SERIJA KLUBA IZ ŽELEZNIKA FMP savladao i Megu
ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

FMP gazi redom - klub iz Železnika je kao gost pobedio Megu 89:82 i tako sitakao najozbiljniju kandidaturu za plasman u plej-of ABA lige.

Ujednačene su ekipe bile u prvoj četvrtini, da bi u drugoj četvrtini FMP uspeo da dođe do velikih plus 12. Pad u igri gostiju vratio je u trećoj deonici rezultatsku neizvesnost utakmici jer je Mega uspela da nadoknadi osam poena zaostataka, ali su gosti u odlučujućih deset minuta bili bolji rival na parketu.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Džouns sa 24 i Nevels sa 17 poena. Tasić je pratio sa 15. Izundu je postigao osam poena, a imao je čak deset skokova. U ekipi Mege najefikansiji su bili Smit sa 17, Kazalon i Matković sa po 13 i Balčerovski i Jović sa po 12 poena.

FMP je nakon početnog poraza upisao sada četiri vezane pobede, Mega je doživela treći poraz sezone, drugi vezani.