POČELA EVROLIGA Musa i Ljulj rastužili Radonjića, drama pripala Makabiju
EPA-EFE/PETE ANDREOU

U utakmici sa mnogo preokreta tim iz prestonice Španije je maksimalnih osam poena prednosti imao u finišu prve četvrtine (21:13), ali je ekipa Dejana Radonjića pokazala karakteri i da će ove sezone biti mnogo konkurentnija u odnosnu na prethodne.

PAO je uz veliku pomoć dobro popunjene „OAKA“ dvorane već početkom druge deonice imao plus 3 (26:23) i sve do finiša utakmice viđena je velika borba u grčkoj prestonici.

Velikan iz Atine je zahvaljujući vezanim trojkama Parisa Lija poveo 63:62 na nešto više od četiri minuta pre kraja, a u finišu važnu ulogu u gostujućem timu imao je Džanan Musa. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je vezao šest poena za prednost Kraljevskog tima 68:65 na manje od dva minuta pre kraja.

Ključnu trojku, i to od tablu, pogodio je, naravno, Serhio Ljulj za 71:65 na 46 sekundi pre kraja duela.

MICIĆ I ADETOKUMBO SAIGRAČI? Svet očima ne veruje - Janis želi da igra za Efes

Valter Tavares je bio najefikasniji sa 14 poena uz 6 skokova, Musa je dodao 13 (4/4 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i po 3 skoka i asitencije, a Fabijen Kozer i Gabrijel Dek po devet. U poraženoj ekipi Derik Vilijams je zabeležio 15, Li 12 (3sk, 3as), Arturas Gudaitis 10, a Mateuš Ponitka 5 uz 6 skokova i 4 asistencije.

Madriđani u sledećem kolu dočekuju Real Madrid, a Panatinaikos gostuje Crvenoj zvezdi.

Makabi je u još jednoj odličnoj utakmici uz mnogo sreće došao do trijumfa protiv Žalgirisa u Tel Avivu – 84:83.

Gosti iz Kaunasa imali su poslednji napad, a pogodak Tomasa Dimše uz zvuk sirene ipak nije priznat.

Lion je izgubio od Milana rezultatom 69:62.