NBA OBRAČUN JOKIĆA i DONČIĆA PRIPAO SLOVENCU  U prepunim "Stožicama", Slovenija nadigrala Srbiju u produžetku i pokazala da će biti ozbiljan rival "Orlovima" na Evrobasketu
Printscreen

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u prijateljskom meču od Slovenije u prepunim ljubljanskim "Stožicama" rezultatom 97:92! U redugularnom delu bilo je 86:86, a onda je meč otišao u produžetke u kom su se bolje snašli Slovenci.

Ubedljivo najefikasniji igrač susreta bio je Luka Dončić sa 34 poena, devet asistencija i šest skokova, a pratili su ga u pobedničkom taboru Kremen Prepelič i Majk Tobi sa po 16 poena.

U ekipi Srbije Nikola Jokić je bio najbolji sa 26 poena i 12 skokova uz šest asistencija.

Vasilije Micić je ubacio 17 poena i imao osam skokova, Nikola Kalinić 12 poena, Ristić devet, kao i Davidovac koji je imao i 10 skokova.

Dobro je utakmicu otvorio Luka Dončić trojkom sa devet metara. Srbija je dobro igrala sa Nikolom Jokićem na terenu. Dončić je bio zadržan u prvom poluvremenu na "samo" 15 poena, ali onda u trećoj deonici se u potpunosti razigrao i ubacio još toliko.

Povremeno su mu se pridruživali Kremen Prepelič i Jaka Blažič, kao i faulovima opterećeni centar Majk Tobi.

Upravo oni su održavali prednost za Sloveniju.

U poslednjoj četvrtini je Slovenija u više navrata imala +5, a Srbija se isto toliko puta vraćala, da bi u poslednjih minut i po ušla sa pola koša prednosti poenima Jokića sa penala.

Na 86:86 Jokić je promašio slobodno bacanje, pa je tako Srbija propustila priliku da pobedi.

U produžetku, bolje su se "zmajčeki" snašli, pa je utakmica pripala Slovencima. Nema sumnje da je ovo odlična priprema Srbije pred Evrobasket koji počinje prvog septembra.

Slovenija - Srbija (97:92) (Četvrta četvrtina)

Dvorana: Stožice (Ljubljana)

Slovenija: Goran Dragić, Prepelić, Murić, Blažić, Čančar, Samar, Nikolić, Tobi, Hrovat, Dimec, Zoran Dragić, Dončić

Srbija:  Davidovac, Dobrić, Jagodić Kuridža, Jaramaz, Jokić, Kalinić,  Lučić, Marinković, Micić, Nedović, Petrušev, Ristić, Simanić

Produžeci:

45. minut - Čančar ubacuje važnu trojku, sada Slovenci "beže" na plus 2, tajm aut Svetislav Pešić (94:92)

43. minut - Murić sa poludistance, pogađa za dva, novo izjednačenje (91:91)

41. minut - Po trojka na obe strane (89:89)

Četvrta četvrtina:

40. minut -  Precizan Dončić sa linije penala (86:85)

39. minut - Slobodno bacanje imao je Jokić koje je realizovao (82:83)

36. minut - Davidovac precizan u kontri, novo izjednačenje (79:79)

35. minut - Kalinić za tri! Važna trojka za Srbiju! (79:75)

34. minut - Tobi pogađa važnu trojku za Slovence, pa tako domaćin odlazi na +5 (77:72)

31. minut - Dobrić precizan sa linije penala, pa Blažić ubacuje dvojku (69:67)

Treća četvrtina:

28. minut - Kalinić je polovićan za jedan - 62:61. Tobi precizan za dva - 64:61. Nedović vraća dvojku - 64:63. I opet Dončić za 66:63, a zatim dodatno bacanje koristi za 67:63. Njegovih 30 poena.

27. minut - Srbija nikako da zaustavi Luku Dončića. Zvezda Dalasa ubacuje svoj 27. poen!

26. minut - Dončić je precizan za dva - 57:55. Postiže penal - 58:55. Tehnička za trenera Slovenije Sekulića koji se pobunio posle dosuđenog faula Dončiću.

25. minut - Samar trojkom donosi izjednačenje - 55:55.

24. minut - Dončić je raspoložen na ovom meču, upisuje svoje nove poene (52:53)

23. minut - Srbija furiozno kreće u nastavku (48:53)

21. minut - Dragić precizan za tri, nastavljaju Slovenci gde su stali u prvom poluvremenu (48:53)

Druga četvrtina:

20. minut - Precizan je sa linije penala i Klemen Prepelič, pa Micić preko Čančara pogađa neverovatnu trojku uz dodatno bacanje. Nažalost Prepelič u poslednjim sekundama pogađa trojku (45:42)

19. minut - Jokić je smirio ruku sa linije penala. Oba poena je zabeležio, pa je ponovo egal na meču (38:38)

18. minut - A onda Dončić pogađa i pod faulom, pa je ponovo primorao Pešića da zatraži tajm aut (37:34)

17. minut - Luka Dončić beleži prve poene u drugoj četvrtini sa linije penala (35:34)

16. minut - Osam poena za Nikolu Jokića. Raspoložen je srpski centar na ovom meču. (33:34)

15. minut - Blažić pogađa još jednu u nizu trojki za Slovence. Neverovatno je kako dobar šut za tri imaju domaćini na ovom duelu. Konačno 2/2 sa penala za Srbiju, pa Davidovac (30:30)

14. minut - Micić maši oba slobodna bacanja (27:25)

13. minut - Prvi poeni na meču Samara, pa Blažić ubacuje trojku, tajm aut za Pešića (27:24)

12. minut - Treća trojka Slovenaca, ali ovoga Edo Murić umesto Luke Dončića (22:24)

Prva četvrtina:

10. minut - "Orlovi" imaju prednost posle prve četvrtine (17:21)

9. minut - Ristić pogađa važnu trojku, pa Srbija ima +4 (17:21)

8. minut - Nedović se upisuje u strelce (17:17)

7. minut - Preko ruke Slovenaca Lučić pogađa, ali opet sjajni Luka Dončić pogađa novu trojku (15:14)

5. minut - Lagane poene beleži Micić u kontri, a onda Tobi uzvraća za domaćina (8:11)

4. minut - Novi poeni za "Džokera", a onda trojka Vanje Marinkovića (6:9)

3. minut - Micić u kontri poentira, pa Dončić ubacuje trojku za erupciju oduševljenja u "Stožicama" (4:5)

2. minut - Čančar upisuje prve poene i za Slovence (2:2)

1. minut - Jokićeva finta za prve poene Srbije (0:2)