ZVEZDINA DEMONSTRACIJA SILE! Crveno-beli brutalnom odbranom deklasirali Partizan i popeli se na vrh Jadrana!
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-beli su u dvorani "Aleksandar Nikolić" tako naneli prvi poraz Partizanu u ABA ligi i popeli se na vrh Jadrana.

Sada obe ekipe imaju skor 7-1.

Ekipa Dejana Radonjića je igrala granitnu odbranu u prvom poluvremenu. Crno-beli više od tri minuta nisu postigli koš, pa je tokom prve deonice Zvezda imala potpunu kontrolu.

U šestom minutu je na parket ušao i Stefan Marković koji je debitovao za šampiona ABA lige. Jedini koliko-toliko raspoloženi za crno-bele u prvih deset minuta bio je Kevin Panter.

Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini.

Partizan se mučio u napadu, a kada god bi napravili kakvu takvu seriju, Zvezda bi odbijala nalet pre svega zahvaljujući poenima Luke Mitrovića i Nikole Kalinića.

Blistao je Mitrović u finišu prvog poluvremena, pa je Zvezda posle 20 minuta košarke vodila 32:21.

Treće četvrtina je bila prilično turbulentna.

Zvezda je u jednom momentu imala ogromnih +17 i delovalo je da će već posle tri deonice potpuno slomiti otpor rivala, ali se Partizan vratio u igru zahvaljujući Smailagiću i Dalasu Muru.

Posle trojke Mura crno-beli su prišli na svega minus 5 i vratili se u igru.

Crveno-beli su furiozono započeli poslednju deonicu i vrlo brzo ponovo došli do dvocifrene razlike.

U jednom momentu Zvezda je imala i ogromnih +21. Izabranici Željka Obadovića su se sve vreme mučili u napadu i nisu imali rešenja za snažnu odbranu aktuelnog šampiona ABA lige.

M.J.

Najbolji u redovima Zvezde bili su Mitrović sa 16, Dobrić sa 15 i Kalinić sa 14 poena.

U redovima Partizana istakli su se Smailagić sa 15 i Mur sa 14 poena.

Zvezda u narednom kolu gostuje Studentskom centru, a Partizan dočekuje Budućnost.

Crvena zvezda - Partizan 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Milivoje Jovčić, Josip Radojković

Crvena zvezda: Volters 9, Davidovac, Mitrović 16, Lazić 3, Kalinić 14, Dobrić 15, Holins 7, Simonović, Ivanović 3, Marković, Kuzmić 4, Cirbes.

Partizan: Panter 6, Kurucs, Ledej 5, Zagorac 6, Avramović 2, Koprivica 2, Dangubić 4, Smailagić 15, Mur 14, Glas, Trifunović, Madar 2.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Ubedljiva pobeda Zvezde u večitom derbiju - 71:56.

38. minut - Crveno-beli pred ubedljivim trijumfom. Na dva i po minuta pre kraja vode 65:50.

37. minut - Trojka Mura, Zvezda ima +15.

36. minut - Dobar potez Zagorca - 65:47.

35. minut - Ovo je sada ogromna prednost Zvezde - 62:44. Trojka Lazića, crveno-beli pred ubedljivom pobedom.

34. minut - Partizan bez rešenja.

33. minut - Laki poeni Dobrića, Zvezda održava +15.

32. minut - Crveno-beli imaju plus 12. Trojka Holinsa, ovo je sada već velika prednost Zvezde.

31. minut - Furiozan početak četvrte deonice za Zvezdu koja vodi 52:40.

Treća četvrtina:

30. minut - Smailagić promašio oba bacanja i propušta priliku da dodatno vrati crno-bele u igru. Mitrović pogađa oba bacanja. Zvezda ima +7 pred poslednjih 10 minuta.

29. minut - Mitrović promašuje zicer. Partizan pogađa za dva i vraća se u igru. Trojka Mura i sada je samo plus pet za Zvezdu. Radonjić primoran da zove tajm-aut.

28. minut - Pogađa Mur i smanjuje na 43:33. Zvezda dugo bez poena. Ovoga puta Ivanović pogađa oba bacanja. Na drugoj strani Panter siguran sa linije penala.

27. minut - Ivanović polovičan sa linije penala. Zagorac pravi grešku u koracima u kontri.

26. minut - Smailagić poentira posle ofanzivnog skoka i održava Partizan u životu. Već 15 poena je postigao Smailagić koji je jedini raspoložen kod crno-belih.

25. minut - Evo prvih poena Kalinića u drugom poluvremenu, raste prednost Zvezde - 42:25. Evo prvog poena i za Radeta Zagorca.

24. minut - Krenuo je Smailagić na snažno zakucavanje, ali nije uspeo da postigne koš.

23. minut - Prvi poeni Avramovića koji prekida seriju Zvezde.

22. minut - Trojka Dobrića, najveća prednost Zvezde od početka susreta +13. Partizan bez rešenja, Zvezda vodi 40:23.

21. minut - Smailagić realizovao oba bacanja. On je prvi dvocifreni u Partizanu sa 11 poena.

Druga četvrtina:

20. minut - Ponovo čvrsta odbrana Zvezde. Dobrić promašuje za tri, ali doleće Luka Mitrović - 30:21. Novi poeni Mitrovića, Zvezda ima dvocifrenu prednost na poluvremenu.

19. minut - Ponovo Mitrović prekida seriju Partizana. Kalinić polovičan sa linije penala.

18. minut - Ledej pogađa za dva i smanjuje na 25:18. Utakmica je malo ispala iz ritma. Kuzmić promašio oba bacanja. Smailagić pogađa trojku i vraća crno-bele u igru.

17. minut - Kuruc promašuje zicer.

16. minut - Crvena zvezda kontroliše rezultat - 25:16.

15. minut - Zakucavanje Dangubića. Nesportski faul Madara nad Kalinićem. Kalinić pogađa oba bacanja. Kuzmić postiže koš, raste prednost Zvezde.

14. minut - Sjajan flouter Voltersa. Kontra Zvezde i zakucavanje Holinsa. Obradović mora da zove tajm-aut.

13. minut - Zakucava Smailagić.

12. minut - Mitrović prekida mini seriju Partizana.

11. minut - Madar postiže prve poene na startu druge deonice. Poeni Dangubića, Partizan se vraća - 15:12.

Prva četvrtina:

10. minut - Smailagić promašuje za tri. Mitrović pogađa horog - Zvezda vodi 15:8 posle prve četvrtine.

9. minut - Opet serija Crvene zvezde - 13:8. Ponovo snažna odbrana domaćih na koju crno-beli nemaju odgovor.

8. minut - Holins prekida seriju Partizana.

7. minut - Sada se Zvezda muči u napadu, što koristi Partizan i vraća se u igru - 9:8.

6. minut - Evo i Stefana Markovića na parketu. Panter pogađa za dva. Holins pogađa za tri.

5. minut - Rastrčali su se sada i jedni i drugi, Panter u kontri postiže prve poene za Partizan. Na drugoj strani ofanzivni skok Kuzmića - 9:2 za ekipu Dejana Radonjića. Česti su prekidi na startu duela zbog papirća koje ubacuju domaći navijači. Nebojša Ilić je apelovao na navijače Zvezde da prestanu sa tim kako ne bi došlo do prekida meča.

4. minut - Ledej promašuje za tri. Partizan bez poena više od tri minuta. Dug napad Zvezde, Dobrić promašuje za tri.

3. minut - Partizan bez rešenja za odbranu crveno-belih. Kalinić realizovao oba slobodna bacanja.

2. minut - Trojka Dobrića, odličan početak Crvene zvezde.

1. minut - Prve poene na meču postigao je Nejt Volters. Crno-beli nisu realzovali prvi napad.

18.51 - Sve je spremno za večiti derbi!

M.J.

18.40 - Već se zagrejala atmosfera u Pioniru, navijači Crvene zvezde spremni su da podrže svoje ljubimce i da im pomognu da iskoriste prednost domaćeg terena.

18.20 - Oko 40 minuta pre početka meča, "Pionir" je skoro pun.

M.J.

18.16 - Zanimljiva statistika.

18.09 - Poslednja vest pred večiti derbi glasi: Stefan Marković će biti u 12 Crvene zvezde.

Nema sumnje da je ovo taktički potez kojim će Dejan Radonjić pokušati da iznenadi Željka Obradovića

18.00 - Igrači oba tima su na parketu.

17.45 - Radonjić uoči duela sa crno-belima:

- Prvi derbi u ovoj sezoni. Svi jako dobro znamo šta nose utakmice Crvene zvezde i Partizana. Utakmice protiv Partizana imaju svoju specifičnost. Bez obzira što je tek početak sezone i što se u novembru ne igraju najvažniji mečevi, uvek je bitno dobro igrati protiv Partizana. Partizan je u ovom trenutku bez poraza i prvi je na tabeli. Mi dočekujemo ovu utakmicu u žestokom ritmu u kome igramo naše mečeve i nakon velike potrošnje nakon utakmice sa ASVEL-om koja je proizvela da je više igrača izašlo iz nje sa posledicama tako da smo pokušaili da iskoristimo ovo vreme na najbolji mogući način da se oporavimo, budemo što spremniji i odigramo dobar meč u nedelju - naveo je Radonjić.

17.38 - Željko Obradović je izneo očekivanja pred meč.

- Utakmica koja nije kao neka druga. Specijalna je, rivalstvo između Zvezde i Partizana je opštepoznato. To je utakmica koja se komentariše ne samo u Beogradu i Srbiji, nego u celoj Evropi. Mislim da je to dobro za košarku, mislim da je to dobro za sve ljude koji vole košarku i nadam se da će sutra biti lepa utakmica i da će sve biti na nivou na kome bi svi m i želeli da bude. Da bude sportski, dostojanstveno, mi ćemo sve uraditi sa naše strane da bude tako. Probali smo da se pripremimo na najbolji mogući način, svesni smo kvaliteta koji ima Crvena zvezda, ali probaćemo da damo sve od sebe u toj utakmici. Da vidimo koliko u ovom trenutku možemo da se nosimo sa jednom evroligaškom ekipom - rekao je Obradović.

17.30 - Poslednji međusobni okršaj odigran je još 14. marta kada je Zvezda slavila sa 73:64 i to je bio treći uzastopni trijumf tima sa Malog Kalemegdana. Košarkaši Partizana su pre toga bili bolji u Kupu Koraća kada su nakon produžetka slavili sa 85:84.

17.22 - Partizan je pred večiti derbi doživeo poraz od Andore u Evrokupu, dok je Crvena zvezda savladala ASVEL u Evroligi.

17.15 - Posle sedam odigranih kola u ABA ligi, Partizan ima perfektan učinak 7-0, dok je Crvena zvezda ostvarila šest pobeda uz jedan poraz.

17.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmog kola ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane ,,Aleksandar Nikolić".