SA POLA GASA Crvena zvezda brutalna protiv Mege u "majstorici",  sledi okršaj sa FMP-om u finalu Superlige Srbije
Printscreen

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu rezultatom 88:66 i plasirali se u finale Superlige Srbije.

Zvezda je do pobede došla posle "majstorice", nakon što je prethodno bilo 1-1 u seriji.

Crveno-beli su se plasirali u deseto finale KLS-a zaredom gde će pokušati da dođu do sedme uzastopne titule.

Protivnik će biti FMP, koji je bez borbe prošao preko Partizana, a prvi meč odigraće se u dvorani "Pionir" u petak od 19 časova.

Mega je dobro parilala Zvezdi na samom početku utakmice.

Držala se Mega do 11:10 koliko je vodila, ali je onda šampion Jadrana krenuo furiozno.

Holins i Kalinić su odigrali maestralno i napravili prevagu u ovom duelu.

Holins je često ostajao sam i to je kažnjavao trojkama, a Mega je ubrzo krenula da srlja iz greške u grešku.

Kalinić je, takođe, bio izuzetno raspoložen, a videlo se i da je svež posle dva meča koja je presedeo, pa je posle prvih deset minuta bilo +10 (26:16).

Furiozno su crveno-beli nastavili. Kalinić je prvo poluvreme završio sa 21. poenom uz pet postignutih trojki i 8/8 iz igre.

Zvezda je na poluvremenu imala +20 (53:33).

Nije se situacija menja ni u drugom poluvremenu. Održavala je Zvezda prednost stečenu u prvom delu.

Mega je tek u četvrtoj četvrtini postigla preko 20 poena, ali to je bilo nedovoljno za još jedno iznenađenje.

U prvom meču finala u petak od 19 časova, Zvezda će dočekati FMP u velikom finalu Košarkaške Superlige Srbije.

Crvena zvezda - Mega (88:66)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Holins, Marković, Vajt, Kuzmić, Lazarević, Davidovac, Mitrović, Dobrić, Simonović, Ivanović, Cirbes

MEGA: Ružentsev, Uskoković, Cerovina, Simanić, Mušikić, Paunović, Vujić, Rudan, Kočović, Kovačević, Grbović, Bogavac

39. minut - Pogađa Lazarević, a onda Ružencev za Megu (86:64)

36. minut - Mušikić je upisao svoj šesti poen (83:56)

35. minut - Sjajan šut Holinsa, nova trojka za domaćina (81:53)

34. minut - Cerovina je pogodio trojku (78:53)

32. minut - Vajt pogađa trojku (71:50)

31. minut - Grbović ubacuje svoj četvrti poen na meču (68:47)

30. minut - Zvezda rutinski i u trećoj deonici, održava veliku prednost (68:45)

29. minut - Uskoković poentira za Megu (66:45)

27. minut - Prvu trojku za Zvezdu u trećoj četvrtini postiže Nikola Ivanović. On je svih svojih sedam poena ubacio u trećoj deonici (66:41)

26. minut - Sedam poena za Mitrovića (63:39)

25. minut - Lako polaganje Ivanovića, vezuje četiri poena. Tajm-aut je morao da zatraži Vlade Jovanović.

24. minut - Ponovo je Kuzmić precizan, ali i Nikola Ivanović. Dobro kucanje Simanića (59:37)

22. minut - Cerovina pogađa za Megu u nastavku (55:35)

21. minut - Kuzmić postiže prve poene u drugom poluvremenu (55:33)

19. minut - Vajt polovičan sa linije penala (53:33)

18. minut - Nova Zvezdina trojka, ovaj put Ostin Holins, a onda Kalinić 8/8 iz igre za +21! (52:31)

16. minut - Nezaustavlji Kalinić! Lako je poentirao na polaganje, to je njegov 15. poen (43:31)

15. minut - Samson Ružencev postiže svoj šesti poen na meču, a Kalinić nastavlja briljantnu partiju (41:26)

13. minut - Ružencev u kontri poentira, posle najlepše akcije za Megu u dosadašnjem toku utakmice. Vezali su gosti 4 poena. Odmah je Radonjić reagovao tajm-autom (31:20)

12. minut - Kuzmić sa distance precizan za +15 (31:16)

11. minut - Sam je ostao u uglu Nikola Kalinić. Pogodio je trojku i upisao svoj već deveti poen na meču (29:16)

10. minut - Mitrović precizan u kontri. Zvezda ima dvocifrenu prednost (26:16)

8. minut - Ostin Holins koristi novi Zvezdin napada i pogađa dvojku (23:16)

7. minut - Raspucao se i Vajt, nova trojka za crveno-bele (21:16)

6. minut - Ružencev poentira iz ofanzivnog skoka, a na drugoj strani trojku ubacuje Vajt, pa Boriša Simanić uzvraća istom merom (19:16)

5. minut - Cerovina pogađa trojku za vođstvo Mege (10:11)

4. minut - Raspoložen je na početku meča Nikola Kalinić. Postiže svoj šesti poen (10:8)

3. minut - Kombinacija Simanića i Rudana za nove poene Mege (6:6)

2. minut - Rudan precizan, pa je tako izjednačio rezultat (4:4)

1. minut - Serija crveno-belih na startu, Vajt i Kalinić postižu prve poene (4:2)

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg sajta posvećen revanš meču polufinala Superlige Srbije između Crvene zvezde i Mege. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić".