SRBIJA PROKOCKALA 11 POENA PREDNOSTI "Orlovi" pali posle drame, paklen put do Svetskog prvenstva

Srbija sada ima skor 3:3 u Grupi A prve faze kvalifikacija, dok je Belgija upisala četiri pobede i dva poraza.

Ovim porazom "orlovi" su sebi znatno zakomplikovali odlazak na Svetsko prvenstvo.

Imali su izabranici Svetislava Pešića 11 poena prednosti tokom poslednje četvrtine i delovalo je da idu ka sigurnoj pobedi, ali se Belgijanci nisu predavali, uspeli su da preokrenu rezultat i po drugi put budu kobni po naš tim.

U prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu. Vanja Marinković je predvodio Srbiju sa tri trojke u uvodnih 10 minuta.

Velika borba viđena je i u drugoj deonici, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom - 38:38.

Zaigrali su naši bolje u drugom poluvremenu, delovalo je da imaju kontrolu, pošto su pred ulazak u poslednju četvrtinu imali 7 poena prednosti.

Razigrao se Aleksa Avramović, "orlovi" su stekli dvocifrenu prednost i išli ka važnoj pobedi.

A, onda šok!

Naši reprezentativci kao da su se ugasili, nizale su se greške, što je Belgija znala da kazni i dođe do velikog trijumfa u niškom "Čairu".

Poslednji napad Belgije završen je lakim poenima Lekonta za 74:73, a Srbija je posle konfuzne situacije došla do toga da Vanja Marinković šutira za 3 preko ruke i 10 sekundi pre kraja meča niko nije pravio faul, što je označilo siguran poraz.

Sa 14 poena je Vanja Marinković bio najefikasniji, 12 je ubacio Nemanja Bjelica, a 11 Aleksa Avramović.

Ismael Beko sa 17 predvodio je Belgiju, a po 16 imali su Lekont i Obasoan.

Srbija - Belgija 73:74 (20:23, 17:15, 22:15, 13:21)

Hala; Čair, Niš

Sudije: Johan Roso (Francuska), Tomas Bisel (Francuska), Peter Prakš (Mađarska)

40. minut - Kraj! Poraz Srbije od Belgije 73:74.

39. minut - Jaramaz je fauliran pri šutu za tri, pogodio je dva bacanja.

38. minut - Neverovatno, trojka Belgijanaca koji su prišli na -2. Neshvatljiv pad u igri naših košarkaša, Belgija vodi 72:71.

37. minut - Belgija se ne predaje. Gosti prilaze na samo minus pet posle pogođene trojke.

35. minut - Pet minuta pre kraja Srbija ima +10.

33. minut - Trojka Davidovca, Srbija ima 11 poena prednosti - 68:57. Odlična igra "orlova" u ovim momentima.

SRBIJA PROKOCKALA 11 POENA PREDNOSTI

31. minut - Trojka Todorovića, Srbija po prvi put ima dvocifrenu prednost - 63:53.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Srbija vodi 60:53.

28. minut - Trojka Avramovića, Srbija na +6. Da li su ovo prelomni trenuci meča?

26. minut - Nastavlja se velika borba u Čairu.

24. minut - Sjajni Vanja Marinković postiže trojku, već četvrtu.

23. minut - I dalje je egal - 43:43.

21. minut - Ognjen Jaramaz otvara drugo poluvreme poenima.

20. minut - Poluvreme, potpuni egal - 38:38.

Selektor Srbije Svetislav Pešić dobio je tehničku grešku, a Belgijanci iskoristili dodatno bacanje, 37:34.

19. minut - Iz kontre preko Lekonta prima Srbija lake poene, a na drugoj strani Jaramaz dobija 2 slobodna bacanja, 35:33

17. minut - Dobro su reagovali Belgijanci posle tajm-auta i evo ih na minus 2.

16. minut - Bjelica postiže lake poene u tranziciji, Srbija na +5.

15. minut - Sve bolja igra u odbrani naše reprezentacije, a i Belgijance je stao šut.

14. minut - Odlično je povukao tranziciju Avramović i 4 na 5 situacija rešena je sa niskog posta, kada je Ristić lepo poentirao 30:26

13. minut - Simanić se razigrao, postigao trojku i doneo prednost Srbiji 28:26.

11. minut - Boriša Simanić postiže prve poene na startu druge deonice, 23:23.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija gubi 23:20.

9. minut - Sjajan prodor Dangubića.

8. minut - Velika borba, Srbija ima minimalnu prednost - 19:18.

7. minut - Sjajno igra Vanja Marinković koji je pogodio tri od četiri trojke.

5. minut - Srbija ima prednost posle žestokog zakucavanja Bobana Marjanovića koji je bio fauliran. Srpski centar realizuje i dodatno slobodno bacanje.

Meč je nastavljen pri rezultatu 6:3 za Belgiju.

18.15 - Košarkaši Srbije zakomplikovali su sebi borbu za plasman na Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Porazom od Letonije u Rigi (66:59) otežali su sebi put ka turniru koji će se održati u tri zemlje – Indoneziji, Filipinima i Japanu od 25. avgusta do 10. septembra sledeće godine.

18.08 - Posle odluke o odlaganju belgijski mediji pokazali su koliko ne poznaju osnovna pravila. Tražili su da se reprezentacijie pokloni pobeda od 20:0 iako prema propozicijama takmičenja stoji da meč može da se odigra u naredna 24 časa u slučaju nepredviđenih okolnosti...

18.03 - Trebalo je da reprezentacija Srbije odigra svoj meč sa Belgijom u nedelju, ali je zbog nestanka struje i potom problema sa osvetljenjem isti odložen za ponedeljak s početkom od 19 časova.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u kom se sastaju Srbija i Belgija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Niša.