FENOMENALNI JOKIĆ VODIO SRBIJU DO POBEDE "Orlovi" napravili veliki preokret i posle drame se osvetili Italijanima

Bila je ovo veoma uzbudljiva utakmica, a Srbija je slavila posle velikog preokreta, pošto su Italijani tokom treće četvrtine imali čak 15 poena prednosti.

Blistao je u drugom poluvremenu Nikola Jokić koji je preuzeo stvari u svoje ruke. Asistencijama je hranio saigrače, pogađao kada je bilo potrebno i na njegovim krilima Srbija se revanširala Italijanima za poraz u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

U prvom poluvremenu se ekipa Svetislava Pešića mnogo mučila, pre svega u fazi odbrane.

Italijane je odlično služio šut, pogodili su čak osam trojki u prve dve deonice, pa su na poluvremenu vodili 53:44.

Nije mnogo Jokić igrao u prvom poluvremenu, ali se onda razigrao u drugom.

Srbija je daleko bolje zaigrala u drugom poluvremenu, a naročito u finišu treće četvrtine i poslednjoj deonici.

Italijani su imali maksimalnih plus 15, a ta prednost se "istopila" kada smo se približili 30 minutu igre. U odlučujuću četvrtinu se ušlo sa jednocifrenim zaostatkom.

Proradio je šut i "orlovi" su napravili preokret.

Kada je Jokić sa još jednom trojkom doneo prvu prednost Srbiji još od prve četvrtine, bila je i pobeda na vidiku. Ali, nisu se ni Italijani predavali. Pre svega Stefano Tonu i, naravno, neizbežni Fontekio. Doskorašnji član Baskonije je pogodio još nekoliko šuteva, održavao egal i tako sve dok nije zaradio petu ličnu grešku.

Jokić je posle toga doneo novu prednost Srbiji, Kalinić je uvećao, a potom je usledila penal završnica u kojoj je Srbija bila bolja.

Na ovom meču nije bilo Nemanje Nedovića i Marka Gudurića, a predvodio nas je Nikola Jokić sa 18 poena, 10 skokova i pet asistencija. Dvocifeni su bili još Vladimir Lučić i Vasilije Micić sa po 15 poena, koliko je imao i povratnik Nikola Milutinov.

Na drugoj strani je Simone Fontekio bio najefikasniji akter susreta sa 25 poena, a pratio ga je Nikolo Meli sa 18, odnosno Niko Manion sa 16 poena.

Srbija u subotu igra u finalu turnira u Hamburgu protiv boljeg iz duela domaćina Nemačke i Češke. Taj meč je na programu od 18 časova i 30 minuta.

Srbija - Italija 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14)

Hala: Barklajkard Arena (Hamburg)

Sudije: Zulfikar Oruzgani (Nemačka), Anastasios Kardaris (Grčka), Armin Mutapčić (Nemačka)

SRBIJA: Filip Petrušev, Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Ognjen Jaramaz, Boriša Simanić.

ITALIJA: Amedeo Dela Vale, Marko Spisu, Nikolo Manion, Paul Bilinja, Stefano Tonut, Nikolo Meli, Simone Fontekio, Amedeo Tesitori, Đampaolo Rici, Tomazo Baldako, Ahile Polonara, Alesandro Pajola, Luiđi Datome.

Kraj! Pobeda Srbije posle velikog preokreta!

40. minut - Penal završnica, Kalinić pogađa oba bacanja i trebalo bi da je to to, Srbija vodi 90:86.

39. minut - Trojka Micića, Srbija ima +2. Nova trojka za Italiju. Au, kakva drama 85:84 za Italiju.

38. minut - Šta radi Nikola Jokić! Trojka za vođstvo Srbije 81:80!

36. minut - Jokić promašuje trojku za izjednačenje.

35. minut - Tri asistencije u nizu za Jokića, trojke Marinkovića i Jaramaza, Italija vodi 78:75.

34. minut - Fenomenalan pas Jokića i laki poeni Jaramaza.

33. minut - Fenomenalni Jokić se poigrava i postže nove poene, Srbija na -7.

31. minut - Serija promašaja sada na obe strane.

30. minut - Uspeli su "orlovi" u finišu da koliko-toliko uhvate priključak, pre svega zahvaljujući Nikoli Jokiću.

29. minut - Sjajan potez Nikole Jokića, "orlovi" se vraćaju u igru.

28. minut - Trojka Vasilija Micića, Srbija pokušava da uhvati priključak.

27. minut - Italija konstantno održava dvocifrenu prednost - 70:57.

26. minut - Sjajna reakcija Vladimira Lučića.

25. minut - Neverovatno! Meli pogađa novu trojku, taman što se Srbija vratila u igru, Italija opet ide na +14.

23. minut - Srbija se budi. Micić upisuje svoj šesti poen - 48:55. Milutinov je siguran sa linije penala - 50:55. Tonut postiže trojku, njegova prva, a deveta timska - 50:58.

21. minut - Lučić zakucava na startu treće četvrtine.

20. minut - Poluvreme! Italija vodi 53:44, naši moraju mnogo bolje pre svega u odbrani.

19. minut - Mnogo problema u odbrani ima naš tim, Italija vodi 51:42.

18. minut - Milutinov pogađa uz faul, Srbija na -7.

17. minut - Trojka Ognjena Dobrića, Srbija hvata priključak.

16. minut - Meli je prvi dvocifreni.

15. minut - Pad u igri naše reprezentacije, Italija po prvi put ima dvocifrenu prednost - 38:28. Nikola Jokić ljut na sudije.

13. minut - Datome pogađa trojku, Italija na +5.

12. minut - Manion se upisuje u strelce, Italija vodi 30:28.

11. minut - Rići pogađa za tri na startu druge četvrtine.

10. minut - Kraj prve četvrtine. Srbija vodi 24:23, odličnu utakmicu gledamo.

9. minut - Evo prvog koša Vase Micića.

8. minut - Uzvraća Meli koji već ima osam poena.

7. minut - Kalinić pogađa za tri, Srbija vodi 18:16.

6. minut - Marinković je precizan samo jednom sa linije penala - 13:14. Srbija je i na meču protiv Slovenije imala dosta problema u šutu sa penala. Lagani poeni za Tonuta - 13:16. Jokić je precizan 2/2, njegovi prvi poeni - 15:16.

5. minut - Razigrao se Nikolo Meli, Italija vodi 14:10.

4. minut - Novi poeni Nikole Milutinova.

3. minut - Pogađa Meli uz faul. I jedni i drugi prilično raspoloženi na startu.

2. minut - Sjajna akcija Kalinića i Milutinova, zakucava naš centar.

1. minut - Zakucava Fontekio, uzvraća Lučić na drugoj strani koji pogađa uz faul. Fontekio pogađa trojku, a onda i Lučić pogađa za tri.

17.00 - Ovo će biti prilika da se Srbija revanšira Italiji koja nas je pobedila u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

16.58 - Nemanja Nedović defintiivno neće nastupiti na ovom meču zbog povrede, kao i Nemanja Bjelica, Aleksa Avramović.

16.55 - Srbija će u zavisnosti od današnjeg rezultata igrati u meču za treće ili prvo mesto, protiv Nemačke ili Češke (subota, 16.00 ili 18.30).

16.52 - Srbija je poražena od Slovenije 97:92 posle produžetka u prvom pripremnom meču na pripremama za nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i za nastup na Eurobasketu koji počinje 1. septembra.

16.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Superkupa u kojoj se sastaju Srbija i Italija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Hamburga.