Boaći, Crvena zvezda - Rad
FK Crvena zvezda

Boaći, Crvena zvezda - Rad, Foto: FK Crvena zvezda

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - rad na portalu Alo.rs

KRAJ UTAKMICE

89' Babić je pokušao nema gola

88' Čaušić šutira, Marković brani

83' Odličan centaršut Ebisilija, šansa za Degeneka

78' Mihajlović se iskupio za promašaj od pre nekoliko minuta, uposlio je marinkovića, koji iskosa šalje loptu u Zvezdinu mrežu

74' Izlazi Jovičić, ulazi Čaušić, poslednja izmena u redovima domaćih

73' Mihajlović je posle kornera bioostao sam na desnoj stativi, lopta je otišla pored gola. Kakva šansa, najbolja za Rad od početka utakmice.

69' Bainović izlazi, Busnić ulazi

64' Izmena i u Radu, ulazi Trifunović, izašao Živković

62' Izmena u Crvenoj zvezdi izlazi Srnić, ulazi Kafu, domaći imaju trećeg kapitena večeras, Krstičića.

57' GOOOOOL 3:0! Srnić je asistirao, a Boaći iskosa pogodio bliži ugao golmana Markovića.

54' Gobeljić je namučio golmana Rada, centaršutom koji umalo nije završio u golu, a posle kornera je topovski šutirao sa 30 metara pravo u čuvara mreže gostiju Markovića.

48' Centrirao je Ebisilio, Boaći dao gol, ali podignuta zastavica, ofsajd

46' Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

45' GOOOOOL 2:0! Odličan centaršut Degeneka sa desne strane, Gobeljić odlično ispratio, Crvena zvezda duplira vođstvo

44' Gužva u šesnaestercu domaćih, šut, blokirali su defanzivci Zvezde, lopta dolazi do Mladenovića koji šutira pored gola.

39' GOOOOOOOL 1:0! Ebisilio je uputio savršen centaršut, a Boaći udarcem glavom zatresao mrežu.

36' Sumaila ušao umesto kapitena Stojkovića, koji se povredio posle jednog duela sa Petrovićem iz Rada. Sada je sa trakom na ruci Srnić.

24' Pokušava Mladenović iz Rada, prva pretnja za srpskog šampiona, ali Borjan hvata loptu

14' Ebisilio šutira sa 20 metara bez uspeha

9' Prva velika šansa na utakmici, lopta je došla do Boaćija koji je hteo da bude nesebičan i uposli Gobeljića, ali ništa od toga

5' Prvi korner na utakmici za Crvenu zvezdu, Ebisilio ga je izveo, ali akciju su prekinuli defanzivci Rada

2' Odmah na startu žuti karton Krstičiću zbog grubog starta

1' Utakmica je počela

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Rad na portalu Alo.rs.

Sastavi:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Gobeljić – Krstičić, Jovičić – Srnić, Ebisilio, Simić – Boaći. Trener: Vladan Milojević
Rad (4-2-3-1): Marković – Vico, Perendija, Šipčić, Tričković – Bainović, Petrović – Živković, Marinković, Mladenović – Mihajlović. Trener: Zoran Milinković

Stadion: Rajko Mitić, Beograd, kapacitet: 54.000. Sudija: Momčilo Obradović.

U najavi meča trener crveno-belih Vladan Milojević rekao je:

’’Posle utakmice u Kupu Srbije protiv Dinama okrećemo se prvenstvu i susretu sa Radom, klubom čije igre nisu ispratili rezultati. U odnosu na prošlu godinu u kojoj su imali dosta problema, uz dolazak Zorana Milinkovića na čelo stručnog štaba, rival je postao konkurentna ekipa i kandidat za plasman u plej-of. Ne možemo da pobegnemo od činjenice da nas već u sredu očekuje gostovanje Liverpulu, ali se fokusiramo isključivo na prvog sledećeg rivala svesni da svako drugo razmišljanje nije dobro. Zaista nam je prvenstvo prioritet, rekao sam to i ranije i stojim iza reči. Čeka nas mali gradski derbi, imamo veliku želju da odbranimo titulu.’’

Zvezda ima 31 bod, a Rad je trenutno na 10. mestu Superlige sa 13 bodova.