CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO Evo kako su Nemci sačuvali Janisa (FOTO)
AP Photo/Antonio Calanni

Reprezentacija Nemačke priredila je novo iznenađenje, pošto je uspela da pobedi Grčku u 1/4 finalu Evropskog prvenstva 107:96 i tako uđe u borbu za medalje. Nemci su ubacili čak 17 trojki, imali pet dvocifrenih igrača i uz sve to maksimalno su neutrailizovali dvostrukog MVP i šampiona NBA lige, Janisa Adetokumba.

U jednom napadu prilikom serije 20:1 na početku drugog poluvremena, u jednom napadu je kompletna petorka Nemačke čuvala grčkog centra.

Uprkos tome što je ubacio 31 poen i uz to dodao sedam skokova i osam asistencija, Adetokumbo je zaustavljen u trećoj četvrtini, kada je Nemačka napravila ključnu prednost.

U duelu za finale Nemačku čeka Španija, koja je pobedila Finsku rezultatom 100:90.