MICIĆ ODVEO EFES U FINALE Prvak Evrope posle neviđene drame u Beogradu srušio Olimpijakos
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Efes je u polufinalu posle neviđene drame u Beogradskoj areni pobedio Olimpijakos - 77:74!

Junak pobede aktuelnog prvaka Evrope je Vasilije Micić koji je u poslednjoj sekundi postigao trojku za pobedu!

Bila je ovo neverovatna utakmica u kojoj je viđena završnica za infarkt.

Olimpijakos je imao veliku podršku navijača u Beogradskoj areni, ali ni to im nije pomoglo da dođu do pobede.

Prve dve četvrtine bile su gotovo identične. Bolji početak Olimpijakosa, u oba perioda otišli su na +7. A onda kreće serija Efesa za preokret. Ali finiš u obe četvrtine bio je bolji za Pirejce, koji su obe četvrtine završavali vođstvom.

Ipak, u trećoj je Efes preuzeo kontrolu.

U jednom trenutku ekipa Ergina Atamana imala je dvocifrenu prednost + 11. Delovalo je tada da će Efes rutinski upisati trijumf, ali grčki crveno-beli su još jednom pokazali da se nikada ne predaju.

Uspeo je Olimpijakos u finišu trećeg kvartala da se vrati u igru, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom Efesa 66:63.

Na tom talasu Olimpijakos se potpuno primakao u četvrtoj četvrtini. Prvo na minus jedan - 70:69. Potom je Efes pred poslednji minut poveo 74:70, ali je Olimpijakos uspeo da postigne četiri vezana poena i dođe do izjednačenja 19.5 sekundi do kraja. Poslednji napad imao je Efes, a Olimpijakos je rešio da brani. Velika greška, jer je lopta došla do Vasilija Micića koji ju je držao do samog kraja, kreirao poziciju i pogodio trojku u poslednjoj sekundi za pobedu 77:74.

Kod pobednika Šejn Larkin je bio najzapaženiji sa 21 poenom i sedam asistencija. Ilajdža Brajant je postigao 16 poena, a Micić 15 uz devet asistencija i šest skokova. Na drugoj strani Mekisik je meč završio sa 12, a Dorsi sa 11 poena.

Olimpijakos - Efes 74:77 (21:18, 22:24, 20:24, 11:11)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Rižik, Latiševs, Vilus

Olimpijakos: Vokap, Ejsi, Dorsi, Larencakis, Fol, Slukas, Martin, Vezenkov, Printezis, Papanikolau, Žan-Šarl, Mekisik; Trener: J. Barcokas

Efes: Larkin, Buboa, Singlton, Brajant, Gazi, Moerman, Tunčer, Plajs, Micić, Anderson, Petrušev, Danston; Trener: E. Ataman

40. minut - Micić postiže trojku u poslednjoj sekundi za pobedu Efesa!

40. minut - Kakva asistencija Slukasa za Martina koji donosi izjednačenje Olimpijakosu!

39. minut - Minut pre kraja Efes vodi 74:70, velika drama!

38. minut - Micić promašuje oba bacanja, ali ni Olimpijakos nije realizovao napad, ostaje 73:70 za Efes.

37. minut - Tibor Plajs realizovao je oba slobodna bacanja, Efes ima +3.

36. minut - Mali broj poena u poslednjoj deonici.

35. minut - Velika borba, Efes pet minuta pre kraja vodi 71:69.

33. minut - Čuva Efes prednost. Šejn Larkin je poništio koš Kostasa Slukasa koji je usledio nakon izvrsne blokade Elajdže Brajanta.

32. minut - Kris Singlton je autoritativnim zakucavanjem označio početak odlučujuće četvrtine.

30. minut - Olimpijakos u finišu deonice uspeva da se vrati u meč. Efes vodi 66:63.

28. minut - Važna trojka Vezenkova, Olimpijakos se vraća u igru.

27. minut - Nova trojka Micića, Efes vodi 62:51.

26. minut - Posle poena Danstona Efes prvi put ima dvocifrenu prednost.

25. minut - Efes ima najvećih +9, Olimpijakos bez rešenja u nastavku

23. minut - Serija Efesa koji je mnogo bolje otvorio drugo poluvreme i vodi 49:45.

21. minut - Elajdža Brajant nastavio je da zasipa trojkama koš Olimpijakosa, a klackalicu je u ravnotežu doveo Tajler Dorsi, koji se prvi put upisao na semaforu.

20. minut - Poluvreme! Olimpijakos vodi 43:42

19. minut - Nova trojka Micića, Efes vodi 42:41.

17. minut - Trojka Vase Micića, Efes na -2.

15. minut - Zatražio je tajm-aut Ergin Ataman posle velike greške Šejna Larkina. Nije želeo da dira loptu, hteo je da je pusti da izađe u aut - obilo mu se o glavu. Do lakih poena stigao je Jorgos Printezis.

14. minut - Razigrao se Larkin i pogodio treću trojku.

12. minut - Ubacuje Kostas Slukas u veću brzinu, ide trojka grčkog beka. Bitka u Areni se rasplamsava, na trojku Slukasa poenima je odgovorio Elajža Brajant.

11. minut - Druga četvrtina počela je poenima Šejna Larkina sa linije penala. Stigao je Larkin do osmog poena i postao je najefikasniji akter prvog polufinalnog susreta.

10. minut - Serija prvaka Evrope, Efes vodi 18:14. Trojka Papanikolaua u finišu prve četvrtine, Olimpijakos vodi 21:18.

Alo/A.V.

8. minut - Trojka Larkina, Efes se vraća u igru.

6. minut - Raste prednost Olimpijakosa, a i broj promašajha za tri poena košarkaša Efesa. Poenima sa linije za slobodna bacanja Brajan Danston prekinuo je seriju Olimpijakosa od 7:0.

5. minut - Grčki tim je bolje otvorio utakmicu i vodi 10:5.

4. minut - Olimpijakos pravi seriju. Trojka Tomasa Vokapa iz ćoška i klub iz Pireja vodi 7:5

2. minut - Micić najpre promašuje za tri, a onda gubi loptu.

1. minut - Šejn Larkin u prvom napadu Efesa postiže trojku!

17.59 - Sve je spremno za spektakl!

17.47 - Navijači Olimpijakosa pevaju Zvezdine pesme.

17.42 - Može se reći da će se Olimpijakos osećati kao kod kuće, jer ima veliku podršku navijača.

Alo/A.V.

17.25 - Olimpijakos će imati veliku podršku navijača u Beogradu.

17.22 - Jedan od ključnih igrača Efesa je srpski košarkaš Vasilije Micić.

17.15 - U Beogradu će turski tim pokušati da dođe do drugog trofeja u istoriji prvi su osvojili prošle godine, a grčki do ukupno četvrtog, prvog od 2013. godine.

17.12 - Grčki i turski tim su se ove sezone sastali dva puta – Efes je bio bolji u Istanbulu, a Olimpijakos u Pireju.

Alo/A.V.

17.09 - Olimpijakos je plasman među četiri najbolje ekipe obezbedio posle dramatične serije sa Monakom (3:2), dok je Efes sa 3:1 u pobedama eliminisao Armani.

17.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvom polufinalu Fajnal-fora Evrolige u Beogradu u kom se sastaju Olimpijakos i Efes. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beogradske arene.