BLAMAŽA ĐORĐEVIĆA I GUDURIĆA! Težak poraz Fenera! Micić ne može sam, prvak Evrope ponovo razočarao!
EPA/ANTONIO BAT

Košarkaši Fenerbahčea doživeli su ubedljiv poraz u Berlinu od Albe 84:70 u trećem kolu Evrolige.

Ovo je drugi poraz u nizu u elitnom takmičenju ekipe koju sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević.

Na poluvreme je Fener imao +8 i delovalo je da će rutinski opravdati ulogu favorita, ali usledila je senzacija.

Odbrana turksog tima je potpuno razbijena u nastavku i Alba je za dve četvrtine postigla ukupno 57 poena i tako deklasirali Fenerbahče.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Da Silva i Lo sa 22, odnosno 21 poenom.

U Feneru se istakao De Kolo sa 15, dok je Marko Gudurić postigao tri.

Novi šokantan poraz doživeo je i aktuelni prvak Evrope Anadolu Efes.

Efes je na gostovanju poražen od Asvela 75:73.

Turski tim je tokom većeg dela meča vodio, a u trećoj četvrtini imao čak 19 poena prednosti.

Međutim, opuštanje u igri tima Ergina Atamana koštalo ih je u samoj završnici.

Francuski predstavnik se, nošen podrškom sa tribina, primakao i u samoj završnici poveo sa 73:70, ali je uzvraćena trojka na drugoj strani za egal.

Potom je Micić prokockao napad, a na drugoj strani je Asvel poentirao posle ofanzivnog skoka i "odbojke" Adetokumba.

Poslednji šut preuzeo je na sebe Šejn Larkin, ali je promašio i Asvel je upisao treći trijumf i na vrhu je Evrolige, dok je Efes na skoru 0-3.

Vasilije Micić ponovo je bio najefikasniji sa 24 poena, a na drugoj strani Džons je predvodio preokret Asvela sa 16 poena i šest skokova.

Uniks je na svom parketu bio bolji od Bajerna - 73:70, dok je CSKA u Moskvi savladao Zenit - 77:67.