ZVEZDA U DRUGOM POLUVREMENU ZGROMILA PARTIZAN Ivanovićeva četvrtina iz snova za vođstvo u seriji
ABA liga/Dragana Stjepanović

Bio je ovo odličan i efikasan meč. Prvo poluvreme je bilo gotovo izjednačeno, ali je u nastavku Zvezda zagospodarila parketom.

Sjajanu utakmcu, tačnije četvrtu četvrtinu odigrao je plej crven-belih Nikola Ivanović koji je ujedno bio i najefikasniji igrač utakmice sa 18 poena.

U prvoj četvrtini su se ekipe smenjivale u vođstvu, a nešto bolji bili su crno-beli koji su taj period rešili u svoju korist - 23:19. Naročito je bio raspoložen Balša Koprivica koji je odlično igrao na obe strane parketa i postigao sedam poena, ali posle toga više nijedan.

Nastavili su sa odličnom košarkom i jedni i drugi u drugoj deonici. Razigrali su se Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac koji su pogađali dalekometne trojke, dok je na drugoj strani Aleksa Avramović sa 10 poena predvodio crno-bele.

A, onda je u nastavku Zvezda uspostavila potpunu kontrolu.

Zaigrala je ekipa Dejana Radonjića granitnu odbranu, Partizan se mučio pre svega u odbrani. Crveno-beli su napravili seriju 8:0 kojom su stekli dvocifrenu prednost.

Razigrao se u tim momentima Kevin Panter koji je bio gotovo jedini raspoložen igrač crno-belih i koliko toliko održavao ekipu Željka Obradovića u životu.

Na startu četvrog kvartala Dalas Mur je pogodio dve trojke i Partizan je prišao na 70:64. Ipak, dalje od toga nisu mogli.

Brutalnu deonicu je odigrao Nikola Ivanović, Zvezda je sigurnom igrom održavala dvocifreni plus i mirno privela meč kraju.

Pored Ivanovića u redovima Zvezde istakli su se Luka Mitrović i Ognjen Dobrić sa po 14 poena, 11 je ubacio Nejt Volters, a 10 Davidovac.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Panter sa 15 poena., Mur je ubacio 12, Ledej 11, a Avramović 10.

Druga utakmica na programu je u nedelju od 20 časova, kada će Zvezda ponovo biti domaćin.

Crvena zvezda - Partizan 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

40. minut - Kraj Pobeda Crvene zvezde 90:76 u prvoj utakmici finala ABA lige

39. minut - Laki poeni Mitrovića, Zvezda pred pobedom, vodi 86:72.

38. minut - Peta lična za Zagorca, utakmica je za njega završena.

37. minut - Nezuastavljivi Ivanović sjajno prolazi i postiže nove poene. Smailagić siguran sa linije za slobodna bacanja.

36. minut - Luka Mitrović pogađa oba bacanja, Zvezda vodi 80:68 i ima potpunu kontrolu.

35. minut - Ovoga puta Ivanović ne pogađa otvorenu trojku, ali promašuje i Panter na drugoj strani.

34. minut - Još jedna trojka Ivanovića, Zvezda na +10.

33. minut - Odlična akcija Zvezde i trojka Ivanovića kojom je prekinuta serija Partizana.

32. minut - Trojka Partizana kojom ostaju u životu. Nova trojka Mura, Partizan na - 6.

31. minut - Opet Zvezda bolje otvara četvrtinu i ima 12 poena prednosti.

30. minut - Kraj treće četvrtine koju su kontrolisali košarkaši Zvezde, pa pred ulazak u poslednji kvartal vode 66:58. U jednom trenutku tim Dejana Radonjića je imao i +13, ali je Partizan ostao u životu najviše zahvaljujući Kevinu Panteru.

29. minut - Lesor koristi nesporazum košarkaša Zvezde za lake poene, na drugoj strani pogađa Kuzmić.

28. minut - Novi poeni Pantera koji je jedini raspoložen igrač Partizana u trećoj deonici.

27. minut - Kuzmić skuplja svoj promašaj i ponetira.

26. minut - Kakva trojka Pantera, pogađa u tranziciji. Radonjić zove tajm-aut. Odlična akcija crveno-belih i laki poeni Voltersa.

25. minut - Trojka Dobrića sa preko osam metara. Sjajna treća četvrtina Zvezde.

24. minut - Panter pogađa dva bacanja, crno-beli perfektni sa linije penala 12/12.

23. minut - Granitna odbrana Zvezde koja po prvi put ima dvocifrenu prednost - 50:39. Napokon poeni Partizana, ali Dobrić pogađa trojku iz jako teške pozicije.

22. minut - Furiozan početak drugog poluvremena košarkaša Zvezde, Partizan bez poena - 48:39

21. minut - Kuzmić polovičan sa linije penala. Holins pravi treći faul, to bi mogao da bude problem za Zvezdu. Avramović promašuje trojku. Na drugoj strani Trojka Volters, Zvezda na maksimalnih +7.

20. minut - Trojka Ivanovića pet sekundi pre kraja prvog poluvremena. Zvezda posle dve deonice vodi 42:39.

19. minut - Smailiagić poentira posle ofanzivnog skoka, opet je nerešeno - 39:39.

18. minut - Fenomenalni Davidovac pogađa novu trojku! Sa 10 poena je najefikasniji košarkaš Zvezde.

17. minut - Odlična utakmica u Pioniru - 35:35

16. minut - Davidovac "kupi" promašaj Ivanovića. Sada Davidovac pogađa za tri i Zvezda vodi - 35:33.

15. minut - Avramović pogađa novu trojku. Partizan za tri 5/10.

14. minut - Laki poeni Mitrovića posle asistencije Ivanovića, nerešeno je - 28:28. Sjajan potez Madara na drugoj strani.

13. minut - Nova trojka Ognjena Dobrića.

12. minut - Dobrić postiže trojku, Zvezda na -3. Ledej pogađa na drugoj strani i već ima sedam poena.

11. minut - Ledej postiže trojku na startu druge četvrtine, Partizan na maksimalnih +7.

10. minut - Odlična odbrana Zvezde, Ledej je izašao u aut sa loptom. Sjajan pas Markovića i novo zakucavanje Mitrovića. Tehničku dobija Marković, Madar je realizovao bacanje. Posle prve deonice Partizan vodi 23:19.

9. minut - Ponovo Partizan pravi seriju, trojka Madara i crno-beli vode 20:15.

8. minut - Odlična košarka u Pioniru.

7. minut - Dalekometna trojka Pantera. Odlična akcija Zvezde krunisana zakucavanjem Mitrovića.

6. minut - Uzvraća Partizan, Koprivica pogađa uz faul i sada Partizan vodi 12:11.

5. minut - Snažno zakucavanje Nikole Kalinića. Serija Zvezde 7:0, Avramović je prekida dalekom trojkom.

4. minut - Prva trojka na meču, postiže je Holins, Zvezda vodi 7:6.

3. minut - Odlično se snašao Davidovac, Partizan dolazi do poena posle zakucavanja Koprivice.

2. minut - Trifunović je izblokirao Kalinića. Partizan vodi 4:2.

1. minut - Holins nije realizovao prvi napad za Zvezdu, na drugoj strani pogađa Avramović.

19.35 - Dejan Radonjić je optimista.

- Želimo da osvojimo ABA ligu, želi to i Partizan, što je sasvim prirodno. Bez obzira na sva nagađanja, zvanično je da će prvak ABA lige ići u Evroligu, što znači da je ulog veliki, mi smo toga svesni i nadamo se da ćemo dobrom igrom ući u ovu seriju na dobar način - rekao je Radonjić.

19.21 - Željko Obradović ističe da je primarni cilj ostvaren.

- Srećni smo i zadovoljni smo se izborili za priliku da budemo učesnici finala. To je bio cilj koji smo imali na početku sezone. Uspeli smo da dođemo do njega. Nama je najbitnije da je poslednja utakmica dobro odigrana i to raspoloženje treba da nas nosi, tako da probamo da se ravnopravno borimo protiv tima koji je u prednosti. To je iskusan tim, godinama igraju zajedno i igrali su mnogo finala. To je tim koji u svakom trenutku zna šta treba da radi na parketu. To su inteligentni igrači, koji čitaju odbranu i koji umeju da kazne svako preuzimanje. Mi moramo da budemo na tom nivou da bismo mogli da se borimo. Ali, da ponovim da smo zadovoljni i srećni što smo u finalu

19.12 - Partizan nije bio u finalu ABA lige još od 2013. godine, kada su ujedno i osvojili poslednju šampionsku titulu i bili bolji od Crvene zvezde rezultatom 71:63 u Laktašima.

19.06 - Košarkaši Crvene zvezde su aktuelni šampioni ABA lige i ukoliko budu bolji od "večitog rivala" stići će do treće uzastopne titule u regionalnom takmičenju odnosno šeste u istoriji kluba.

19.00 - Zvezda je u polufinalu sa 2:1 u pobedama eliminisala Cedevita Olimpiju, dok je Partizan istim rezultatom bio bolji od Budućnosti.

18.55 - Zvezda i Partizan su se ove sezone sastali tri puta. Crveno-beli su slavili u finalu Kupa Radivoja Koraća, dok su ABA ligi oba tima zabeležili po pobedu.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici finala AdmiralBet ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane ,,Aleksandar Nikolić".