PODGORIČANIMA DERBI ABA LIGE Budućnost u Morači srušila Cedevita Olimpiju
ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganović

Izabranici Vladimira Jovanovića upisali su treći trijumf u regionalnom takmičenju, dok je tim Jurice Golemca zabeležio prvi poraz u sezoni.

Podgoričani su odlično otvorili meč i već tokom prve četvrtine imali dvocifrenu prednost.

Ipak, već do poluvremena gosti su uspeli da se vrate u igru, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom - 39:39.

Budućnot je nastavila u istom ritmu, ali je Cedevita Olimpija još jednom došla u egal i najavila neizvesnu poslednju četvrtinu. Imao je tim iz Ljubljane minus jedan pred start poslednjih 10 minuta, prešao je u jednom trenutku i u vođstvo, ali je do kraja Budućnost uspela da se odlepi i da zabeleži novi trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Alfa Kaba sa 18 poena i devet skokova, a isti košgetersku učinak imao je Fil But.

Kod Cedevita Olimpije najbolji je bio Džošua Adams sa 20 koševa.