Obradovićev Monako ispustio titulu u ludoj završnici
EPA/Lukas Schulze

Domaći tim je snažno ušao u meč i već sredinom prve deonice imao prednost od 17 poena dozvolivši protivniku samo sedam poena. Imali su dvocifrenu prednost i na poluvremenu, ali je onda ekipa Saše Obradovića uspela da se vrati u igru.

Monako je uspeo da neutrališe prednost protivnika tokom treće četvrtine, a potom i da napravi potpuni preokret u poslednjem kvartalu.

Čak je Monako imao sve u svojim rukama i prednost od osam poena, ali su poklekli u finišu, pa se otišlo u produžetak.

I u dodatnih pet minuta je viđena drama. Asvel je vrlo brzo stekao pet poena prednosti, ali je Monak napravio seriju 6:0 i poveo. Okobo je promašajima sa penala doveo protivnika nazad u igru, ali bez Džejmsa na parketu zbog pet faula više od toga nisu mogli, te je usledila kontra ofanziva sa druge strane i naposletku pobeda.

Najefikasniji u redovima Asvela bio je Eli Okobo sa 20 poena.

Na drugoj strani se Majk Džejms istakao sa 16 poena i 10 skokova.