan Motli je dodao 11.

Micić je postigao 19 poena (3/7 za dva, 2/6 za tri, 7/8 slobodna bacanja) uz skok i 5 asistencija za 35 minuta, Amat Embaje je zabeležio 14, a Elajdža Brajant 12.

Fener u sledećem kolu gostuje Barseloni, a Efes ide na noge Bajernu, jedinom timu bez pobede u takmičenju.