Pjer-Emerik Obamejang
EPA Neil Hall

Pjer-Emerik Obamejang, Foto: EPA Neil Hall

Tako je tim Filipa Stojkovića poveo prvi u 51. minutu, preokret su gostima doneli David Luiz i Obamejang golovima u 70. i 74. minutu. Ovaj drugi pao je posle sjajne akcije koju su igrači Rapida samo nemo posmatrali.

U istoj grupi i Molde je slavio posle preokreta u Dablinu protiv Dandalka (1:2).

Bajern iz Leverkuzena je u velikom stilu počeo ovo takmičenje. Oni su pregazili Nicu sa 6:2.

Roma je posle preokreta slavila u Bernu protiv Jang Bojsa 1:2 (1:0), kao i Granada koja je u drugom poluvremenu nadoknadila gol prednosti protiv PSV-a u Ajndhovenu i slavila istovetnim rezultatom.

PAOK sa Srbima u timu, Živkom i Andrijom Živkovićem, odigrao je nerešeno sa kiparskom Omonijom u Solunu (1:1), dok je Napoli izgubio od koronom desetkovanog tima AZ Alkmara sa 1:0 na San Paolu.