MICIĆ BOLJI OD MILUTINOVA! Efes u triler završnici srušio CSKA u Moskvi! (VIDEO)
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Aktuelni šampion Evrope je zabeležio tek drugi trijumf u poslednjih pet utakmica i sa učinkom 1-1 na sredini je tabele, dok su Armejci peti sa 13-9.

Spektakularni meč u prestonici Rusije rešen je u dodatnih pet minuta, a mnogo uzbuđenja bilo je i u regularnom delu utakmice.

Gosti iz Istanbula su ekspresno došli do 13 poena prednosti (21:8), Moskovljani su se brzo vratili, u drugom periodu su poveli 39:33, ali je završnica poluvremena pripala Efesu koji je odmor otišao sa prednošću 44:41.

Armejaci su u prvih pet i po minuta trećeg perioda serijom 18:0 otišli na velikih 59:44, međutim, Efes se vratio. Gosti iz Turske su serijom 8:0 u 32. minutu preokrenuli na 65:64.

RADONJIĆ PROGOVORIO O ONOME ŠTO SVAKI ZVEZDAŠ MAŠTA! Jednom rečenicom je mnoge iznenadio

Raspoloženi Daniel Heket je postigao trojku uz faul na 13 sekundi pre kraja, a bio je precizan i sa penala za 86:84. Ipak, Efes je posle tajm-auta polaganjem Vasilija Micića u poslednjoj sekundi izjednačio. Armejci su imali 0,8 sekundi da nešto urade, ali Klajburn nije uspeo da pogodi i meč je ušao u produžetak.

Moskovljani su bolje počeli dodatnih pet minuta i trojkom Mariuša Grigonisa došli su do četiri poena prednosti 91:87, međutim, Efes je ponovo odgovori serijom 10:3 uz dve trojke Bobue na asistencije Micića za 97:94 na 49 sekundi pre kraja.

Gosti su došli i do plus 4 (98:94), a Armejce je u igru novom trojkom vratio Grigonis. CSKA je imao napad za pobedu, ali Šved je promašio otvorenu trojku (0/7), nakon čega je Kjalburn napravio neposrtski faul nad Adrianom Moermanom i to je bio kraj.

BEZ SRBINA U ŠPANIJU! Nedović ne ide na gostovanje Barseloni!

Efes je pogodio 19 trojki iz 34 pokušaja, a najefikasniji su bili Šejn Larkin sa 26 poena (5/7 za tri) i Bobua sa 22 (7/13 za tri), dok je Micić upisao 16 poena (2/7 za dva, 3/5 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 4 skoka, 6 asistencija i 2 ukradene lopte za 36 minuta. Filip Petrušev nije ulazio u igru.

Heket je predvodio Armejce, koji su trojke šutirao 16/43, sa 31 poenom (6/10 za tri), Grigonis je dodao 20, a Klajburn 19 (3/11 za tri). Nikola Milutinov je za 30 minuta zabelećio 4 poena (2/56 za dva) uz 7 skokova i 2 asistencije.

Turci u sledećem kolu dočekuju Asvel, a CSKA u Moskvi igra sa Albom.