DEMONSTRACIJA SILE! Micić bez milosti prema Kokoškovu i Guduriću, Efes ponizio Fenerbahče!
EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Bila je ovo brutalna demonstracije sile novog prvaka Evrope.

Fenerbahče, koji sa klupe predvodi selektor reprezentacije Srbije Igor Kokoškov, bio je ravnopravan rival samo u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Efesa 43:40.

Onda je usledila neverovatna treća četvrtina ekipe Ergina Atamana. Efes je tu deonicu dobio sa 37:11 i već tada je bilo rešeno pitanje pobednika.

Dominantan je bio domaćin i u poslednjih 10 minuta, pa su tako došli do pobede od čak 40 poena razlike.

Još jedan odličan meč u dresu Efesa odigrao je Vasilije Micić koji je meč završio sa 19 poena, šest asistencija i tri skoka. Šejn Larkin je sa 23 poena bio najefikasniji akter utakmice.

Kod Fenerbahče se istakao Melih Mahmutoglu sa 19 poena, dok je srpski reprezentativac Marko Gudurić ubacio 9.

Naredna utakmica serije na programu je u subotu od 18 časova i 30 minuta, a domaćin će ponovo biti Efes. Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.