PARTIJA KARIJERE ALEKSE AVRAMOVIĆA! Tim Željka Obradovića u trećem ovosezonskom derbiju  slomio otpor večitog rivala!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 98:84 u okviru 21.kola ABA lige pred domaćim navijačima u krcatom "Pioniru"!

Čovek koji je najviše doprineo ovoj ubedljivoj pobedi Partizana nad Crvenom zvezdom, svakako je Aleksa Avramović koji je ubacio neverovatna 33 poena, uz pet asistencija i jedan skok!

Samo u trećoj četvrtini, rođeni Čačanin je ubacio 16 poena i najavio jednu od najboljih, a možemo slobodno reći i najbolju partiju u karijeri.

Dobro je Partizan otvorio utakmicu. U prvom poluvremenu istakao se Kevin Panter. On je bio taj koji je uvek održavao prednost crno-belih kad god bi se domaćin približio. Međutim, jasno je bilo i da su crveno-beli sa druge strane pomalo i umorni s obzirom na paklen tempo u Evroligi.

Ali, to nikako ne umanjuje odličnu partiju ekipe Željka Obradovića, koja je samo jednom dopustila Crvenoj zvezdi da se rezultatski vrati, tačnije da povede poenom prednosti u poslednjoj četvrtini.

Ipak u trećoj četvrtini na scenu je stupio Aleksa Avramović koji je ubacio u tom periodu igre 16, a onda i u poslednjem kvartalu još 17 poena za ukupnih 33 poena!

Pokušavala je Zvezda preko Dejana Davidovca i Holinsa da se vrati, koji su bili najefikasniji u timu gostiju, ali uzalud. Taman kad bi prišli rezultatski, Avramović bi pogodio trojku i raspalio ceo "Pionir".

Dobar učinak imao je i Lesor sa 15 poena, dok su kod Zvezde zapaženu ulogu imali upravo Holins sa 15 poena i Davidovac sa 12 ubačenih pogodaka, dok je Volters brojao do osam.

PARTIZAN-CRVENA ZVEZDA (98:84) (28:21, 12:13, 24:29, 34:21)

Sudija: Matej Boltauzer

Partizan: Kuruc, Panter, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas,Zagorac, Lesor, Trifunović, Madar

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Simonović, Ivanović, Vajt, Kuzmić, Cirbes

40.minut - Ubedljiv trijumf Partizana u trećem ovosezonskom derbiju

39.minut - Davidovac pogađa trojku (91:78)

38.minut - Dominacija Partizana se nastavlja, Lesor pogađa i dodatno bacanje (91:74)

37.minut - Potpuno je poludeo Avramović! Nova trojka za 32.poen! (87:74)

37.minut - Kakva partija Avramovića, pogodio je i 29.poen! (84:72)

36.minut - Mur ubacuje trojku (81:72)

34.minut - Avramović ubacuje 23. poen u derbiju (75:70)

33.minut - Mur iz ugla pogađa dvojku (73:66)

32.minut - Lesor pogađa četiri poena u nizu za plus 5 domaćina (71:66)

31.minut - Mitrović za tri, pa Avramović ponovo pogađa trojku (67:66)

30.minut - Kalinić pogodio jedno slobodno bacanje (64:63)

29.minut - Vraćaju se crveno-beli preko Davidovca (63:59)

28. minut - Kucanje Kuruca (63:53)

27.minut - Neverovatni Avramović ubacuje i 16-i poen u trećoj četvrtini (61:48)

26.minut - Holins za tri, pa ponovo Avramović ubacuje trojku za 12-i poen u ovoj deonici (56:48)

24. minut - Volters postiže četvrti poen (51:41)

23.minut - Ponovo Avramović pogađa trojku (48:39)

21.minut - Avramović pogađa trojku (43:34)

19.minut - Lazić ubacuje trojku za seriju Zvezde 8:0, pa Lesor pogađa dvojku (38:34)

17.minut - Ponovo Davidovac postiže poene i smanjuje prednost domaćina na 7 razlike (36:29)

16.minut - Davidovac pogađa jedno bacanje (36:27)

15.minut - Panter ubacuje 18-i poen za plus 10 (36:26)

14.minut - Mitrović pogađa za dva, mini serija Zvezde od pet poena (33:26)

13.minut - Ledej za plus 12 (33:21)

12.minut- Lesor ovoga puta precizan za dva (31:21)

11.minut - Tehnička Radonjića, pa dva bacanja za Lesora, a pormašio je oba (29:21)

Prvo četvrtina:

10.minut - Panter ubacuje ubacuje oba bacanja sa linije penala, pa Kuzmić za dva, pa Panter pod faulom za tri Branka Lazića pogađa tri bacanja (28:21)

9.minut - Avramović na polaganju ubacuje za dva, tajm-aut Radonjić (21:17)

8.minut - Smailagić ubacuje prvi koš iz igre (19:17)

6.minut - Ledej pogađa trojku za Partizan, pa Kuzmić pogodio oba slobodna bacanja za crveno-bele (11:12)

5.minut - Lesor sa linije penala polovičan, Holins krade loptu i postiže poene (8:10)

4.minut - Kalinić pogađa dvojku (5:8)

3.minut - Kucanje Ledeja (5:3)

2. minut- Holins pogađa trojku (2:3)

1. minut - Utakmica je počela

18.08 - Nalazimo se u izuzetno teškom rasporedu utakmica, a utakmice sa Partizanom uvek imaju posebnu težinu. Igramo ovaj meč pred njiihovim navijačima koji će im sigurno pružiti veliku podršku. Moraćemo da odigramo na zadovoljavajućem energetskom nivou posebno što u ovakvom rasporedu svaki trenutak moramo da koristimo za oporavak i pripremu utakmice i težak raspored. Očekuje nas sigurno teška utakmica u kojoj moramo da odigramo u dugim intervalima jako dobro - rekao je uoči derbija trener crveno-belih, Dejan Radonjić.

18.05 - U principu mislim da je dobro što nakon veoma loše utakmice koju smo odigrali u finalu kupa pre dve nedelje imamo šansu za, uslovno rečeno, popravni. Zvezda je mnogo iskusnija ekipa od nas u svakom smislu, mnogo starija ekipa od nas sa igračima koji su odigrali puno ovakvih utakmica. Uostalom, oni su prvi na tabeli ABA lige. Mislim da je od neizmerne važnosti da na pravi način pristupimo utakmici u smislu da je derbi jedna drugačija utakmica koja mora da se igra na drugačiji način. Mora da se igra ne isključivo košarkaški već mora i dosta onog 'prljavog' posla na terenu da se obavi - rekao je igrač Partizana, Rade Zagorac.

17.58 -Partizan će biti slabiji za Vukčevića, Miletića i Dangubića, dok za crveno-bele neće igrati Stefan Marković.

17.37 - Dobrodošli na naš blog posvećen košarkaškom derbiju 21.kola ABA Lige između Partizana i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Pionir".