UNIKS SE VRATIO IZ MINUS 16 Bajern izgubio dobijenu utakmicu

UNIKS je savladao Bajern kod kuće sa 73:70 u trećem kolu Evrolige, i to pošto je imao zaostatak od 16 poena u ranoj fazi drugog poluvremena.

Zahvaljujući odličnoj odbrani, Bajern je kontrolisao meč tokom tri četvrtine, a najveću prednost tim Andree Trinkijerija je napravio početkom treće deonice – bilo je 42:26 posle bacanja Dešona Tomasa.

Posle koša Hezonje za 51:50, UNIKSje poveo prvi put od starta utakmice, Kenan se razigrao, da bi posle trojke Hezonje na 4:22 do kraja bilo 65:55. Dakle, serija 27:5 za osam minuta. Vladimir Lučić i dalje je van tima zbog povrede, dok je Ognjen Jaramaz upisao 11 poena (1/3 za dva, 3/4 za tri za 18 min) i asistenciju.

Najbolji kod pobednika bio je Ajzea Kenan sa 21 poenom, Lorenzo Braun upisao je 17, uz 3 skoka i 5 asistencija, dok je Mario Hezonja dodao 15. Kod Bajerna je najefikasniji bio Darun Hilijard sa 17 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije, Kori Volden dao je 16 poena, a osim Jaramaza, i Dešon Tomas je dao 11 poena.