CRVENO-BELI OSVOJILI TRIPLU-KRUNU Ivanović doneo Zvezdi 22. trofej šampiona Srbije i stavio tačku na sjajnu sezonu

Šampioni Kupa Radivoja Koraća, šampiona Jadrana, a sada i šampioni Srbije. Crvena zvezda stavila je tačku na sjajnu sezonu i kompletirala triplu krunu pobedom nad FMP-om u Železniku. Nisu se crveno-beli mnogo pomučili kako bi ušli u istoriju srpske košarke kao prvi klub koji je stigao do 22. trofeja domaćeg šampionata. Do sada su delili prvo mesto sa Partizanom, a od večeras su usamljeni na vrhu.

Nije bilo ubedljivo kao u prvom meču, ali se tako nešto i nije očekivalo. Pokazali su "panteri" zube svom rivalu, u nekoliko navrata delovalo je da bi možda mogli i da produže seriju, ali je Zvezda "dodavala gas" kada je bilo najpotrebnije, a sjajna partija Nikole Ivanovića krunisana je pobedom i titulom.

Prvo poluvreme obeležio je mali broj poena na obe strane, dosta grešaka, ali i faulova, pa i promašenih slobodnih bacanja na obe strane terena. FMP je pokušavao trojkama Radonjića i Nerandžića da ostane u igri i jesu se držali u prvih 20 minuta, međutim, crveno-beli su u nastavku potvrdili epitet najboljeg u našoj zemlji i mirno priveli meč kraju.

MVP finalne serije Ivanović ubacio je 21 poen, dok je Nikola Kalinić dodao 12. Kod domaćih samo su Radonjić (14) i Nerandžić (11) bili dvocifreni.

Ovom utakmicom stavljena je tačka na košarkašku sezonu, a do naredne ćemo morati da se strpimo do jeseni kada ćemo gledati tri srpska kluba u Evropi.

FMP - CRVENA ZVEZDA 59:71 (9:15, 22:19, 14:25, 14:12)

Hala: Hala u Železniku, Sudije: Uroš Obrknežević, Uroš Nikolić, Ivan Stefanović

FMP: Njuels, Gušić, Pavićević, Zajc, Vujičić, Šaranović, Tasić, Radonjić, Izundu, Simović, Nerandžić, Stepanović, Manojlović, Lakić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes

KRAJ!

39. minut - Poeni Stepanovića za 59:70.

37. minut - Nerandžić prekida seriju promašaja na obe strane i pogađa trojku.

35. minut - Ponovo kombinacija Kalinića i Markovića, a sada trojka pleja gostiju.

34. minut - Odlično su kombinovali Kalinić i Marković i poeni pleja crveno-belih. Crveno-beli jako blizu pobede i trofeja.

33. minut - Trojka Radonjića za 51:61.

31. minut - Poeni Marka Simonovića na početku poslednje deonice, a onda Manojlović pogađa trojku preko ruke Lazića.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Ivanović sada za dva. Jedini dvocifreni igrač kod Zvezde.

29. minut - Trojka Branka Lazića za "plus 12". Simović odlično igra leđima i smanjuje zaostatak.

28. minut - Ofanzivni skok Radonjića i poeni za domaće - 43:51.

27. minut - Ivanović raspoložen, nova trojka pleja Zvezde i sada gosti ponovo beže na dvocifrenu razliku.

26. minut - Mitrović na jednoj, a Stefanvović na drugoj strani - 41:48.

25. minut - Stefan Marković pogađa trojku i vraća Zvezdi pet poena prednosti.

24. minut - Strpljiv napad Zvezde koji je nagrađen trojkom Ivanovića.

23. minut - Prvi poeni za domaće u nastavku dolaze preko Nerandžića koji brzo vezuje četiri poena.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Kuzmića uz faul. Pogađa i dodatno bacanje centar Zvezde.

POLUVREME!

20. minut - Trojka na jednoj strani Erona Vajta, a onda stiže odgovor Pavićevića.

19. minut - Dobra kontra Zvezde i poeni Kalinića uz faul. Siguran reprezentativac Srbije i sa penala. FMP uzvraća poenima Nerandžića posle ne toliko uspešnog alej-ap dodavanja.

17. minut - Nova trojka Radonjića, a onda tehnička Branku Laziću, pa poeni Tasića nakon ofanzivnog skoka. Vraćaju se domaći na samo "minus dva".

16. minut - Uspeva nekako da provuče loptu i da pogodi Eron Vajt iz teške pozicije, a onda poeni Branka Lazića u kontri. Ponovo Zvezda ima dvocifrenu prednost - 17:28. Odgovor stiže trojkom Radonjića.

15. minut - Prva trojka na meču za FMP, siguran Stepanović.

14. minut - Dobar prodor i poeni Šaranovića za prekid mini serije Zvezde. Ipak, Kalinić nastavlja svoju dobru rolu u drugoj deonici i pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost crveno-belih.

13. minut - Kalinić je prvi igrač u redovima Zvezde koji pogađa oba penala na današnjem meču - 12:21.

11. minut - Druga deonice počinje poenima Pavićevića uz faul Ivanovića, ali brzo stižu poeni crnogorskog reprezentativca na drugoj strani.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Na jednoj strani poeni Stepanovića, a na drugoj Lazarevića - 9:15.

9. minut - Sjajan prodor Ivanović i njegov šesti poen. On i Kuzmić zajedno imaju 12 od ukupno 13 poena gostiju.

8. minut - Nastavlja se trend malog broja poena u prvoj deonici. Muče se i jedni i drugi čak i sa slobodnih bacanja. Ivanović je promašio oba penala, ali je onda došao do ofanzivnog skoka i poentirao.

5. minut - Poeni Ivanovića za tri i crveno-beli imaju "plus četiri".

4. minut - Period od skoro tri minuta bez poena, a onda Tasić upisuje dva penala i donosi domaćinu prve poene na meču. Na drugoj strani ponovo Kuzmić, sada se penala. Polovičan centar Zvezde.

1. minut - Poeni Kuzmića i to u dva uzastopna napada za mini seriju centra Zvezde.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom meču finalne serije Košarkaške lige Srbije između FMP-a i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Železnika.