PORAZ "ORLOVA" Bezidejna Srbija u drugom poluvremenu, kasno buđenje pred kraj meča, ali zaslužena pobeda Letonaca
Printscreen

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. U Rigi je od ekipe Svetislava Pešića bolja bila Letonija rezultatom 66:59.

Srbija je imala prednost na poluvremenu, pa i maksimalni plus od devet poena na početku treće deonice, ali je neshvatljivo usledio veliki pad.

Letonci su to iskoristili, zaigrali mnogo bolje u napadu, počeli u mnogo boljem procentu da pogađaju šuteve i da u jednom trenutku stignu i do čak 17 poena prednosti.

Katastrofalna treća četvrtina u kojoj je Srbija postigla svega sedam poena, skupo je koštala našu reprezentaciju koja je u nastavku uspela samo da smanji ubedljiv zaostatak.

Najefikasniji pojedinac na ovom meču je bio Aleksa Avramović. U prvom je upisao 16 poena, a u nastavku je očigledno falio njegov doprinos.

Drugo poluvreme je generalno bilo katastrofa kada je reč o igri "Orlova", a Letonce je motivisala prepuna dvorana da dođu do pobede.

Do trijumfa je domaći tim vodio Arturs Kuruc sa 13 poena, šest asistencija i četiri skoka. Davis Bertans je dodao osam poena, a dvostruki su bili još Čavars i Gražulis.

Za Srbiju, pored učinka Avramovića, dvocifren je bio još Vanja Marinković, dok je najkorisniji sa 14 indeksnih poena bio Dejan Davidovac koji je meč završio sa devet poena, pet skokova i po dve asistencije i ukradene lopte.

Srbija će u nedelju, 3. jula, igrati još jedan važan meč. U Nišu će gost "orlovima" biti reprezentacija Belgije.

Letonija - Srbija (66:59)

Dvorana: Riga Arena (Letonija)

Sudije:Konde (Španija), Baldini (Italija), Velikov (Bugarska)

Letonija: Davis Bertans, Dairus Bertans, Graculis, Kuruks, Lomaš, Pasečniks, Ate, Berzinš, Čavars, Leimanis, Smit, Zagars

Srbija: Bjelica, Davidovac, Jaramaz, Marinković, Marjanović, Jagodić - Kuridža, Todorović, Avramović, Dangubić, Petrušev, Ristić, Uskoković

39. minut - Vanja Marinković pogađa bacanja da ublaži poraz Srbbije (66:57)

37. minut - Graculis pogađa, ovo je sada već ubedljiva prednost (64:50)

35. minut - Raste prednost Letonaca, Srbija bez rešenja, pa je sada to već +16 za Letoniju (57:41)

34. minut - Konačno! Posle gotovo 13 minuta igre u drugom poluvremenu, Srbija je uspela da postigne poene preko Davidovca (51:40)

31. minut - Trojkom Letonci otvaraju poslednji period igre. Srbija u debelom padu, ništa "Orlovima" ne polazi za rukom (49:38)

30. minut - Raspucala se Letonija, ima veliku prednost pred odlučujući period igre (46:38)

29. minut - Letoncima sve polazi za rukom (44:37)

28. minut - Kuruks ponovo, za povećanje prednosti Letonaca. Srbija potpnuo stala posle one prednosti od 9 razlike (40:37)

27. minut - Kuruks ubacuje trojku, Letonci ponovo vode, a Pešić traži tajm-aut (37:35)

26. minut - Laki poeni za Gražiulisa (32:34)

24. minut - Srbija nije iskoristila kontru na +11, pa su domaćini to kaznili i smanjili na samo -4 (30:34)

22. minut - Dangubić pogađa trojku, raste prednost Srbije (25:34)

20. minut - Nestvarno igra Aleksa Avramović, ubacio je 16 poena i obezbedio da Srbija ode na odmor sa +6 (25:31)

19. minut - Vanja Marinković uspeo je da poentira (25:29)

18. minut - Pogađa Davidovac, selektor Letonaca je primoran da zatraži tajm-aut (25:27)

17. minut - Nova trojka Avramovića! Već 12 poena je zabeležio (24:23)

16. minut - Davis Bertans, nekadašnji igrač crno-belih, pogodio je otvorenu trojku za novu prednost Letonaca (21:20)

15. minut - Leimanis precizan za dva (18:20)

14. minut - Iz ugla Jaramaz pogađa važnu trojku (16:19)

11. minut - Todorović precizan za dva (13:14)

10. minut - Novo vođstvo za Letonce (13:12)

9. minut - Davidovac se upisuje u strelce (11:12)

7. minut - Avramović postiže sve poene za Srbiju (7:6)

4. minut - Čavars poentira (7:3)

3. minut - Avramović prekida seriju, postiže prve poene za Srbiju i to trojku (5:3)

2. minut - Odličan početak domaćina (5:0)

1. minut - Trojkom meč otvaraju Letonci (3:0)

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen pretposlednjoj utakmici prve faze kvalifikacija za Mundobasket 2023. godine. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Rige, prestonice Letonije.