FRANCUSKINJE LAKO DO TRIJUMFA Bez iznenađenja u grupi Srbije na prvenstvu sveta
EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Francuskinje su relativno lako došle do druge pobede nakon pomalo i čudnog poraza od Kanade u prošlom kolu.

Mali je gotovo bez ikakvih šansi za prolazak u drugu fazu sa sva tri poraza u tri meča na Mundobasketu u Australiji.

Iako je Mali ubedljivo poražen, odlično je otvorio meč dobivši prvu četvrtinu rezultatom 21:17, da bi ih Francuskinje potom "pregazile" i dozvolile tek 11 poena za 10 minuta košarke da bi več na poluvremenu imale dvocifrenu prednost, 42:32.

PORAZ EKIPE ŽELJKA OBRADOVIĆA Košarkaši Partizana izgubili od Zenita u Moskvi

U nastavku susreta nije bilo dileme niti drame i Francuska bez problema piše drugi trijumf, a Mali treći poraz.

Sa 14 poena je Gabi Vilijams bila najefikasnija, uz 7 skokova i 6 asistencija. Aleksija Šatoro je ispratila sa 12 poena, dok je 10 ubacila Maminjan Ture, dok su Ilijana Ruper, Marin Foto i Ana Tadić imale po 8 poena.

U redovima Malija, Sika Kone 18 poena, uz čak 18 uhvaćenih skokova i dvocifrena je bila još samo Salimatu Kuruma sa 11 poena.