BRAVO KRALJICE Srbija je u finalu EP! (FOTO, VIDEO)
EPA-EFE/Kai Forsterling

Francuska se plasirala u peto uzastopno finale Evropskog prvenstva, u prethodna četiri je poražena, tri puta od Španije i jednom od Srbije.

Ne bi bilo loše da se tradicija nastavi pa da se naše devojke koje su do finala došle preko Belgije, u nedelju u 21 sat ponove uspeh iz 2015!

Srbija - Belgija 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18)

Valensija - Dvorana: Fuente de San Luis. Sudije: Maj Kazuko Forsberg (Danska), Apostolos Kalpakas (Švedska), Gvidas Gedvilas (Litvanija).

SRBIJA: Vasić 16, Čađo 3, Jovanović 9, Bruks 4, Butulija 2, Crvendakić 15, Anderson 8, Dabović 6, Škorić 2, Janković, Dugalić, Krajišnik 9.

BELGIJA: K. Mestag 11, Deler 14, Karpro, Meseman 8, Linskens 8, H. Mestag 7, Geldof 2, Beki Masi, Nojvelers, Bili Masi 5, Vanlo, Aleman 18.

Srbija u nedelju igra finale Evropskog prvenstva protiv Francuske, repriza meča za zlato iz 2015!

40. minut: Sonja Vasić prvo pogađa u napadu - 69:65, a onda je izborila faul rivalki u napadu. Deler pogađa dva puta - 69:67, kreće penal završnica. Dva puta sigurna i Nevena Jovanović - 71:67. Liskens pogađa sa poludistance deset sekundi pre kraja - 71:69. Jedno od dva bacanja pogađa Nevena Jovanović - 72:69. Sudije opet rade protiv nas, sude faul u napadu Jeleni Bruks osam sekundi pre kraja. Hane Mestag pogađa jedno bacanje - 72:70. Bruks pogađa dva bacanja - 74:70. Mestag iz očaja pogađa trojku - 74:73. Sekund i po do kraja. Gubimo loptu, Belgijanka pogađa, svi su u šoku, ali sudije gledaju snimak i kažu vreme je isteklo!!! Srbija je u finalu!!! Deveta medalja, ostaje samo da se vidi kog sjaja!

39. minut: Minut i po do kraja, Anderson ne pogađa u kontri, ali loptu hvata Bruks, faulirana je. Belgijanke faulovima pokušavaju da uđu u bonus.

38. minut: Anderson donosi +4 - 67:63. Uzvraćaju Belgijanke - 67:65.

35. minut: Druga trojka Nevene Jovanović - 63:61.

33. minut: Liskens i Deler pogađaju za novi mini preokret - 58:59.

32. minut: Sonja Vasić vratila nam je prednost - 58:55.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Kapiten Jelena Bruks konačno dolazi do prvih poena - 52:55, a onda i Sonja Vasić smanjuje još više - 54:55 posle sjajne finte i ulaza do pod sam koš.

29. minut: Nevena Jovanović ubacuje trojku - 50:51.

26. minut: Dva uzatopna pogotka za TInu Krajišnik i vraćena je prednost - 45:44, ali Bili Masi uzvraća trojkom - 45:47.

25. minut: Živnula je Ivon Anderson, šut iz koraka - 41:41. Aleman uzvraća trojkom - 41:44.

22. minut: Prodor Anderson i pogodak - 36:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Aleman trojkom rivalkama donosi najveći plus - 32:36.

18. minut: Čađo pogađa trojku posle dužeg posta - 32:31.

16. minut: Kim Mestag pogađa za preokret - 29:31.

15. minut: Aleman pogađa trojku sa osam metara - 29:29.

13. minut: Dabović i Vasić pogađaju, pa se opet malo lakše diše - 29:24.

12. minut: Deler minus svodi na samo poen - 25:24.

11. minut: Kim Mestag pogađa trojku - 23:20.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Hane Mestah, Žuli Aleman, pa opet Hane Mestag, tri trojke u nizu i Belgija se opasno primakla - 21:17.

7. minut: Trojka Crvendakić uz faul, pogađa i dodatno bacanje - 19:8! Aleksandra je nepogrešiva, 4/4 iz igre, 4/4 sa linije bacanja.

4. minut: Crvendakić dva puta sigurna sa linije bacanja, razlika je posle nepuna četiri minuta dvocifrena - 13:2.

3. minut: Crvendakić još jednom - 9:2, a onda i Vasić u kontri - 11:2, selektor Belgije traži tajm aut.

2. minut: Dve dobre odbrane Tine Krajišnik, Crvendakić nepogrešiva u napadu - 7:2.

1. minut: Crvendakić je faulirana, ali je pogodila, kao i dodatno bacanje - 3:2, prednost je uvećala Sonja Vasić - 5:2.

1. ČETVRTINA:

Naša reprezentacija je u istoriji osvojila osam medalja, dve pod imenom Srbija, šest kao Jugoslavija (zlato (2015), srebro (1968, 1978, 1987, 1991), bronza (1970, 1980, 2019).

U doba SFRJ uvek je po našu selekciju bio koban SSSR, koji je osvojio 21 zlato na 23 evropska prvenstva igrana pre nego se Sovjetski savez raspao.