OBRADOVIĆ OČITAO LEKCIJU VIRTUSU Olimpijakos napravio iznenađenje u Barseloni

Barselona je nastavila da igra jako loše od početka nove sezone i ponovo je izgubila, ovog puta protiv Olimpijakosa rezultatom 80:70.

Izabranicima Šarunaas Jasikevičusa ovo je treći poraz u pet mečeva.

Barsa je dobro otvorila meč, ali je ubrzo grčki tim uspeo da uđe u egal i da krene da muči domaći sastav.

Krajem treće deonice napravljena je serija od 11:0 i tu je sve krenulo po zlu za Barsu.

Olimpijakos je do kraja četvrte četvrtine bez većih problema sačuvao prednost.

Kod crveno-belih iz Pireja najbolji je bio Saša Vezenkov sa 18 poena i sedam skokova. Džoel Bolomboj je ubacio 12 uz sedam uhvaćenih lopti, dok je Janulis Larencakis imao 12, a Alek Piters deset poena.

Na drugoj strani istakao se Niko Laprovitola sa 16 poena i tri asistencije. Nikola Kalinić je bio jedan od boljih sa 11 poena, dok je deest imao Kori Higins.

Virtus se obrukao u Bolonji u prvom meču po povratku u Evroligu izgubivši od Monaka rezultatom 83:66.

U ovoj utakmici nije bilo povređenog Miloša Teodosića.

BILA JE OVO JAKO OPASNA UTAKMICA Ataman zadovoljan posle pobede, jednog igrača Zvezde je posebno izdvojio

Monako je odigrao dobro prvo poluvreme, ali je u trećoj četvrtini bio furiozan i taj deo igre je rešio u svoju korist sa 23:11.

Italijanski tim je uspeo da ublaži poraz, ali ne i da izbaci gorak ukus iz usta svojih navijača.

Monako je nosio nezaustavljivi Majk Džejms sa 26 poena i šest asistencija.

Alfa Dijalo je ubacio 15, a Eli Okobo 13 poena.

Na drugoj strani Ife Lundberg je imao 14 poena i šest skokova, dok su po 11 poena ubacili Džordan Miki i Semi Odželej.

U 2. kolu EL Monako dočekuje Efes 13. oktobra, dok istog daja Virtus igra kod kuće protiv Bajerna.