JOŠ JEDNA TITULA! Crvena zveda je šampion Košarke lige Srbije!
KK Crvena zvezda

Bio je ovo vrlo zanimljiv meč, Mega je nešto bolje startovala zahvaljujući veoma raspoloženim igračima, ali Zvezda je vrlo brzo uspela preuzme situaciju u svoje ruke.

Ovo je šesta Zvezdina titula u domaćem prvenstvu.

Prva četvrtina je bila jako napeta, obe ekipe su bile jako dobro šuterski raspoložene.

Ipak Mega je prednjačila tako da je posle prvog perioda imala vođstvo od 24:21.

Preuzela je incijativu Crvena zvezda u drugoj četvrtini. Igrači crveno-belih su dominirali dobar deo četvrtine, tako da su na poluvremenu imali +8.

U trećoj četvrtini nastavili su crveno-beli sa svojom igrom, a najviše se isticao Lengston Hol.

U jednom momentu Zvezda je imala +17,  ali uspela je Mega ponovo da se približi na -3.

Ipak, puleni Dejana Radonjića su bili dosta rasploženiji poslednjih par minuta i tako su trijumfovali rezultato 77:56.

Najefikasniji u Zvezdi je bio Hol sa 24 poena, dok su u Megi Simonović i Petrušev postigli 15.

KK Crvena zvezda: KK Mega (77:65)

Crvena zvezda: Hol(24), Uskoković(5), Davidovac(10), Lazić(0), Rit(0), Radanov(2), Dobrić(15), Simonović(13), Jagodić Kuridža(0), Kuzmić(2), Noko (6)

Mega: Petrušev(15), Tepić(3), Momirov(0), Novak(3), Simonović(15), Cerovina(5), Matković(9), Kazalon(2), Milosavljević(8), Simanić (3)

Kraj utakmice - Zvezda je slavila rezultatom 77:65

38. minut - Ponovo je precizan Lengston Hol (71:61)

37. minut - Zahvaljujući poenima Marko Simonovića  Mega stiže Zvezdu na pet razlike

35. minut  - Milosavljević pogađa za tri poena

34. minuta - Pogađa Davidovac (63:54)

32. minut - 21. poen Lengstona Hola

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi 57:50

30. minut - Igrač Mege Marko SImonović polovičan sa slobodnih bacanja, Mega ima seriju od 10:0

28. minut -  Mega je imala taj-maut

26. minut - Ponovo poeni Lengstona Hola

25. minut  -  Dobrić maša za tri poena, a zatim Noko hvata loptu i poentira

23. minut - Košarkaš Mege, Marko Simonović pogađa dva slobodna bacanja

21. minut - Katastrofalna asistencija Milosavljevića, ovo je osma njihova izgbuljena lopta

Poluvreme - Zvezda vodi rezultatom 44:36

20. minut . Lekston Hol pogađa sa slobodnih bacanja

19. minut - Pokušao je na efektan Lendri Noko da postigne poene, ali nije uspeo

17. minut - Pogađa trojku Dejan Davidovac (37:34)

15. minut - Faul pravi Boriša Simanić (34:32)

15. minut  - Odličan potez Ognena Kuzmića (30:27)

14. minut - Simonović postiže tri poena

12. minut - Rezultat je 23:27 u  korist Mege

Kraj prve četvrtine - Mega vodi rezultatom 24:21

10. minut -  Dejan Davidovac preciznim šutem sa distance postiže dva poena (21:22)

8. minut - Matković poentira za dva poena, nakon promašaj Kazoloma (19:22)

7. minut  - Uskoković oba puta precizan za dva poena (19:20)

5. mimit - Ponovo precizan Hol (11:11)

4. minut - Postiže Hol dva poena (6:9)

2. minut - Hol promašuje za tri poena (4:6)