REAL SRUŠIO PRVAKA EVROPE, PETRUŠEV SJAJAN! Vilbekin "sâm" pobedio Trinkijerijev Bajern, poraz Moskovljana
EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Real je pred svojim navijačima neočekivano lako savladao prvaka Evrope.

Sjajan meč za Efes odigrao je srpski reprezentativac Filip Petrušev, koji je na debiju u elitnom takmičenju postigao 17 poena.

"Kraljevski" klub je odlično otvorio meč i ekspresno je poveo 12:0, a prva četvrtina završena je rezultatom 32:15.

Domaći su u nekoliko navrata imali maksimalnih +21, a koliko su bili dominantni potvrđuje i podatak da je Efes tek u finišu uspeo koliko, toliko da smanji minus i ublaži poraz.

Tomas Ertel i Geršon Jabusele su predvodili Madriđane sa po 15 poena.

Najbolji u Efesu bio je Šejn Larkin koji je postigao 21 poen, dok je Vasilije Micić za 24 minuta imao 9 poena.

Košarkaši Makabija su posle dramatiče završnice porazili minhenski Bajern rezultatom 69:68.

Najzaslužniji za pobedu Makabija bio je Skoti Vilbekin sa 28 poena, od čega je 13 postigao u poslednjem kvartalu.

Ognjen Jaramaz je za Bajern odigrao više od 20 minuta i imao dva poena, četiri skoka i dve asistencije.

Armani je na svom parketu pobedio CSKA sa 84:74.