Bejl postiže gol
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Bejl postiže gol, Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Srbije igrali su 1:1 protiv Velsa u Kardifu u utakmici 4. kola Grupe D u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Radost "orlovima" doneo je izjednačujući gol koji je postigao Aleksandar Mitrović u 86. minutu na odličan centaršut Rukavine. Bio je to treći gol Mitrovića u ovom ciklusu kvalifikacija.

Domaćin je poveo u 30. minutu golom Gareta Bejla, koji je snažno šutirao posred gola sa 16 metara na dodavanje Robsona Kanua.

6. Moldavija 4 0 1 3 2:11 1

Samo dva minuta posle vodećeg gola, Vels je imao još jednu šansu, ali sada Robson Kanu nije precizno šutirao glavom na centaršut Bejla.

Domaćin je imao inicijativu na početku utakmice, ali se Srbija brzo pribrala i postala mnogo opasniji rival na terenu.

Najbolju šansu u prvih 20-ak minuta imala je Srbija i to posle kornera. Bane Ivanović je odlično skočio u kaznenom prostoru i glavom gađao donji levi golmanov ugao, ali je Tejlor izbacio loptu sa gol-linije.

Maksimović u duelu sa Velšanima

Tanjug/AP

Maksimović u duelu sa Velšanima, Foto: Tanjug/AP

Filip Kostić je u tim momentima probao dva puta šutem sa 20-ak metara, ali je oba puta promašio gol.

Posle gola Bejla imali smo još jednu šansu posle prekida, ali je milivojević bio spor.

Drugo poluvreme opet je počelo inicijativom Velsa, ali srećom nije bilo izglednijih prilika za domaćina.

Srbija u tim trenucima nije imala snage da nametne svoj stil igre, a kada je kretala u polukontre radila je to sa malo igrača.

Orlovi su potom preuzeli incijativu, Velšani se zatvorili u sve češće pokušavali da brzim kontrama prete Stojkoviću.

Potom je tempo igre splasnuo, a nijedan tim dugo nije imao pravu šansu.

Srbija u 78. minutu imala polupriliku, ali je Rukavina, umesto da centrira, dva puta u 30 sekundi iz sve snage šutnuo loptu kroz kazneni prostor.

Šteta je što je u tim trenucima Srbija bila bolja, držala loptu, ali nije uspevala da napravi šansu.

U 85. minutu tresla se naša stativa, koju je pogodio Bejl, posle odličnog napada Remzija.

Samo minut kasnije Rukavina je sjano centrirao, a Mitrović savladao Henesija.

Srbija je osvojila veoma važan bod, ostala u vrhu tabele i može biti zadovoljna gostovanjem u Vlesu.

Velšani su ostali dva bida iza nas, dok su na čelu Irci koji su iznenađujuće dobili u Beču danas.

Vels - Srbija

VELS: Henesi, Ganter, Čester, Vilijams, Tejlor, Alen, Ledli, Bejl, Remzi, Voks, Robson-Kanu.

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Nastasić, Ivanović, Maksimović, Obradović, Milivojević, Matić, Tadić, Kostić, Mitrović.

Sudija: Alberto Undijano Maljenko (Španija), Stadion: Gradski stadion Kardif