REAL U ZAVRŠNICI ZA INFARKT BOLJI OD BARSELONE Kataloncima malo i +13, Madriđani protiv Efesa za trofej
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Real je posle drame pobedio Barselonu 86:83 u Beogradskoj areni i za trofej Evrolige boriće se protiv Efesa koji je savladao Olimpijakos.

I ovo polufinale bilo je dramatično baš kao i ono prvo, a bolji su bili izabranici Pabla Lasa.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena.

Madriđani su bolje počeli i vrlo brzo došli do +6, ali se Barsa do kraja deonice vratila, pa je posle uvodnih 10 minuta rezultat bio nerešen 19:19.

U tom periodu se izdvojio Jabusele koji dao više od polovine poena Reala, ukupno 10.

Druga četvrtina u potpunosti je pripala ekipi Šarunasa Jasikevičijusa koja je stekla dvocifrenu prednost - 45:34.

Delovalo je posle polovine treće deonice da Barsa rutinski čuva veliku razliku. Međutim, usledila je serija Reala 17-2 i Real je poslednju četvrtinu dočekao sa četiri poena prednosti.

Dobro je Real gurao, imao i sedam poena prednosti (66:59). Ali u završnici ponovo tandem Laprovitola-Mirotić donosi dramu i egal 75:75.

Onda je na scenu stupio Fabijan Kozer koji je najpre postigao trojku, a onda ukrao loptu i poentirao u kontri za +5 "kraljevskog kluba".

Uspela je Barsa potom da veže četiri poena, ali je Real imao taj poen više i usledila je penal završnica. Real nije grešio, a pritom je Jabusel 2.7 sekundi uhvatio ofanzivan skok i obezbedio Realu +3. Mirotić je pokušao sa pola terena, ali bez uspeha.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Mirotić sa 26 poena i 12 skokova.

Na drugoj strani istakli su se Kozer i Jabusele sa po 18.

Real će u finalu igrati protiv Efesa, dok Barseloni predstoji meč za treće mesto protiv Olimpijakosa.

Barselona - Real Madrid 83:86 (19:19, 26:15, 11:26, 27:26)

Sudije: Lamonika, Belošević, Difala

Dvorana: Beogradska arena

Barselona: Dejvis, Eksum, Šanl, Smits, Hejs, Laprovitola, Abrines, Higins, Kjurik, Jokubaitis, Mirotić, Kalates; Trener: Š. Jasikevičus

Real: Vilijams-Gos, Kozer, Rendolf, Fernandes, Abalde, Hanga, Dek, Poarije, Tavares, Ljulj, Jabusele, Tejlor; Trener: P. Laso

Kraj! Pobeda Reala 86:83!

40. minut - Pogađa Ljulj iz teške pozicije i Real vodi 82:79, Barselona će imati poslednji napad.

39. minut - Serija Reala 5:0! Kozer najpre pogađa trojku, a onda postiže poene u kontri.

38. minut - Mirotić donosi izjendnačenje Barseloni - 75:75 na nešto malo više od dva i po minuta do kraja.

37. minut - Trojka za Barselonu i sada Real ima samo tri poena prednosti. Predstoji nam dramatična završnica.

36. minut - Jabusele je nezaustavljiv pogađa četvrtu trojku i Real je sada na +7.

35. minut - Važna trojka Mirotića!

34. minut - Košarkaši Barselone sve nervozniji, deluje da Real ima potpunu kontrolu.

33. minut - Poarije zakucava posle promašaja Ljulja, Real čuva prednost - 64:58.

31. minut - Laprovitola promašuje trojku za Barsu, onda i Rudi za Real. Kozer potom faulira Laprovitolu. Mirotić promašuje za tri poena.

30. minut - Kakav preokret Reala. Brutalna deonica Madriđana koju su dobili 26:11 i sada vode 60:56.

29. minut - Neverovatna trojka Ljulja za vođstvo Reala  - 58:56.

28. minut - Trojka nezaustavljivog Jabuselea - 53:53 za Barselonu

27. minut - Real se vraća u igru i sada je samo +4 za Karalonce.

26. minut - Vodi Barselona 54:45, tv tajm-aut. Abalde je faulirao Mirotića.

25. minut - Barsa odbija napad "kraljevskog kluba" i ponovo ima dvocifrenu prednost.

24. minut - Poeni Kalatesa, projurio je kroz odbranu Reala i poentirao za 51:43.

22. minut - Real nešto bolji na startu drugog poluvremena.

20. minut - Poluvreme! Barselona vodi 45:34, može li Real da se vrati u igru?

19. minut - Real u kontru ritmu, Barselona ima dvocifrenu prednost - 43:33.

18. minut - Evo Barse na +6, Pablo Laso primoran da zove tajm-aut.

17. minut - Odlična rola Brendona Dejvisa "probudila" je igrače Barselone. Razigrao se sada Mirotić, Barsa vodi 36:33.

15. minut - Barslelona ponovo dolazi do izjednačenja.

14. minut - Tri neuspela napada Barse, tri Reala... I dalje je 27:23. Dek faulom prekida kontru Barse... Kažu sudije da je bio pri pokušaju za tri poena, pa će tri bacanja imati Jokubaitis. Od tri bacanja pogodio je dva - 25:27.

12. minut - Real bolje otvara drugi kvartal i ponovo ima +4.

Prva četvtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine - 19:19.

9. minut - Barselona preuzima vođstvo u finišu prve deonice.

8. minut - Neverovatna trojka Mirotića.

6. minut - Jabusele impresivan, već ima 10 poena.

5. minut - Ekipa Pabla Lasa i dalje je u prednosti. Valter Tavares je ušao u igru i doprineo prednosti u reketu.

3. minut - Niska petorka Real Madrida je odlično počela meč.

2. minut - Najdžel Vilijams-Gos je sa bolnom grimason na licu napustio parket skačući na jednoj nozi.

1. minut - Krenulo je pogocima na obe strane, Jabusele je trojkom doneo prednost Realu od 3:2.

20.32 - Sa druge strane, Real je pobedio Makabi sa maksimalnih 3:0.

20.28 - Barselona je u četvrtfinalu eliminisala Bajern sa 3:2 u pobedama.

20.24 - Ove dve ekipe igraju sedmi El Klasiko ove sezone. Barselona je vezala pet pobeda, a Real je jedini put ove sezone trijumfovao u Superkupu Španije.

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom polufinalu Fajnal-fora Evrolige u Beogradu u kom se sastaju Barselona i Real Madrid. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beogradske arene.